Stagg Cinele

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
party2704
Posts: 16
Joined: 05 Sep 2007, 11:43

Stagg Cinele

Post by party2704 » 13 Jan 2009, 17:48

Pozdravljam sve bubnjare i bubnjarke u Srbiji.....Srecni praznici
Imam veliki problem.....da li neko zna gde u Novom Sadu(ili okolini) mogu da se nadju Staggove cinele(konkretno Crash)?
Imam 17 " Crash Myra seriju....brutalan je zvuk,medjutim,sve cinele su tise u odnosu na nju...jako mi se svidja zvuk staggovih cinela....bogami ova mi traje dobre 4 godine(spadam u dosta meke bubnjare)...Zanima me vase iskustvo sa Staggovim cinelama....i pomoc oko kupovine.....

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Stagg Cinele

Post by zolideathmetal » 15 Jan 2009, 12:56

Stagg cinele su generalno jako lose cinele, pogotovo ride i hi-hat. Kineske su proizvodnjem i cinele su nize klase. (stagg generalno pravi sve nize klase stalke, torbe, gitare, itd itd)
Jedino sto je dobro sto je tako malo gadnije je china i splash (pitanje ukusa naravno), ali cinele pucaju dosta brzo ako ih sviras punom snagom.

Jos jedan problem kod Stagg cinela je da svaka cinel zvuci drugacije. Ja sam svojevremeno kupovao isto Myra 17", i u mitrosu su imali 3 komada. Postavio sam ta 3 u red i slusao ih redom. 3 drugacija sveta covece. Tako da, ako ti se svidi jedan crash, znaj da je to jedan jedini koji tako zvuci.

Presao sam preko par staggovih cinela (3 crasha, 2 chine, i splash) i sve su mi pukle. Ne kazem da mi je tehnika savrsena (daleko od toga) ali pre par dana mi je pukla prva cinela druge marke (paiste 201). I to skoro namerno. Stagg china je super kad je ovako slusas, ali nijedna stagg cinela nije za snimanje (tj studio).

Stagg je kod nas brutalno skup, jer inace ljudi ne bi kupovali nista drugo (dizu cene Stagg-a cak i 30%), tako da gledaj preko madjarske da kupujes (ili neke druge drzave).

party2704
Posts: 16
Joined: 05 Sep 2007, 11:43

Re: Stagg Cinele

Post by party2704 » 15 Jan 2009, 16:36

Hvala puno Zoli....Kupio sam juce Stagg-ov Splash,10" Myra Seria...lepo mi radi
Mada si me malo uplasio sto se pucanja cinele tice...Pokusacu da nadjem medju sabianovim,neku glasniju....Posto mi Stagg pojede Paiste 101,16".Hvala ti jos jednom

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Stagg Cinele

Post by zolideathmetal » 16 Jan 2009, 11:34

Paiste brass cinele (101 i PST3) su poznati po tihoci (tj, da su pretihe, svaka druga cinela ih pojede), tako da ove serije preporucujem samo za vezbu (probe, kuci da sviras na njima itd). Te cinele ne bih nosio na svirku ili snimanje nikako. I ja upravo kupujem dva 101 16" crash-a zbog vezbe. Prejeftino je, a mislim da ce da me sluzi par godina.

Ako uzimas nesto od Paiste-a, a neces da potrosis puno para, preporucujem 201. Cinele su sasvim uredu za pocetnika, ili za one koji imaju orgranicen budzet. 201 bih uzeo pre bilo kog Stagg-a.
Ako hoces nesto bolje od toga (a da cena nije prevelika), uzmi PST5. Pravi se od iste legure kao 2002, stim da je 100% masinski radjena. I to rock seriju (mozda ce ti biti debelo, ali traje mnogo duze. Pogotovo hi-hat).

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Stagg Cinele

Post by Derrick » 16 Jan 2009, 12:04

Ja imam PST5 Medium Hi-hat i zadovoljan sam zvukom, a donji tas spada u "heavy" kategoriju - 'kada ga sviraš vrhom palice, može 'ladno da prođe kao neki crash/ride. :) Ukratko, činele su prilično debele i imaju izuzetno svetao zvuk (a ako još uzmeš i rock varijante.... :wink: ).

Dodao bih, takođe, da bežiš od Stagg-a jer je kod nas, što reče kolega Zoli, preskup. Svaki Paiste je bolji od njih (naravno, kada gledaš isti cenovni razred).

Mladen Dimitrijevic
Posts: 23
Joined: 07 Apr 2012, 00:23

Re: Stagg Cinele

Post by Mladen Dimitrijevic » 07 Apr 2012, 22:01

zolideathmetal wrote:Paiste brass cinele (101 i PST3) su poznati po tihoci (tj, da su pretihe, svaka druga cinela ih pojede), tako da ove serije preporucujem samo za vezbu (probe, kuci da sviras na njima itd). Te cinele ne bih nosio na svirku ili snimanje nikako. I ja upravo kupujem dva 101 16" crash-a zbog vezbe. Prejeftino je, a mislim da ce da me sluzi par godina.

Ako uzimas nesto od Paiste-a, a neces da potrosis puno para, preporucujem 201. Cinele su sasvim uredu za pocetnika, ili za one koji imaju orgranicen budzet. 201 bih uzeo pre bilo kog Stagg-a.
Ako hoces nesto bolje od toga (a da cena nije prevelika), uzmi PST5. Pravi se od iste legure kao 2002, stim da je 100% masinski radjena. I to rock seriju (mozda ce ti biti debelo, ali traje mnogo duze. Pogotovo hi-hat).
Da li preporucujes 201 za Hard Rock, za pocetnike? ::ranting::

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Stagg Cinele

Post by MetalFunk » 07 Apr 2012, 22:04

Brate, otvorio si topik stariji od tebe...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Stagg Cinele

Post by sirac-šunka » 08 Apr 2012, 09:22

...i po peti put pitaš jedno te isto... :roll:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest