trigeri i snimanje bubnja...help

Moderator: zolideathmetal

User avatar
raskee_drummer
Posts: 100
Joined: 13 Jan 2008, 00:44

trigeri i snimanje bubnja...help

Post by raskee_drummer » 22 Sep 2008, 02:26

Evo ovako..zanima me kako se snima preko trigera..mislim kako oni kupe zvuk..od chega su napravljeni i slichno..
I zanima me koliko koshtaju..mislim zanima me koliko bi me kesha izashli trigeri za jedan bubanj..i shta josh treba pored toga za chinele..
imam bass..2 toma..dobosh..i indijaner..a od chinela .. hi-hat..crash i ride...

Izvinite ako je ova tema vec negde bila..... :oops:

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: trigeri i snimanje bubnja...help

Post by Drobac » 22 Sep 2008, 13:22

Triger ti kupi vibracije pomozu piezo senzora od kojeg je i napravljen. Pored trigera (Zoli ih je kupio, petodelni set je oko 18000 din, ako se ne varam), treba ti i modul (procesor), koji te vibracije kupi i pretvara ih u zvuk.

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: trigeri i snimanje bubnja...help

Post by zolideathmetal » 22 Sep 2008, 21:44

Trigger, tj piezo pretvara kineticku energiju u elektricnu. U praksi, piezo naslonis na opnu, udaris bubanj, opna vibriria, stvara elektricitet, taj elektricitet vodis do module-a, i module struju pretvara u zvuk.
Za kompletnu triggerovan bubanj ti treba sledece :
- bubanj (prilicno logicno :P )
- triggeri - najskuplji kod nas su Ddrum Pro Acoustic Triggers (18.000 u Noti), imas jeftinije Ddrum Red Shot, za oko 100e, a recimo Rolandov za bass bubanj je oko 60e
- module - preporucujem Alesis DM5 (ili DM4), cena je izmedju 100 i 150e (kazu da ne dajemo vise za njih...)
- kablovi (od triggera do module-a), trebace ti podosta kabla. Za ceo set jedno 20 metara, i za sve to 10 jackova.
Klotz kabel (u artistu) je 100din po metru, Proel (Stringer) je 40-60dijn po metru. Jackovi su 250 Neutrik, 120 Proel.
Znaci oko 50e za kablove najvise.

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: trigeri i snimanje bubnja...help

Post by Drobac » 22 Sep 2008, 23:22

Sve u svemu, sound replacement je mnogo isplativiji.

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: trigeri i snimanje bubnja...help

Post by Solomon » 23 Sep 2008, 23:20

a mozes li da objasnis sta je sound replacement ... ? :?

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: trigeri i snimanje bubnja...help

Post by Drobac » 24 Sep 2008, 12:39

Imas program koji usnimljen bubanj zameni semplom. Znaci odsviras neki roll na dobosu recimo, ne svidi ti se zvuk i ti taj zvuk zamenis semplom. Znaci svaki udarac dobosa bice semplovan. Moze cak i da se sempluje i bez gubitka na dinamici.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: trigeri i snimanje bubnja...help

Post by dejankuki » 24 Sep 2008, 13:49

Tzv Drumagog... i slicni programi..

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: trigeri i snimanje bubnja...help

Post by zolideathmetal » 24 Sep 2008, 22:48

Sound replacement se odnosi na softwareski triggering. U sustini, imas usnimljen audio. I ti podesis da na kojij frekvenciji i na koliko decibela tebi okine neki midi ton. Na taj ton okacis sample.
I onda imas napredne porgrame (drumagog recimo), koji ti odradi i nivoe u zavisnosti od decibela.
Ovo je skoro nemoguce odraditi ako ti je ceo bubanj na jednom kanalu. Tj. moguce je, ali stim da ces morati puno toga peske da radis.
(naravno, u zavisnosti od komplikovanosti pomenute audio trake, i kvaliteta snimka itd itd)

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: trigeri i snimanje bubnja...help

Post by Orgasmatron » 25 Sep 2008, 02:29

Sve u svemu, u januaru (kad sa svojm bendom ulazim u studio) ne bih zeleo da budem u kozi muchenika za mix pultom :D

User avatar
raskee_drummer
Posts: 100
Joined: 13 Jan 2008, 00:44

Re: trigeri i snimanje bubnja...help

Post by raskee_drummer » 30 Sep 2008, 21:50

zolideathmetal wrote:Trigger, tj piezo pretvara kineticku energiju u elektricnu. U praksi, piezo naslonis na opnu, udaris bubanj, opna vibriria, stvara elektricitet, taj elektricitet vodis do module-a, i module struju pretvara u zvuk.
Za kompletnu triggerovan bubanj ti treba sledece :
- bubanj (prilicno logicno :P )
- triggeri - najskuplji kod nas su Ddrum Pro Acoustic Triggers (18.000 u Noti), imas jeftinije Ddrum Red Shot, za oko 100e, a recimo Rolandov za bass bubanj je oko 60e
- module - preporucujem Alesis DM5 (ili DM4), cena je izmedju 100 i 150e (kazu da ne dajemo vise za njih...)
- kablovi (od triggera do module-a), trebace ti podosta kabla. Za ceo set jedno 20 metara, i za sve to 10 jackova.
Klotz kabel (u artistu) je 100din po metru, Proel (Stringer) je 40-60dijn po metru. Jackovi su 250 Neutrik, 120 Proel.
Znaci oko 50e za kablove najvise.

ovaajjjj...zoli...shta mi ti preporuchujesh za snimanje bubnja-a da najmanje kesha puknem :oops:

User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Re: trigeri i snimanje bubnja...help

Post by Drumkiller » 01 Oct 2008, 00:01

znash sta ti ja preporucujem?!?! kupish mikrofon sa slusalicama,bar ja imam to,okachis iznad bubnja,odesh u start pa all programs pa acessories pa entertaintment i sound record,stisnes crvenu tacku sednes za bubnjeve svirash i on ti snima,snimi sve zvukove, sve se cuje jeste da je losiji snimak,ali ja sam se iznenadio za 500 din kako snima dobro,a mozes da snimas koliko hotjes i kad hotjes i nije komplikovano... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D FUNNY mogu snimiti nesto cisto da cujete kako zvuci,samo mi glupo jer mi je bubanj ochay...xD

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: trigeri i snimanje bubnja...help

Post by zolideathmetal » 01 Oct 2008, 07:03

Zavisi kakav snimak hoce. Ako ce ti snimak sluziti cisto da cujes sebe sta sviras, i da ispravljas greske, onda jedan bilo kakav mikrofon, stavis bilo gde, i snimas u bilo kom programu.
Recimo, ja sam stavio mikrofon odmah pored bass pedale sa desne strane. Ovako se bass bubanj i dobos cuju najvise (sto mi je bilo i bitno) a cinele ne ulaze toliko. Imaces problema sa distorzijom, ali ces cuti sta sviras.

User avatar
raskee_drummer
Posts: 100
Joined: 13 Jan 2008, 00:44

Re: trigeri i snimanje bubnja...help

Post by raskee_drummer » 01 Oct 2008, 07:45

zolideathmetal wrote:Zavisi kakav snimak hoce. Ako ce ti snimak sluziti cisto da cujes sebe sta sviras, i da ispravljas greske, onda jedan bilo kakav mikrofon, stavis bilo gde, i snimas u bilo kom programu.
Recimo, ja sam stavio mikrofon odmah pored bass pedale sa desne strane. Ovako se bass bubanj i dobos cuju najvise (sto mi je bilo i bitno) a cinele ne ulaze toliko. Imaces problema sa distorzijom, ali ces cuti sta sviras.

@zoli:

pa ne zhelim sebe da chujem sebe kako sviram..mislim ono-kontao sam sa band-om neshto da radimo, samo ne znam kakav ce kvalitet zvuka da bude.....

@drumkiller:

mogao si da okachish neke snimke-chIsto da vidim kako to sve zvuchi :)

User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Re: trigeri i snimanje bubnja...help

Post by Drumkiller » 01 Oct 2008, 10:39

Ajde skontacu,pa cu okaciti nesto....Samo nek neko objasni kako....

User avatar
raskee_drummer
Posts: 100
Joined: 13 Jan 2008, 00:44

Re: trigeri i snimanje bubnja...help

Post by raskee_drummer » 01 Oct 2008, 12:27

Drumkiller wrote:Ajde skontacu,pa cu okaciti nesto....Samo nek neko objasni kako....
objasnicu ti ja .. :D

kada snimish..upload-uj to na ovaj sajt www.supload.com kada upload-ujesh dobicesh url...i samo nam okachi ovde url..mislim ostavi :) 8)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest