Heel to toe za duplu bass

Moderator: zolideathmetal

Post Reply
User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Heel to toe za duplu bass

Post by Drumkiller » 30 Aug 2009, 17:00

Evo javljam se ja...:D krenuo sam danas da vezbam gore pomenutu tehniku i ne polazi mi za rukom,zapravo imam jedan problem...ne mogu petom da udarim foot board,kao da je jako kratak ,pomerim nogu skroz napred al mi je peta van foot board-a, na onom metalnom delu koji je fiksiran...sad jel to jer je moja noga prevelika ili je bass pedala losa ili u cemu je fazon?? jel moze to nekako da se sredi ,il mozda ja gresim u necemu??? inace bass pedala je "deep" madad vidjao sam i no -name takve iste,ima bitere ko eliminator,dupli lanac, kosta oko 100 evra,verjem da znate o cemu se radi.... :D

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Heel to toe za duplu bass

Post by Drobac » 30 Aug 2009, 20:09

Ja ne znam da sviram heel-toe, ali znam jednu stvar. Peta samo inicira udarac i prenosi ga na prste, pa onda prstima ide drugi udarac, tj. peta uopste ne mora da zada udarac. Video sam snimak lika kako svira heel-toe, a na pedali mu je samo palac.

Odgledaj kraj ovog klipa.

http://www.youtube.com/watch?v=o7I9s_Cghfo

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Heel to toe za duplu bass

Post by Derrick » 30 Aug 2009, 20:19

Evo, ja sviram heel-toe već poslednjih 5-6 godina, i mogu reći da kod mene peta itekako izvodi prvi udarac. Baš sam, između ostalog, tu istu tehniku danas objašnjavao kolegi bubnjaru u pauzi džem sešna. :wink: Naravno, postoje tu finese i više načina da se tehnika izvede, kao što je, uostalom, i kolega Drobac i rekao.

Ako baš zatreba, napraviću ja video pa ću ga ovde upload-ovati. :ziveli:

Inače, može da bude do bas pedale jer neke imaju graničnike za prste, pa je nemoguće izvesti tehniku kako treba. Ja je glatko radim već godinama na pedali od 60 EURa. :mrgreen:

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Heel to toe za duplu bass

Post by Drobac » 30 Aug 2009, 20:40

Pa sigurno da ima vise nacina, ja samo htedoh da kazem da veliko stopalo ili kratka pedala ne moraju da budu od znacaja.

Evo videa o kojem sam pricao.


User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Re: Heel to toe za duplu bass

Post by Drumkiller » 31 Aug 2009, 03:31

ja imam granicnik na pedali....drobac probacu ovu drugu tehniku sa videa koji si postawio,mada mislim da je mnogo,mnogo teza...a derrick mogao bi ti da postawis video...:D

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Heel to toe za duplu bass

Post by Orgasmatron » 04 Sep 2009, 15:33

Tim Waterson je to najbolje objasnio ja mislim, potrazi njegova objashnjenja na youtube za heel toe

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Heel to toe za duplu bass

Post by Kole man » 05 Oct 2009, 15:56

Ja imam veliki problem sa ovom tehnikom posto imam velika stopala i jos kratku pedalu tako da kada udarim petom udarim u pocetak pedale moram da kupim longboard ili da kratim noge

User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Re: Heel to toe za duplu bass

Post by Drumkiller » 05 Oct 2009, 16:07

Kole man wrote:Ja imam veliki problem sa ovom tehnikom posto imam velika stopala i jos kratku pedalu tako da kada udarim petom udarim u pocetak pedale moram da kupim longboard ili da kratim noge
isto to je i meni problem...i na pedalama bez one blokade za nogu nema sanse da uradim....pomerim nogu skroz gore al mi pedala i dalje kratka...:)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest