Loshi bubnjari po wama

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Loshi bubnjari po wama

Post by Drumkiller » 29 Sep 2008, 23:45

Posto sam video temu najbolji bubnjar,reko ajde da postavim temu najgori bubnjar(ali nisam je tako nazvao previse grubo zvuci),pri tom ne mislim na bubnjare kao sto sam ja i mnogi,nego na bubnjare iz poznatih grupa,sve jedno koji pravac...Po meni bubnjar iz RAMONSA je jako losh... Preslusajte prvi album...xDDDDDD :D :D :D :D :D :D :D

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by Derrick » 30 Sep 2008, 00:00

Kao što je jako teško dati ocenu ko je najbolji bubnjar, isto toliko (a možda i teže) je proceniti ko je loš bubnjar. Sve zavisi od situacije - Dave Weckl bi bio, verovatno, loš bubnjar za Nirvanu, ali bi jedan Josh Freese sjajno legao. :wink: A i zavisi šta podrazumevaš pod "loš bubnjar" - da se ne uklapa? ili možda da je loš tehnički? ili i jedno, i drugo?

Međutim, ako sve to ostavimo po strani, mojih TOP 5 najgorih bubnjara su:

1) pomenuti gospodin iz THE RAMONES-a. Znači, zaista, tri blage veze nema sa bubnjanjem! :wink:

2) Ron Welty - bivši (i originalni) bubnjar benda THE OFFSPRING;

3) lik iz benda SONATA ARCTICA - digidigidigi duplu pedalu, bez bilo kakvih prelaza, sinkopa, ili BILO ČEGA čime bi dopunio bazičan ritam. Čovek doslovno vrti tri ritma u stotinak pesama SONATA ARCTICA-e!! Strašno! :mrgreen:

4) bubnjar benda THE STROKES - nemam komentar na njegovo ultra-jednostavno sviranje... :lol:

5) bubnjari većine novih, alternativnih (new wave) bendova koji se vrte na stanicama tipa MTV, VH1...

Toliko od mene po ovom pitanju... :)

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by zolideathmetal » 30 Sep 2008, 08:57

Ne podrzavam ovu temu. Po meni ne postoje losi bubnjari (naravno, koji su na sceni..na vecoj sceni), samo precenjeni.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by sinisake » 30 Sep 2008, 09:31

4) bubnjar benda THE STROKES - nemam komentar na njegovo ultra-jednostavno sviranje... :lol:

5) bubnjari većine novih, alternativnih (new wave) bendova koji se vrte na stanicama tipa MTV, VH1...
The Strokes razbivaju, oni prave dobre pesme, kao i mnogi drugi koji ne znaju da sviraju, sto je, naposletku, najbitnije.
Istorija rok i pop muzike je istorija losih (bolje reci - osrednjih) bubnjara, gitarista i basista koji su pravili opasno dobre pesme...
Tako to ide. :)

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by Derrick » 30 Sep 2008, 09:48

sinisake wrote:The Strokes razbivaju, oni prave dobre pesme, kao i mnogi drugi koji ne znaju da sviraju, sto je, naposletku, najbitnije.
Istorija rok i pop muzike je istorija losih (bolje reci - osrednjih) bubnjara, gitarista i basista koji su pravili opasno dobre pesme...
Tako to ide. :)
Ja sam se, baš zbog toga, u samom startu ogradio i rekao da je jako teško definisati pojam "loš bubnjar". :)

@Zoli:

Zapravo, tema može da bude prilično korisna ako sve ostane na konstruktivnoj diskusiji i zapažanjima (a ne pretvori se u bezočno i neodmereno "pljuvanje"). Ako bismo, recimo , pričali o domaćim bubnjarima koje smo čuli (i koje eventualno poznajemo - lično ili preko foruma), možda bi bilo dobro ukazati na eventualne mane ili stvari na kojima bi ti bubnjari trebalo da porade...

Moje lično zapažanje je da domaći bubnjari imaju, u proseku, prilično slabu tehniku i da se suviše fokusiraju na jedan pravac, a ne pokušavaju da budu dobri all-around bubnjari. Zaista, čuo sam mnogo bubnjara koje veličaju kao jako dobre, a isti su, ustvari, vrlo prosečni (a neki čak i ispod proseka) u pogledu sviračkih mogućnosti....

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by sinisake » 30 Sep 2008, 09:57

Nemoj ti sad kao macka oko vruce kase...
Daj imena. :mrgreen:

User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by Drumkiller » 30 Sep 2008, 10:57

Ja sam pod tim pojmom mislio na bubnjare koji vama zvuce loshe,negledajuci tehniku ni pravac koji sviraju....Meni se npr. nesvidjaju Jojo Mayerove solaze na bubnjevima..Iako on ima savrsenu tehniku i svetski je poznat...Ali ok... zolideathmetal ne bih da te uvredim,ali zasto onda odrzavas temu Najbolji Bubnjari,nisu svi najbolji,ima i losih...Npr. uopste mi se nesvidja kako svira Travis Barker....Ali ok....NPR. Ramonsi su svetski ponat bend ,a nemaju pojma da sviraju,ukljucujuci i bubnjara,a cuo sam likove kojima je on najbolji :D ...Bubnjar AC DC ceo zivot svir a tu pa tu pa tu pa,jeste da je precizan,ali meni se takodje nesvidja kako on svira...Ja se izvinjavam ako sam nekog uvredio,ovo je samo moje misljenje....

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by dejankuki » 30 Sep 2008, 11:10

Eee, a ne zaboravite jednu stvar...
Vrlo cesto bubnjevi prate "filozofiju" benda.. tj. svirke benda.. pa tako i Ramonesi i AC/DC su jednostavno > prosto da prostije ne moze < ..i tu bubnjevi i nemaju neku posebnu potrebu za tehnikom...

A sa druge strane. bubnjevi su neka osnova u ritam sekciji, pa se sve oko njih gradi.. opet jedan od pogleda na stvar...
Negde tamo sam rekao, ja volim da ga bubnjar zamumulji, i ukomplikuje... ali da je to uvezbano da ja i on i ostatak benda svi to ispratimo...

A ako na kraju, bubnjar lupa prelaze i kad treba i kad ne treba... kad pravi stajke i brejkove tamo gde nema smisla... ili kad lupa nesto sto ne odgovara pesmi... samo da bi se pokazao... ni to nije resenje..


Zamislite Mettalicu - Enter sandman sa cetkicama i jazz ritmovima samo da bi Lars pokazao sta ume... (uh al je poredjenje, al'... kontate)



Zoli je u pravu.. tj. razumem ga sta je hteo da kaze... malo je nespretno definisana tema..

User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by Drumkiller » 30 Sep 2008, 12:49

Samo sto Lars ne ume djez ritmove....xDOdgovoricu kad se vratim iz skole na dejankukijev odgovor....

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by Derrick » 30 Sep 2008, 17:15

Drumkiller wrote:Samo sto Lars ne ume djez ritmove...
Word! :wink:

Zaista, poenta je u tome da se bubnjar uklopi u muziku koliko god je to moguće, i da bend komplet zvuči dobro. Naravno, ima pravaca i bendova gde je akcenat na nekom instrumentu, odnosno muzičaru (Yngwie Malmsteen, Dave Weckl, Bane Jelić...), ali takvu muziku obično ne sluša neki širi krug ljudi. btw, baš sam nešto slično juče rekao SSMC-u kada je bio kod mene i kada smo slušali The Rosenberg Trio (ultra-mega-giga komplikovan za svirku, ali savršeno slušljiv jazz :) :bow: ) - teško je slušati u kontinuitetu muziku koja od čoveka zahteva da sedi i da joj se u potpunosti posveti da bi uspeo da čuje sve što se u njoj nalazi. Jednostavno rečeno, takva muzika je, barem meni, zamorna u velikim količinama. E zato i postoji jednostavnija i "lakša" muzika i jednostavnije sviranje... :wink:

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by friedman » 30 Sep 2008, 17:23

Daj ljudi prepravite ovo duplo v u naslovu, bode mi oci. Kad vidite slobodno izbrisite moj ultra off-topic post. :lol:

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by zolideathmetal » 01 Oct 2008, 07:07

Ok, onda je naziv teme "bubnjari koji se vama ne svidjaju" :)
Recimo meni pola bubnjara death metal scene. Svi grinderi i crusteri (koje sam cuo) i skoro svi punkeri. 98% domacih bubnjara.
Trazili ste, gledajte :P

User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by Drumkiller » 01 Oct 2008, 10:42

zolideathmetal,na to sam mislio....xD samo nisam znao kako da se izrazim jer ste mi postavljali 1000 pitanja,i odgovora,a ja sam jednostavno zeleo da svako kaze ko mu se nesvidja i to je to.... :D :D :D :D :D

User avatar
raskee_drummer
Posts: 100
Joined: 13 Jan 2008, 00:44

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by raskee_drummer » 01 Oct 2008, 12:31

zolideathmetal wrote:Ok, onda je naziv teme "bubnjari koji se vama ne svidjaju" :)
Recimo meni pola bubnjara death metal scene. Svi grinderi i crusteri (koje sam cuo) i skoro svi punkeri. 98% domacih bubnjara.
Trazili ste, gledajte :P


hehehe...e ljudi ovo se zove odgovor :lol: :lol: :cekic:

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by Derrick » 01 Oct 2008, 13:42

zolideathmetal wrote:Ok, onda je naziv teme "bubnjari koji se vama ne svidjaju" :)
Recimo meni pola bubnjara death metal scene. Svi grinderi i crusteri (koje sam cuo) i skoro svi punkeri. 98% domacih bubnjara.
Trazili ste, gledajte :P
E, tako se to radi. :lol:

Ni meni se ne sviđa 90% domaćih bubnjara koje sam čuo - stalno imam utisak da su nekako "osakaćeni" u fundamentu svirke, odnosno da su tehnički slabi, a da to "prikrivaju" posvećivanjem isključivo jednom žanru. Takođe, brdo bubnjara bubnja neki konkretan stil muzike samo zbog "fazona" u kojem su u tom trenutku. Recimo, pankeri sviraju prilično jadno (u 95% slučajeva) ali "brate, u tome je fazon" :roll: Metalci, s druge strane, previše pažnje posvećuju brzini i kondiciji, a manje samoj tehnici, groove-u i kreiranju muzičkih rečenica. Pored toga, gro metalaca čim počne da svira bubnjeve kupuje duplu pedalu jer veruje da je to rešenje svih problema brzine, a da ni singl predalom ne vladaju kako treba, a kamo li ručnim tehnikama.

Između ove dve grupe postoje i bubnjari koji naginju različitim pravcima i žanrovima i svoj stil zaokružuju dobrom tehnikom koje sviranje različitih pravaca zahteva.

Aj sad ostali... :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest