Hilfe

Post Reply
User avatar
Mr. Sick Mick
Posts: 35
Joined: 28 Sep 2009, 14:26
Location: Beograd

Hilfe

Post by Mr. Sick Mick » 30 Sep 2009, 08:00

Kako se zove onaj instrument sto izgleda kao cilindar sa klipom koji se izvlaci i uvlaci da bi se dobila odredjena visina tona i da li neko zna gde to ima da se nabavi? Cesto se koristi u crtanim filmovima i u onoj idiotskoj skrivenoj kameri.

P.S. Kad smo vec kod cudnih instrumenata, ako nekoga zanimaju drombulje, mislim da ih jos drze u Music Trade-u, ali nisam siguran. Tamo sam ih kupio pre nekoliko godina.

jablаn
Posts: 31
Joined: 25 Sep 2008, 12:19
Location: Beograd

Re: Hilfe

Post by jablаn » 30 Sep 2009, 08:22


User avatar
Mr. Sick Mick
Posts: 35
Joined: 28 Sep 2009, 14:26
Location: Beograd

Re: Hilfe

Post by Mr. Sick Mick » 30 Sep 2009, 11:49

Hvala!! :)
Pa, jes. Lako je izguglovati ako znas kako se zove ono sta trazis. Znas koliko sam se smarao po netu trazeci.

jablаn
Posts: 31
Joined: 25 Sep 2008, 12:19
Location: Beograd

Re: Hilfe

Post by jablаn » 30 Sep 2009, 14:51

Eh, pa nisam ni ja imao pojma kako se zove, guglao nešto poput "flute piston whistle" pa našo. ;) Jel misliš da to može da se upotrebi za nešto korisno?

BTW, pazi ovo (nije taj instrument, al je zabavno):

User avatar
Mr. Sick Mick
Posts: 35
Joined: 28 Sep 2009, 14:26
Location: Beograd

Re: Hilfe

Post by Mr. Sick Mick » 30 Sep 2009, 15:35

Kazoo. :) Od kazua, u vecini slucajeva, bolji zvuk ima obican cesalj za kosu (onaj, najobicniji, seljacki cesalj. Moze se videti u filmu Mi Nismo Andjeli kada Nikola Kojo izlazi iz Ajkule i ceslja se, a potom taj zuti skrnavet od ceslja tura u sisni dzep sakoa.). E, uzmes takav cesalj i pocepas najlon kesu, pa to parce najlona stavis izmedju svojih usana i ceslja i krenes da pevas (u stvari isto kao i sviranje kazoo-a). Jedino sto kazoo ima tu prednost sto moze i bez ruku da se svira, pa mozes ga opajdaris dok sviras gitaru ili sta vec do'vatis.

Naravno da moze korisno da se upotrebi. Ali zavisi sta hoces s time da odsviras. Idi na YOUtube i potrazi matorog Toma & Jerry-ja i uzivaj.

Potrazite jos kako zvuce Kahoon, Wood Saw (Rucna testera za drva & violinsko gudalo - opaka fora), Jaw Harp (Odnosno Jew Harp, odnosno Drombulje).

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest