Bubnjevi za pocetnika [ mladjeg brata ]

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Bubnjevi za pocetnika [ mladjeg brata ]

Post by nenadnenad » 08 Oct 2008, 13:30

Imam mladjeg brata [ `99 godiste ] koji je izrazio zelju da svira bubnjeve...pored svih gitara, bas gitara i ostalih stvari koje je mogao da svira i koje mogu nabaviti lako.

Posto, ko vecina ljudi, moram da se mucim sigurno pola godine za nesto iole kvalitetno [ oko 500-600eu ] i posto je on bas bas pocetnik, ne zelim da dajem pare za profi set.

Kako da proverim uopste dal on hoce da svira, dal je to samo hir njegov bez da dajem 300 ili vise eur i scim bi bilo najbolje poceti ako necu da stekne lose navike?
Pratice pad nije problem kupiti al mi se ne cini nesto jako zabavnim za klinca tih godina posto ne pravi nikakav zvuk :D

Dakle, dajte sve savete, svega sto se setite, sve varijante koje bi mogle da se odrade a koje vam padnu na pamet.

Danas inace idem da pogledam neki krsh set za 70eu. -- da li je i to neko resenje?

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Bubnjevi za pocetnika [ mladjeg brata ]

Post by Derrick » 08 Oct 2008, 13:55

Ne kupuj krš ni u kom slučaju - ako ne bude hteo da nastavi sa sviranjem bacio si pare, a ako bude želeo da nastavi da svira, opet si bacio pare, jer ćeš morati da kupuješ ponovo nešto bolje. :wink:

Moj savet ti je da ga odvedeš u neki studio sa nekim tvojim drugarom koji svira bubnjeve ili nešto slično. Pusti ga da malo lupa po bubnjevima i da mu eventualno taj neko ko ume da svira nešto pokaže, pa ćete već moći da procenite koliko je klinac zainteresovan. :)

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Bubnjevi za pocetnika [ mladjeg brata ]

Post by zolideathmetal » 08 Oct 2008, 14:01

Ili to sto je Derrick rekao, znaci u studio, uzmes termin za probu, i neka svira.
Ili krene na casove :) (inace, drzim casove :D )

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Bubnjevi za pocetnika [ mladjeg brata ]

Post by nenadnenad » 08 Oct 2008, 14:12

probao sam da ga odvedem u studio koji je brat pravio, tj prostor za probe.
al je rekao da ne moze ni u kom slucaju da svira; "sjebace bubnjeve" kao, itd.

Dobro dakle, da ga odvedem u studio na par sati sa nekim ko zna da svira,... relativno.
Ima drugih prostora za probe u gradu, oko 500din dodje 2 sata.

Sta dalje? Mislim, nakon sto [ako] pokaze interesovanje da uci?:}

@zoli - U Subotici smo.

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Bubnjevi za pocetnika [ mladjeg brata ]

Post by Derrick » 08 Oct 2008, 14:17

Ako vidiš da je zainteresovan, onda ti je najbolja opcija da ga pošalješ na neke časove bubnjeva, da može lepo da savlada neke osnovne stvari kao što su, recimo, rudimenti, a kada prođe taj deo (a trebaće mu sigurno barem godinu i po do 2 godine da solidno savlada tehniku + još neke pojedinosti...), onda će odatle on već moći sam da napreduje i vežba, ali to je već neka relativno daleka budućnost.... :wink:

btw, your brother is full of crap... :mrgreen:

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Bubnjevi za pocetnika [ mladjeg brata ]

Post by nenadnenad » 08 Oct 2008, 14:32

to sam mu i ja rekao i dodao da dete verovatno ne bi smelo da lupi ni toliko da se cuje, posto jelte nije divljak mali al dobro nisu to njegovi bubnjevi nego od bubnjara iz njegovog benda, iako sam hteo samo da svira par sati sve ukupno

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Bubnjevi za pocetnika [ mladjeg brata ]

Post by Derrick » 08 Oct 2008, 14:51

Da, bubnjevi su poznati po tome da su lako lomljiva stvar koja ne trpi jake udarce... :roll: Gluposti! Neće da da detetu da lupa bubnjeve sat vremena! :?

Backsticking_91
Posts: 20
Joined: 01 Oct 2008, 22:53

Re: Bubnjevi za pocetnika [ mladjeg brata ]

Post by Backsticking_91 » 08 Oct 2008, 21:35

Brate , ako si iz Subotice , idi kod Gorana , taj predaje u muzičkoj , naravno bubnjeve . Završio je u Pešti . Super lik , preporučujem ti da se njemu obratiš .

User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Re: Bubnjevi za pocetnika [ mladjeg brata ]

Post by Drumkiller » 08 Oct 2008, 21:51

Mislim da trebasx da uzmes nekog ludwiga za 2500 evra,mislim to su sasvim ok za pocetnike....xD

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Bubnjevi za pocetnika [ mladjeg brata ]

Post by nenadnenad » 09 Oct 2008, 11:42

Da imam para uzeo bi ludwiga za 2500eu i bolelo bi me dupe, sve i da bratu dosadi za dva dana drljao bi ja, ne bi se razmisljao jer bi u tom svetu maste moj tata bio jako bogat..no, sticajem okolnosti i na veliku zalost moram da se toilujem :]

@backsticking_91 - Goran Ivetovic?

Backsticking_91
Posts: 20
Joined: 01 Oct 2008, 22:53

Re: Bubnjevi za pocetnika [ mladjeg brata ]

Post by Backsticking_91 » 09 Oct 2008, 23:28

Ne znam kako se preziva , ali koliko to profesora bubnjeva ima u srednjoj u Subotici :)

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Bubnjevi za pocetnika [ mladjeg brata ]

Post by Orgasmatron » 14 Oct 2008, 02:03

zolideathmetal wrote:Ili to sto je Derrick rekao, znaci u studio, uzmes termin za probu, i neka svira.
Ili krene na casove :) (inace, drzim casove :D )
kolega bez spama molicu :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest