Izbor palica

Moderator: zolideathmetal

Pandemonia
Posts: 7
Joined: 01 Apr 2009, 21:53

Re: Izbor palica

Post by Pandemonia » 28 Jun 2009, 04:12

ja sam kupio Staggove 5A palice i jedna od njih mi je toliko istupela da mi je bolje da je koristim kao kolac nego kao palicu, i to samo posle 2 nedelje :(((

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Izbor palica

Post by Kole man » 28 Jun 2009, 19:16

Pandemonia wrote:ja sam kupio Staggove 5A palice i jedna od njih mi je toliko istupela da mi je bolje da je koristim kao kolac nego kao palicu, i to samo posle 2 nedelje :(((
Ako si roker uzmi vece palice nesto tipa b4 ili b2

Pandemonia
Posts: 7
Joined: 01 Apr 2009, 21:53

Re: Izbor palica

Post by Pandemonia » 29 Jun 2009, 07:48

metalac sam ^^, ali mislim da to funkcionise i za mene ^^, ne razumem se bas toliko u izbor palica i svega toga ali mislim da cu sledeci put kada odem u Mitros u NS da ponesem tu palicu i da im nabijem u ***** sto su mi ih uvalili kada sam kupovao bubjeve... mislim mogu ja i dalje s njom da sviram ali se bojim da ako opalim jos koji rim-shot da ce se raspasti....

User avatar
MorbidAngel
Posts: 6
Joined: 27 Jun 2009, 16:11

Re: Izbor palica

Post by MorbidAngel » 29 Jun 2009, 12:57

Drobac wrote:
Orgasmatron wrote:Vrlo verovatno lupash kao drvosecha :D, meni se BUDDY RICH palice tek pre neki dan na probi izlomile a verno su me sluzile 9 meseci :D
Zavisi kakav ti je par zapao. Meni nikad nisu trajale duze od mesec i po, ali su mi zato Metal trajale jace od 3 meseca (trajala bi i duze da nisam divljao), Rock 3 nedelje, a sve je isto drvo. Kad birate palice gledajte da je drvo sareno (da se vide godovi), a ne jednobojno.
To je zato jer ne umijes da sviras nego udaras ka irvas vjerovatno .... mene su VIC FIRTH BUDDY RICH NAJBOLJE PALICE POCETNIK SAM ALI NE DA SU ODLICNE NEGO FENOMENALNE :)

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Izbor palica

Post by Drobac » 29 Jun 2009, 16:55

MorbidAngel wrote:
Drobac wrote:
Orgasmatron wrote:Vrlo verovatno lupash kao drvosecha :D, meni se BUDDY RICH palice tek pre neki dan na probi izlomile a verno su me sluzile 9 meseci :D
Zavisi kakav ti je par zapao. Meni nikad nisu trajale duze od mesec i po, ali su mi zato Metal trajale jace od 3 meseca (trajala bi i duze da nisam divljao), Rock 3 nedelje, a sve je isto drvo. Kad birate palice gledajte da je drvo sareno (da se vide godovi), a ne jednobojno.
To je zato jer ne umijes da sviras nego udaras ka irvas vjerovatno .... mene su VIC FIRTH BUDDY RICH NAJBOLJE PALICE POCETNIK SAM ALI NE DA SU ODLICNE NEGO FENOMENALNE :)
Nisam ti ja kriv sto pipkas kao devojcica, nemoj na meni da se istresas.

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Izbor palica

Post by Derrick » 29 Jun 2009, 20:59

MorbidAngel wrote:To je zato jer ne umijes da sviras nego udaras ka irvas vjerovatno .... mene su VIC FIRTH BUDDY RICH NAJBOLJE PALICE POCETNIK SAM ALI NE DA SU ODLICNE NEGO FENOMENALNE :)
Ključna reč: početnik

:roll:

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Izbor palica

Post by Шмајсер » 30 Jun 2009, 17:17

Derrick wrote:
MorbidAngel wrote:To je zato jer ne umijes da sviras nego udaras ka irvas vjerovatno .... mene su VIC FIRTH BUDDY RICH NAJBOLJE PALICE POCETNIK SAM ALI NE DA SU ODLICNE NEGO FENOMENALNE :)
Ključna reč: početnik

:roll:
ја сам хтео то јуче да кажем, ал не бих да се препирем...

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Izbor palica

Post by Kole man » 02 Jul 2009, 17:07

Pandemonija,Drobac,Morbid Angel @
Ako si roker ili metalac uzmes rokerske palice koje su debele i ne mogu da puknu,a ako si jazzer,funker uzmi tanje(5a) pa imas vecu kontrolu ali ne mozes da se razmahujes rukama i razbijas bubanj.Nema veze da li si pocetnik ili majstor ako sviras metal moraces da silujes cinele i da radis rim shotove,a ne vredi to raditi sa jazz palicama verujte probao sam :D

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Izbor palica

Post by Drobac » 02 Jul 2009, 21:57

Trenutno koristim X5A i savrseno mi pasu. I po tezini i po debljini i po balansu. Jedinu zamerku imam na trajnost, jer je Fic Firthu znatno opao kvalitet, mnogo bubnjara se zalilo na to. Bile su mi ok i Metal palice, ali su preteske, trebalo mi je malo vremena da se naviknem na tu tezinu i redovno su mi smetale kada treba da se svira neki brzi prelaz. Btw, zabluda je da rock i metal bubnjari moraju svirati debele i teske palice. Pogledaj dvojicu od najekstremnijih (metal) bubnjara danas, Kollias-a i Roddy-ja, obojica sviraju 5A model. ;)

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Izbor palica

Post by Kole man » 03 Jul 2009, 11:02

Da znas i ja sam vic firth koristio i pucale su stalno moguce da je to do kvaliteta,ali u svakom slucaju,vece palice=duze traju

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Izbor palica

Post by Drobac » 03 Jul 2009, 12:11

To stoji, naravno, zato sto se manje krune, ali bolje i da traju nesto krace, a da mozes da sviras sa njima, nego da ti traju i citavu vecnost, a ne mozes sa njima da sviras. Imam ja i neke plasticne, teske i kratke, nikako ne mogu da se naviknem na njihov balans, a traju sigurno duze od bilo koje drvene palice.

User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Re: Izbor palica

Post by Drumkiller » 03 Jul 2009, 12:36

Drobac wrote:To stoji, naravno, zato sto se manje krune, ali bolje i da traju nesto krace, a da mozes da sviras sa njima, nego da ti traju i citavu vecnost, a ne mozes sa njima da sviras. Imam ja i neke plasticne, teske i kratke, nikako ne mogu da se naviknem na njihov balans, a traju sigurno duze od bilo koje drvene palice.
:1:

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Izbor palica

Post by Kole man » 04 Jul 2009, 12:27

Jbg to je vec do tebe,meni vise odgovaraju djembele palice i odgovaraju mom nekom stilu,nije sve za svakoga :lol:

User avatar
Sid Vicious
Posts: 43
Joined: 17 Jan 2009, 01:01
Location: Bijeljina

Re: Izbor palica

Post by Sid Vicious » 15 Jul 2009, 14:59

Za mene su vrh Zildjian A4 .mada i pro mark mi nisu lose

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Izbor palica

Post by Kole man » 30 Sep 2009, 10:31

Poceo sa Pro mark La special 2b zadovoljan za sada

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest