Loshi bubnjari po wama

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by Derrick » 06 Jul 2009, 14:29

Iznedalili biste se kada biste videli koliko bubnjara ne ume da "drži ritam", odnosno tempo. Uključite metronom, pa se testirajte da vidite da li ste baš vi među njima... A da ne govorim o bubnjarima koji "nemaju gruv", pa im ritmovi zvuče "raskupusano" jer su prepuni nenamernih flamova, odnosno ti bubnjari ne udaraju komponente 100% istovremeno (kada je to potrebno, recimo u običnom 4/4 rock ritmu, hi-hat i doboš...)...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by Cortex » 06 Jul 2009, 14:44

Dosta vishe bre. Smarash Derrick. Odlichan si bubnjar, hell, fenomenalan bubnjar! A nigde i ni sa kim ne svirash. Cuti bre vishe. Ne mozhe tako! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kakvu korist svet ima od svog tog tvog umeca i sposobnosti da osetish te nenamerne flamove u svirci mog bubnjara?! :ziveli: :ziveli: :ziveli:



:mrgreen:

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by Kole man » 07 Jul 2009, 11:50

Derrick wrote:Iznedalili biste se kada biste videli koliko bubnjara ne ume da "drži ritam", odnosno tempo. Uključite metronom, pa se testirajte da vidite da li ste baš vi među njima... A da ne govorim o bubnjarima koji "nemaju gruv", pa im ritmovi zvuče "raskupusano" jer su prepuni nenamernih flamova, odnosno ti bubnjari ne udaraju komponente 100% istovremeno (kada je to potrebno, recimo u običnom 4/4 rock ritmu, hi-hat i doboš...)...
To je posledica ne vezbanja ritma.Dosta bubnjara nema metronom i kada sviraju ispadaju iz ritma a da oni to ne provaljuju,sad jebo ti sve tehnike sviranja bubnjeva ako ne mozes da drzis ritam ko covek

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by sinisake » 07 Jul 2009, 12:21

Iznedalili biste se kada biste videli koliko bubnjara ne ume da "drži ritam", odnosno tempo.
Ne bismo se iznenadili. To je zajebanije nego sto izgleda. :)

User avatar
ivan ipi
Posts: 125
Joined: 28 Apr 2009, 17:44
Location: Krusevac, bre!

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by ivan ipi » 10 Sep 2009, 18:55

e ljudi, i ja bih da kazem nesto o ovoj temi :P

mislim da je najgori bubnjar onaj iz Roling Stonsa....hahahahha bratac, sto onaj deda ne zna da svira! ja bi bolje odsvirao...kao da na svakom koncertu po prvi put seda za bubnjeve :lol:

a ubedljivo me najvise iritira kad bubnjari velikih bendova npr. Diers Straits (ne znam dal sam dobro napisao :) ) , i nekih sl. sviraju kao tezgaroshi! kao da su dosli da uzmu kintu, a onda ce da odu kuci, zapale kamin i citaju NY Times :)
a njih ima gomila, ne mogu n ida se setim svih... mislim, koj' ga moj sviraju ako tu nema strasti i volje.. pa da....to je to...

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by Kole man » 11 Sep 2009, 15:08

ivan ipi wrote:e ljudi, i ja bih da kazem nesto o ovoj temi :P

mislim da je najgori bubnjar onaj iz Roling Stonsa....hahahahha bratac, sto onaj deda ne zna da svira! ja bi bolje odsvirao...kao da na svakom koncertu po prvi put seda za bubnjeve :lol:

a ubedljivo me najvise iritira kad bubnjari velikih bendova npr. Diers Straits (ne znam dal sam dobro napisao :) ) , i nekih sl. sviraju kao tezgaroshi! kao da su dosli da uzmu kintu, a onda ce da odu kuci, zapale kamin i citaju NY Times :)
a njih ima gomila, ne mogu n ida se setim svih... mislim, koj' ga moj sviraju ako tu nema strasti i volje.. pa da....to je to...
Drugar Charlie Watts(onaj sto nema pojma) iz stonsa svira i jazz uporedo sa sviranjem u stonsima.I on je jedan od boljih bubnjara u rock muzici.Covek ima izvanredan osecaj za ritam.Ne radi mnogo prelaza zato sto bi to pokvarilo muziku.Veruj mi shvatices da nije sve u prelazima i kurchenju kad budes bio malo iskusniji.I to sto bubnjar Dire Straits-a izgleda ne zainteresovano,jbg to je prosto njegov fazon.Ko sto neko trese glavu dok svira neko ne.

User avatar
ivan ipi
Posts: 125
Joined: 28 Apr 2009, 17:44
Location: Krusevac, bre!

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by ivan ipi » 01 Oct 2009, 09:54

Kole man wrote:
ivan ipi wrote:e ljudi, i ja bih da kazem nesto o ovoj temi :P

mislim da je najgori bubnjar onaj iz Roling Stonsa....hahahahha bratac, sto onaj deda ne zna da svira! ja bi bolje odsvirao...kao da na svakom koncertu po prvi put seda za bubnjeve :lol:

a ubedljivo me najvise iritira kad bubnjari velikih bendova npr. Diers Straits (ne znam dal sam dobro napisao :) ) , i nekih sl. sviraju kao tezgaroshi! kao da su dosli da uzmu kintu, a onda ce da odu kuci, zapale kamin i citaju NY Times :)
a njih ima gomila, ne mogu n ida se setim svih... mislim, koj' ga moj sviraju ako tu nema strasti i volje.. pa da....to je to...
Drugar Charlie Watts(onaj sto nema pojma) iz stonsa svira i jazz uporedo sa sviranjem u stonsima.I on je jedan od boljih bubnjara u rock muzici.Covek ima izvanredan osecaj za ritam.Ne radi mnogo prelaza zato sto bi to pokvarilo muziku.Veruj mi shvatices da nije sve u prelazima i kurchenju kad budes bio malo iskusniji.I to sto bubnjar Dire Straits-a izgleda ne zainteresovano,jbg to je prosto njegov fazon.Ko sto neko trese glavu dok svira neko ne.
Prvo..."drugar" :roll: nemoj da mi pricas o "iskustvu". mislim da sam prilicno iskusan :P ...ako pricamo o dzezu rekao bih da ima bar stotinu boljih bubnjara.. iako ne slusam nesto posebno dzez, nabrojacu bar par boljih: Dave Weckl, Steve Smith, Steve Gadd, Hulio Fernandes, Virgil Donatti, Akira Jimbo, Billy Ward, pa i na kraju nas Marko Djordjevic.Morao sam pomenem ove, zato sto ih gotivim a i vredni su pomena:) Drugo.... ja nigde nisam napomenu da gotivim bubnjare koji sviraju nabildovane paradidlove po ceo dan i koji "tresu glavu" kako kazes. Trece, ovo je moj STAV...

User avatar
ivan ipi
Posts: 125
Joined: 28 Apr 2009, 17:44
Location: Krusevac, bre!

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by ivan ipi » 01 Oct 2009, 09:57

Nastavak....
kao sto sam rekao..ovo je moj stav,i utisak koji su oni ostavili na mene sa njihovim sviranjem, i ne razumem likove, a pun ih je forum :) koji imaju neodoljivu zelju da se prepucavaju sa drugim ljudima, da demonstriraju svoje "iskustvo" i namecu svoje misljenje..toliko od mene 8)

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by Kole man » 01 Oct 2009, 10:17

Ha ha jaoj,znaci ti kazes da ja imam neodoljivu zelju da se prepucavam?Ajde ovako
Ti kazes:Charlie Watts is stonsa je nagori ikada.
Ja kazem:Nije on los,cak je i dosta dobar ipak covek svira duze nego sto si ti ziv i ima svoj stil sviranja koji je jednostavan i odgovara stonsima.
Ti kazes:Ma znam ja da je on najgori,imam iskustva,i Dave Weckl je bolji od njega
Iznosis totalno nelogicne argumente i posle se zalis kako ima ljudi koji se prepucavaju na forumu.\
edit:
Tek sam sad provalio da si gitarista i da nemas pojma sta su bubnjevi tako da nema potrebe za raspravom ovde :)

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by ac10 » 01 Oct 2009, 10:29

Kole man wrote: edit:
Tek sam sad provalio da si gitarista i da nemas pojma sta su bubnjevi tako da nema potrebe za raspravom ovde :)
ahhaha :XD: svi udarili po gitaristima u zadnje vreme....revolucija izbila :metal:

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by Derrick » 01 Oct 2009, 14:12

Kole Mane, brate, ignoriši prepametne i preiskusne (očigledno) multi-instrumentaliste... :ziveli:

User avatar
ivan ipi
Posts: 125
Joined: 28 Apr 2009, 17:44
Location: Krusevac, bre!

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by ivan ipi » 01 Oct 2009, 18:18

Bravo!!....pa ti si vidovnjak.za tebe :bambi: :bambi: :bambi: Ja jesam stvarno gitarista, ali mi je Bog dao brata a on je bubnjar, tako da znam ponesto i o bubnjevima :D . A tebi cestitam da si cuo za Dave Weckla! Mene je mrzelo da ga budim, pa ga nisam pitao za druge bubnjare, ali nema ni veze, sigurno nisi cuo za njih. :) a ako zelis casove bubnjeva, mogu da ga pitam, dace ti popust. :D
Kole man wrote:Ha ha jaoj,znaci ti kazes da ja imam neodoljivu zelju da se prepucavam?Ajde ovako
Ti kazes:Charlie Watts is stonsa je nagori ikada.
Ja kazem:Nije on los,cak je i dosta dobar ipak covek svira duze nego sto si ti ziv i ima svoj stil sviranja koji je jednostavan i odgovara stonsima.
Ti kazes:Ma znam ja da je on najgori,imam iskustva,i Dave Weckl je bolji od njega
Iznosis totalno nelogicne argumente i posle se zalis kako ima ljudi koji se prepucavaju na forumu.
edit:
Tek sam sad provalio da si gitarista i da nemas pojma sta su bubnjevi tako da nema potrebe za raspravom ovde :)
A da! Jos par stvari.... "Iskustvo" si pomenuo ti, a ne ja...Drugo,ja sam nabrojao samo nekoliko zanrovski slicnih bubnjara za koje znam da su sigurno bolji i inspirativniji bubnjari od njega, i koji su mnogo zasluzeniji za razvoj instrumenta, a ti si reko da je jedan od najboljih, sa cime se ne slazem.

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by Kole man » 02 Oct 2009, 08:42

Covece ne govorim da je Charlie na nivou Dave-a,Kolaute,Badi Richa,Max Roach-a...NE kazem da je najbolji ikada i nigde nisam rekao da mislim da je neki jezivi tehnicar.ALI on je svirao za ROLING STONSE duze nego sto smo ja ti i tvoj brat zivi.I SIGURNO nije najlosiji bubnjar ikada,jel me razumes ne pokusavam da te ubedim da je on neko mudo ali nije najgori

User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by Drumkiller » 02 Oct 2009, 14:31

neam pojma,ali kontam,swako moze da skine bubnjara iz stonsa,nije uopste zaeban bubnjar,a i mislim da je daleko od poznatih faca(sto se tice sviranja) stonsi su u sustini od njega naprawili ime, inache se nebi nikad progurao...moje misljenje...DERRICK je naprimer 100 miliona puta bolji od njega...moje misljeje...;)

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Loshi bubnjari po wama

Post by frkadela » 02 Oct 2009, 16:59

Nisam čuo Derricka kako svira, ali ne sumnjam da je dobar bubnjar (štaviše, po komenatrima sa foruma sam mogao da zaključim da je jako dobar). Ali to nema nikakve veze... Čarli je legenda. Recimo, basistu Stonsa (Bila Vajmana, je l' se tako čita?) može svako da skine, pa ipak on je meni među pet najdražih basista.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest