Mene zanima samo cena

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Mene zanima samo cena

Post by Critical » 13 Mar 2007, 00:40

Cena najeftinijeg stalka za Ride?

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 13 Mar 2007, 09:05

Najjeftiniji stalak za ride....najbolje da uzmes nesto polovno, ali cim si u becu, mozda takva opcija tebi ne postoji :)

Najjeftinije nije uvek najbolje, recimo najjeftiniji bi bio Stagg, ali svi znamo kako oni rade...i koji je kvalitet, ja sam uvek bio fan Tame, ali Yamaha je isto na mestu...
Za ride ti treba neki ravan stalak (straight cymbal stand), a ne sa pecaljkom (boom cymbal stand), ti su uvek jefitniji, ja znam da tu kod nas ima vec oko 5000 din, i to stalci za ceo zivot...

E sad, sigurno mozes da nadjes i za 2500-3000 dinara, ali opet...ja to ne bih kupio...za godinu dve ces opet kupovati...ja moje stalke imam vec 2 godine, i nista im ne fali (imam sve Tamine) malo ih hvata rdja, ali to je sve normalno. Ako ih cistis redovno (moram da ih ocistim vec lol) sve ce da bude uredu.

Samo jos jedan info : cuo sam da je Pearl imo frke sa niklovanjem, i da su im brzo rdjali stalci, ali kao ispravili su gresku...e sad...ko zna :)

Znaci marke koji bi mogao da pogledas : Stagg (neka najjaca serija, ako vec moras Stagg), Dixon...a ako hoces reliable stalak : Tama, Yamaha, i koliko sam cuo cak i Dixon je nesto na sta mozes da se oslonis

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 13 Mar 2007, 12:10

Zoli hvala ti na tipovima.Ovako stoje stvari ,moj bubnjar od kuce me je zamolio da mu ovde kupim neki stalak (do 3000din.) pa ja sada nemam pojma za sta mu treba ,on mi je napisao svejedno koji samo da nije za Fuß cinele.Ja iskreno nikada nisam razlikova stalak za Crash i Ride posto sam vidjao dosta ljudi da koriste stalak od ride za crash i obrnuto,ali koliko sam primetio stalak za ride je bez zgloba ili..
Tako da ja nemam pojma sta da mu kupim,on inace ima tamin komplet sa duplim bass bubnjem,i sve mu je Tama ali je sada kupio novu cinelu a nema bas para da izdvoji za stalak.

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 13 Mar 2007, 13:26

Ovako nesto gledaj
Image
Znaci izdrzljivost = double braced legs - vidis da su mu "noge" duple (ako shvatas sta pricam x) )
Pogledaj matice (nisu matice nego ono sto vrtis rukama...i ima sraf na sebi...ne znam da objasnim :( nadam se da shvatas) kako su uradjene, nemoj da uzimas nesto a da ti srafovi nisu bar 5mm debeli, pogledaj kako je zglob uradjen, treba da bude izdrzljivo, jako izdrzljivo (jer ce drzati ride na njemu, to je tesko cinela)


DW-ov stalak (ovo je vec ozbiljno) 105$
Image

Tama Roadpro (ovaj imam ja za ride) 70$
Image

nego da predjemo na ozbiljne cene :) (al sam se raspisao:S), znaci 3000din je oko 50$...opcije su ti sledece :

Pacific Drums by DW P/D 800 Straight Cymbal Stand 40$

Image

Pacific Drums by DW 900 Series Straight Cymbal Stand 50$

Image

Tama HC22W Swingstar DX Series Straight Cymbal Stand 50$

Image

Pearl C70W Double-braced Cymbal Stand With Gear Tilter 40$

Image

Yamaha CS-840 Heavy Weight Cymbal Stand 60$

Image[/img]

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 13 Mar 2007, 14:08

Bas fino od tebe sto si prilozi slike.Pa lepi su ovi stalci.a i sigurno su kvalitetni cim kostaju 100e,medjutim niti ja imam para ta mu kupim nesto skuplje niti on ima para.Pogledacu ove jeftinije.
Znam sta su duple nogice :lol: ,a ona matica sto si se ti ubio da objasnis se zove leptir matica (eto sada znas :lol: ).Hvala ti na slikovitom odgovoru,videcu da iskopam nesto :lol:

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 13 Mar 2007, 18:13

To nije leptir matica nego ovo :

Image

Leptir matica je nesto drugo, i mislio je na debljinu "srafa" iliti na taj valjak sa navojom. :)

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 13 Mar 2007, 18:15

WOW O_O Tamara je stvarno pr0 u ovome :S nisam ni znao :D
Svaka cast Tamara!!!!

Sorry za off-topic...ipak sam moderator tu B) :P

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 13 Mar 2007, 19:09

Hvala na objasnjenju,znam na sta je mislio :lol:
Ako cemo vec u detalje to je sraf sa kapom od leptir matice :lol:

User avatar
toshapn
Posts: 7
Joined: 20 Feb 2007, 12:46

Post by toshapn » 13 Mar 2007, 20:52

ako si u Austriji, vidi ovde,imash shta ti dusha hoce

http://www.musik-produktiv.de

Ono jest da je to u Nemackoj (Ibbenburen,Steinfurt District),ali mozes kupiti online :)

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 14 Mar 2007, 00:05

Ima prodavnica musik produktiva i u Becu,bio sam tamo ali tada sam trazio sebi papucicu,otici cu ponovo

User avatar
sinnerboy
Posts: 148
Joined: 08 Dec 2007, 12:25
Location: neverneverland

Post by sinnerboy » 09 Dec 2007, 11:22

probaj sa tamburo ili basix stalcima...ja ih imam, cijena je umjerena (40-50 eura) a izdržljivi su do besvjesti...sve kao i navedeno - duple nogice, niklovani, stabilni...naravno Tama je Tama...

DW stalci su (po meni) kao i sve ostalo te firme precijenjeni...svirao sam na hi-hat DW stalku (odo u offtopic) i došlo mi je da ge bacim nakon 5 min..još kad mi je lik rekao koliko ga je platio... :roll:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest