Precenjeni i podcenjeni bubnjari

Moderator: zolideathmetal

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Precenjeni i podcenjeni bubnjari

Post by Orgasmatron » 24 Nov 2008, 12:53

Dakle, ko je po vashem mishljenju precenjen a ko podcenjen bubnjar ili bubnjarI i zashto? Evo za mene lichno precenjeni su Lars Ulrich (svi ga gledaju kao Boga ali chak i njegovi drum soloi su golo go..o), Joey Jordison (cene ga samo zbog brzine izgleda, svaki klip koji sam odgledao na youtube ima isti solo (u 20 klipova moze se nadje 4 grupe od po 5 klipova na kojima ponavlja solaze znachi kreativnost = 2 i to slaba), batica iz Bodoma takodje. Podcenjeni bubnjari su recimo Paul Bostaph (shto sam zakljuchio nakon preslushavanja njegovih radova u Slayer-u i Exodus-u gde ne pokazuje ni petinu svojih sposobnosti), Dave Lombardo chovek zaista ume da svira i dalje od onoga shto pokazuje u Slayer-u i drugim bendovima). Ajd sad vi :D

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Precenjeni i podcenjeni bubnjari

Post by Derrick » 24 Nov 2008, 14:21

Mike Portnoy - dobar je, ali nije najbolji progressive bubnjar, kako se smatra u manje upućenim krugovima.

Travis Barker - kreativan i tehnički prilično potkovan, ali precenjen preko svake mere.

+ gospoda pomenuta u gornjem postu. :)

User avatar
Ognjen
Posts: 16
Joined: 11 Nov 2008, 19:10

Re: Precenjeni i podcenjeni bubnjari

Post by Ognjen » 01 Dec 2008, 15:52

Lars. Neko je morao da ga spomene :lol:

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Precenjeni i podcenjeni bubnjari

Post by Kole man » 01 Dec 2008, 23:51

Lars i barker precenjeni
a pomalo potcenjeni Max Roach,Buddy Rich Thomas Lang

User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Re: Precenjeni i podcenjeni bubnjari

Post by Drumkiller » 02 Dec 2008, 00:01

Buddy Rich i Thomas Lang sigurno nisu potcenjeni.....:) Lars i Barker sigurno jesu precenjeni,ali mislim da njih ne precenjuju ljudi koji se razumeju,vec ljudi koji se ne razumeju,a oni koji se ne razumeju ne mogu ni da precene ni da potcene...:) kad bi ti pitao nekog ko slusa punk kako swira bubnjar ramonsa on bi rekao da otkida i da je njemu on najbolji....:) znaci precenjuje ga, a ne razume se...a onaj ko se iole razume reci ce da je owaj iz ramonsa powracka....necu sad da kazem da se ja nesto preterano razumem,ali znam ponesto(dowoljno)....xD

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Precenjeni i podcenjeni bubnjari

Post by Cortex » 02 Dec 2008, 00:04

Lik o kome se MORA mnogo vishe znati je Ari Hoenig.

Car.

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Precenjeni i podcenjeni bubnjari

Post by Kole man » 03 Dec 2008, 00:00

Drumkiller wrote:Buddy Rich i Thomas Lang sigurno nisu potcenjeni.....:) Lars i Barker sigurno jesu precenjeni,ali mislim da njih ne precenjuju ljudi koji se razumeju,vec ljudi koji se ne razumeju,a oni koji se ne razumeju ne mogu ni da precene ni da potcene...:) kad bi ti pitao nekog ko slusa punk kako swira bubnjar ramonsa on bi rekao da otkida i da je njemu on najbolji....:) znaci precenjuje ga, a ne razume se...a onaj ko se iole razume reci ce da je owaj iz ramonsa powracka....necu sad da kazem da se ja nesto preterano razumem,ali znam ponesto(dowoljno)....xD
Mislio sam potcenjeni u smislu da je premalo ljudi culo za njih,ljudi a ne bubnjara :lol:

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Precenjeni i podcenjeni bubnjari

Post by Orgasmatron » 03 Dec 2008, 16:15

jbsh mi sve ako BUBNJAR ne treba da pochne da se vodi kao NACIONALNOST :D

User avatar
Paprika
Posts: 217
Joined: 06 Oct 2008, 00:35
Location: 3rd rock from the sun

Re: Precenjeni i podcenjeni bubnjari

Post by Paprika » 04 Dec 2008, 08:02

Narodnost... :]

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Precenjeni i podcenjeni bubnjari

Post by Orgasmatron » 04 Dec 2008, 09:33

A shta ce nama kao narodu da bude veroispovest? Verovatno neka svemoguca i svevideca palica :D

User avatar
Marko_chupavi
MF veteran
Posts: 152
Joined: 05 Apr 2007, 11:28

Re: Precenjeni i podcenjeni bubnjari

Post by Marko_chupavi » 04 Dec 2008, 09:45

slazem se za larsa.... on je bas precenjen... a oko portnoy-a imam neko oprecno misljenje.. on je extra muzikalan, i sa te strane mislim da nije precenjen, ali sto se tehnike tice, videli smo svi i bolje i preciznije... u svakom slucaju to je sve pitanje marketinga... koliko ja znam, marko djordjevic nije nesto ekstra poznat, da se klinci loze na njega, bar ne u inostranstvu (kod nas je kud i kamo poznat, ali mahom u muzickim krugovima), a covek sviraaaaaa.... (ko je bio na klinici, cuo je)... dosta na to utice muzika koja se svira...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Precenjeni i podcenjeni bubnjari

Post by Cortex » 04 Dec 2008, 12:25

Marko ima signature model Vic Firth palica. :)

A ja sam ga gledao dvaput uzhivo, poslednji put u Bitef Art Caffe-u i svirka je bila FANTASTICHNA. A on svira kao car, neverovatno snazhno, mega precizno i podosta brzo, plus je sjajan kompozitor. Sve pohvale za Marka Djordjevic-a, jednog od likova na samom bubnjarskom vrhu danashnjice a lika za koga mnogo njih koji se smatraju nekakvim muzicharima ili poznavaocima muzike nisu ni chuli. Plus je nash chovek, what fills me with even bigger pride!

User avatar
This_Life_IMN
Posts: 12
Joined: 12 Jan 2009, 22:56

Re: Precenjeni i podcenjeni bubnjari

Post by This_Life_IMN » 15 Jan 2009, 13:02

po mom misljenju, mozda podcenjen, ali sigurno nedovoljno preslusan bubnjar je Matthew McDonough! Valjda zato sto svira u mudvayne-u pa ga mozda zato ljudi "preskacu" !! Al realno je em kreativan, em tehnicki potkovan!!! I jos mi se nekako cini da ljudi takodje ne obracaju dovoljno paznje na Daney Carey-a !!! 8) moje misljenje - medju pet najjacih bubnjara trenutno, na nekoj mainstreem sceni, posto ko zna koliko ima bubnjara genijalaca koji su podcenjeni jer su underground !!! :?

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Precenjeni i podcenjeni bubnjari

Post by Dete epruvete » 15 Jan 2009, 13:30

Orgasmatron wrote:A shta ce nama kao narodu da bude veroispovest? Verovatno neka svemoguca i svevideca palica :D
kako ovo gej zvuchi :lol:

FoKuZ
Posts: 22
Joined: 15 Apr 2009, 15:40

Re: Precenjeni i podcenjeni bubnjari

Post by FoKuZ » 31 May 2009, 17:56

Ja se 100% slazem za Barkera, lik je precenjen i to previse! Ja sam cuo da je on isao kao na casova i da zna da svira svaki zanr i sve, al' kad je radio onaj rap sa valjda The Game-om ili kim vec, ono je bilo ocaj. Kao neki Punk/rap. Lik znaci samo punk zna da svira i to samo brzo onako i da odvali po bubnju da ih unisti.

A za Larsa, pa ono, lik jeste precenjen ali moram da priznam da je solidan bubnjar :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest