Jazz drums

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Jazz drums

Post by LazaRocker » 23 Aug 2008, 21:18

Ljudi jel' ima neko da da neki link za skidanje jazz bubanj - podloga? Znaci ne trebaju mi samo loopovi nego cela podloga mp3, midi pozeljni formati.
Hvala unapred

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Jazz drums

Post by friedman » 23 Aug 2008, 21:19

Hmmmm jesi li probao na http://www.guitarbt.com i http://www.guitarbackingtrack.com ?

Edit: Evo ovde imas gomilu, verovatno ima i za Jazz...
Last edited by friedman on 23 Aug 2008, 21:26, edited 2 times in total.

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Jazz drums

Post by LazaRocker » 23 Aug 2008, 21:25

Jap. Nema samo bubnjeva. Pogledacu jos jednom ali tesko.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Jazz drums

Post by sirac-šunka » 23 Aug 2008, 21:28

Ne razumem sta ti to treba, podlaga za vezbanje gitare koja se sastoji samo od jazz ritmova na bubnju?
Pa to ti je prilicno besmisleno... :shock:
Ne verujem da bi neko snimio tako nesto...

Ja imam jazz profi podloge, ali to su standardi, odsvirane klavaijature, bubanj, i bass, stim sto mozes da uskljucujes ova poslednja dva, jer su panovani levo i desno... bubanj uvek svira... :(

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Jazz drums

Post by LazaRocker » 23 Aug 2008, 21:34

sirac-šunka wrote:Ne razumem sta ti to treba, podlaga za vezbanje gitare koja se sastoji samo od jazz ritmova na bubnju?
Pa to ti je prilicno besmisleno... :shock:
Ne verujem da bi neko snimio tako nesto...
Bas tako :mrgreen: . Zato sto hocu da smislim sam i ritam i solo gitaru u tonalitetu koji meni odgovrara...
A kako mislis standardi? Jel' si to besplatno downloadovao?

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Jazz drums

Post by sirac-šunka » 23 Aug 2008, 21:50

Pa druze, tebi onda treba bend-in-the-box!
Uzmes napises akorde koje bi da sviras, odredis style i bas, bubanj i piano ti se sami izmisle, pa soliraj do prekosutra. :)

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Jazz drums

Post by LazaRocker » 23 Aug 2008, 21:54

A tvojom zaslugom imam Band-in-a-box :mrgreen: samo sto jos nisam naucio da ga koristim.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Jazz drums

Post by sinisake » 23 Aug 2008, 21:58

Bas tako :mrgreen: . Zato sto hocu da smislim sam i ritam i solo gitaru u tonalitetu koji meni odgovrara...
Eh, nema varanja... Pravi jazzeri prze u svim tonalitetima, svi im podjednako odgovaraju. :mrgreen:

Sto ce reci, kad jednu pesmu uvezbas u jednom tonalitetu, onda je provuci i kroz (pre)ostale. :wink:

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Jazz drums

Post by LazaRocker » 23 Aug 2008, 22:17

sinisake wrote:
Bas tako :mrgreen: . Zato sto hocu da smislim sam i ritam i solo gitaru u tonalitetu koji meni odgovrara...
Eh, nema varanja... Pravi jazzeri prze u svim tonalitetima, svi im podjednako odgovaraju. :mrgreen:

Sto ce reci, kad jednu pesmu uvezbas u jednom tonalitetu, onda je provuci i kroz (pre)ostale. :wink:
To ne vazi samo za dzezere vec i za ostale muzicare. Jasno je to meni, i znam kako da to radim, ali mislim da ste shvatili poentu. Necu da mi bas, klavir, ritam gitara odredjuju sta da sviram. Hocu da pravim melodijski deo sam, da mi je data samo ritmika. Lakse i bolje je prilagoditi svoj stil svom stilu. Ne trazim prostije resenje za sviranje, vec nacin da uoblicim svoju SOLO muziku... Sa bendom sviram nesto drugo... Odo ja u filozofiju... Zadovoljicu se za sada sa BIAB. Hvala svima.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest