Kupovina akusticnih bubnjeva

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Kupovina akusticnih bubnjeva

Post by nenadnenad » 24 Dec 2008, 14:14

Brat i drug zele da kupe bubnjeve za svoj studio\ prostor za probe...a ja zelim da se posavetuju sa drugim ljudima pre kupovine.
Kazu da ce ovo kupiti : http://www.mitros-music.com/products/36 ... IALSTAR/1/

Pa me zanima vase miseljenje.Bubnjevi ce se koristiti za probe i snimanje u prostoru od nekih 15-20 kvadrata, dakle da nisu jako veliki ali vrlo je moguce da ce se koristiti za manje svirke.

Ima li neka bolja varijanta za ovu namenu u okviru od 500-600 eu ?

I zanima me dal je uobicajna praksa da se u opisu bubnjeva navode cinele i stalci a da se pri tom oni ne racunaju u navedenu cenu nego se posebno placaju?

Takodje, ako imate sta da preporucite, mozete li dati cenu i adresu \ime prodavnice koja to prodaje - ovo vazi i za cinele\ stalke ?

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Kupovina akusticnih bubnjeva

Post by Derrick » 24 Dec 2008, 14:42

Za 500-600 EURa, ja bih pre uzeo SONOR Force 1007, ili neki jeftiniji Gretsch (Catalina, recimo...). Imaju oba u Mitrosu (bio sam prekjuče da pazarim Ride, pa sam probao sve što imaju. :) ), pa bi trebalo i to pogledati.

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Kupovina akusticnih bubnjeva

Post by nenadnenad » 24 Dec 2008, 15:56

mozes malo obrazloziti sta ti se tacno svidja\ ne svidja ? :]

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Kupovina akusticnih bubnjeva

Post by Derrick » 24 Dec 2008, 16:19

nenadnenad wrote:mozes malo obrazloziti sta ti se tacno svidja\ ne svidja ? :]
Da obrazložim? Pa, ajde. :)

SONOR 1007 je prilično kvalitetan set bubnjeva, a i (priča se po netu) da je poznato da Sonor nudi prilično kvalitetan hardver (pedala, tom mounting adapter, stalci) čak i za svoje jeftinije serije, dok kod drugih proizvođača to nije slučaj. Drugo, meni lično se više sviđa Sonor 1007, nego Tama Imperialstar (Sonor ima, na oko, moderniji dizajn). Gretsch Catalina Maple sam imao prilike da sviram nekoliko puta (kod drugara, i pre neki dan u Mitrosu) i mogu reći da je bubanj, za te pare, fenomenalan (košta oko 55.000) i lepo izgleda, a kada je Gretsch u pitanju, kvalitet ne treba dovoditi u pitanje. :wink:

Što se stalaka tiče, takođe imaš u Mitrosu (ali i u Ritam Centru) dosta jeftinijih, ali sasvim dobrih stalaka sa pecaljkom (mada ovaj stalak koji sam pazario u Mitrosu je dosta masivniji i deluje izdržljivije od jeftinih PDP stalaka u Ritam Centru...) i u obe prodavnice se cena kreće oko 50-ak EURa.

Za adrese, baci pogled na net. :wink:

Jel' dovoljno obrazloženo? :)

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Kupovina akusticnih bubnjeva

Post by Drobac » 24 Dec 2008, 17:32

Ako nije tajna, kakav si stalak pazario i za koliko tacno para?

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Kupovina akusticnih bubnjeva

Post by Derrick » 24 Dec 2008, 23:42

Drobac wrote:Ako nije tajna, kakav si stalak pazario i za koliko tacno para?
Evo ovaj: BASIX 800 SERIES LONG ARM BOOM STAND

Image

Cena mu je bila nekih 50-ak EURa (par evAra gore-dole :) ) Ja sam stalkom zadovoljan - prilično dugačka ruka i izuzetna masivnost i stabilnost za tako jeftin stalak. Čak ima i memory clamps dodatke. :D

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Kupovina akusticnih bubnjeva

Post by Drobac » 25 Dec 2008, 00:07

Hvala. Planiram neki stalak, pa zato pitam. Ovaj mi deluje sasvim pristojno. Za 50 evra ne mozes ni ravan stalak da uzmes od drugih proizvidjaca (osim mozda Stagga, ali od toga bezim kao djavo od krsta), a kamoli pecaljku.

P.S. Nisam znao da Mitros drzi Basix.

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Kupovina akusticnih bubnjeva

Post by Derrick » 25 Dec 2008, 08:47

Drobac wrote:P.S. Nisam znao da Mitros drzi Basix.
E, ipak sam ja pogrešio. NIJE BASIX, već je STAGG, ali izgleda IDENTIČNO - kao i ovaj BASIX sa slike!

Pogrešio sam jer, da budem iskren, ja sam tražio jeftin stalak i ovaj momak mi pokazao ovakav, i ja ga pazario. Na njemu ne postoji nikakva oznaka, a znam da mi je onaj pomenuti momak spominjao i BASIX iz nekog razloga (valjda da ih uporedi, jer su oba brenda jeftina), te sam zato pogledao po netu za BASIX BOOM STAND i našao onu sliku, na kojoj je, kao što rekoh, stalak koji izgleda "u dlaku" potpuno isto kao ovaj što ja imam, pa sam ti okačio (pogrešnu) sliku, a nisam bio u mogućnosti da proverim, jer sam post kucao sa kompa moje devojke (a.k.a. nisam bio kod kuće :wink: ). Sada sam tek stigao kući i bacio pogled na kutiju, odnosno onu malu nalepnicu (zemlja porekla, uvoznik itd.) gde još manjim slovima piše "Stagg"- :wink:

Međutim, još jednom da ponovim, stalci su identični. Evo i slika (PRAVA, ovaj put) :wink: :

http://www.zingsmusic.com/popup_image.p ... 02&image=0

U pitanju je STAGG HBD 500S.


Bilo kako bilo, izvini zbog zabune! :)

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Kupovina akusticnih bubnjeva

Post by Drobac » 25 Dec 2008, 15:14

Hm, imam losa iskustva sa tim stalcima. Nadam se da ce te sluziti.

User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Re: Kupovina akusticnih bubnjeva

Post by Drumkiller » 25 Dec 2008, 16:31

Kao sto drobac rece...:) Povedi racuna kod navoja,oce brzo da se izlizu ako prejako zatezes,moj drug ima stagg stalke i jedan mu je vec otisao,bas zbog tih navoja,sad moze da ga baci.....Verovatno bi tajali oni duze ako ih ne pretezes....Ja imam isto jeftinije stalke i samo vodim racuna , traju mi vec oko godinu dana,nemam nikakvih problema....:)

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Kupovina akusticnih bubnjeva

Post by Derrick » 25 Dec 2008, 17:09

Ma, nema problema. Ja stalke postavim u jedan položaj, zategnem koliko treba, i ne pomeram ih, praktično, nikada. Dakle, oni samo stoje i drže činele, pa stoga verujem da će potrajati. :wink: Međutim, siguran sam da ste obojica upravu - kada bih ih konstantno negde nosio (odnosno, sklapao i rasklapao), raspali bi se posle pola godine, najverovatnije. U svakom slučaju, koliko para, toliko muzike. :)

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Kupovina akusticnih bubnjeva

Post by Drobac » 25 Dec 2008, 20:02

Nemoj sad da ispadne nesto pogresno, ne pokusavam da pljujem tvoju kupovinu ili nesto slicno, ali ima moj drugar 2 takva stalka oba su bila kod mene jedno 3-4 meseca.

Nisam ih nigde nosio. E, sad, kao sto ti kazes, oni samo stoje oni, ali ne drze cinele :D , zavrnes ti njih, ali ne mozes da ih zavrnes koliko treba, jer koliko god zavrtao (a veruj mi, ja umem da zavrnem kao sivonja), oni se odvrnu. Taj deo sto drzi "ruku" se odvrce konstantno. Nekoliko mi se puta desilo da mi se cinela samo padne jer se taj deo odvrne. I jos jedan problem - taj deo za sipku na stalku drzi jedan štift, koji vrlo lako hoce da ispadne i "ruka" se seta levo-desno. Pripazi na to.

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Kupovina akusticnih bubnjeva

Post by nenadnenad » 26 Dec 2008, 14:06

way to steal the topic

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Kupovina akusticnih bubnjeva

Post by nenadnenad » 26 Dec 2008, 16:24

na kraju ce uzeti sonor 507 i neko behringerovo bass pojacalo :>

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest