treba mi pomoc-oko snimanja bubnja!

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
Martyr
Posts: 13
Joined: 25 Sep 2007, 23:29
Location: Novi Sad

treba mi pomoc-oko snimanja bubnja!

Post by Martyr » 11 Sep 2008, 12:37

evo ovako,hteo sam da snimim bubanj u kucnim uslovima,imam alesis drum modul dm5,2 trigera,za kick i snare,e sad da li bi koristio ovaj za snare,ne znam...
uglavnom,kontao sam da uzmem 1 mikrofon i stavim ga kao overhead i da snimim sve zivo,cinele i tomove+kick trigger recimo......e sad,koju mixetu da uzmem,neam nesto mnogo para...da li ovaj mixer od firme TAPCO zadovoljava...?

-http://www.skymusic.co.yu/data/Image/pr ... ix-100.jpg

-- audio mikseta dva mic/LINE + četri stereo ulaza

- tro-pojasni EQ, AUX, PAN na svakom kanalu

- master, ctrl.room, rec i izlaz za slusalice

- fantomsko napajanje 48V

...i ako zadovoljava...kako to da snimim,koji program itd?
ako vetj ima neka tema,uputute me tamo da pogledam kako sta.

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: treba mi pomoc-oko snimanja bubnja!

Post by zolideathmetal » 11 Sep 2008, 13:54

Behringer Xenyx 502 ili 802 ti je isto u tom rangu (mozda jeftiniji), ja cu 802 da uzmem ovih dana. Mada ne znam koliko kosta Tapco...Ako je isto, pre bih to uzeo (i da je malo skuplji...) Tiki ce ti bolje reci za mixete, on je master u tome :)

Snimanje je jako jednostavno. Uzmes mikrofone, ubodes u ulaze. Uzmes izlaze iz module-a, (ako ces i dobos snimati preko triggera, paniras kick levo, dobos desno, i izvuces ih posebno jel), ubodes u ulaze.

Izlaz iz mixete, direktno u komp (line in ako nemas neku karticu normalnu). Cubase, Nuendo, Sonar, Audition, Sound Forge, stagod od programa, i udri.

Snimis, slusas, podesavas i to je otrpilike to koliko ja znam. Kasnije sredjujes snimak.

Malo je zeznuto, jer neces nista imati po kanalima, nego samo jedan stereo track. Pa to sredjujes. Komprimiras, EQ, stagod.

PS: Aj mile , danas sredjujem i ja trigger za dobos, pa cu ti poslati TACNA podesavanja za sve. Sorry za delay.

Martyr
Posts: 13
Joined: 25 Sep 2007, 23:29
Location: Novi Sad

Re: treba mi pomoc-oko snimanja bubnja!

Post by Martyr » 11 Sep 2008, 22:10

e hvala ti,gledacu da izbegnem behringer,niko ih ne voli,a ova tapco je 60e na akciji,odeljak mackie firme,tako da je to sigurno bolje...
a ovo za trigger,malo sam nesto namestio,ali jos ne mogu da pohvatam taj crosstalk decay i noise,citao sam manual,ali previse informacija,zbunjujuce je,ne moze trigger da mi hvata rollove i tako te malo brze note...

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: treba mi pomoc-oko snimanja bubnja!

Post by Drobac » 12 Sep 2008, 12:15

Alesis pretpostavljam?

Martyr
Posts: 13
Joined: 25 Sep 2007, 23:29
Location: Novi Sad

Re: treba mi pomoc-oko snimanja bubnja!

Post by Martyr » 17 Oct 2008, 19:18

Drobac wrote:Alesis pretpostavljam?
da da,dm5...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest