Frula

Post Reply
nedim.i
Posts: 2
Joined: 13 Feb 2009, 09:20

Re: Frula

Post by nedim.i » 13 Feb 2009, 09:58

nedim.i wrote:
Hermes wrote:
Hermes wrote:http://www.youtube.com/watch?v=TnyUILxM2gE

Kosovski Bozuri - You Grupa, Frula
Link ne radi!
Odlične frule izrađuje Slobodan Vukičević iz Kragujevca,nedavno sam nabavio jednu.
Inače sam veliki zaljubljenik u frulu,sviram za svoju dušu preko 30 godina.
Pozdrav iz Tuzle
Pogriješio sam majstor Slobo je iz Čačka

User avatar
PIVA
Posts: 19
Joined: 09 Feb 2009, 14:47

Re: Frula

Post by PIVA » 16 Feb 2009, 13:46

Неко је питао за број телефона Боре Дугића,ја знам његов e-mail па можете контактирати господина Дугића преко mail-a boradugic@hotmail.com
Од Боре Дугића сам купио Ц фрулу и јако сам задовољан.Сад очекујем и велику и малу Д фрулу, коју сам исто наручио.

User avatar
Hermes
Posts: 31
Joined: 03 Feb 2007, 09:26
Location: Gnjilane
Contact:

Re: Frula

Post by Hermes » 16 Feb 2009, 21:41

Ja sam trazio njegov broj, al ga nisam nasao... Na njegovom sajtu sam nasao e-mail pa sam se cuo s njim. Takodje i ja zelim da kupim duzu D frulu.

User avatar
dushan
Posts: 46
Joined: 31 Jul 2008, 04:38
Location: Mali Mokri Lug

Re: Frula

Post by dushan » 28 Feb 2009, 16:16

Занимљиво!
Него а колико ће мајстор Борица да наплати, поред веровантно
а и не сумњам добре фруле и своје име у цену фруле (!?) а које праве
и остали мајстори врло, врло сличног квалитета а за мању цену!?

User avatar
Hermes
Posts: 31
Joined: 03 Feb 2007, 09:26
Location: Gnjilane
Contact:

Re: Frula

Post by Hermes » 02 Mar 2009, 19:25

Ovako, meni je Bora naplati D duzu 300e, a majstor Mihajlo takvu istu za 150e, a 100e D duzu ali iz jednog dela... sad vidite sami.

User avatar
PIVA
Posts: 19
Joined: 09 Feb 2009, 14:47

Re: Frula

Post by PIVA » 03 Mar 2009, 11:47

Pa i ako naplacuje frule po vecim cijenema, neka ih i naplacuje...Svako ima pravo da sebe cijeni onoliko koliko zeli ,a drugi da procijene da li zele da kupuju kod njega ili ne.Nigdje ne pise "MORAS KUPITI".Svako ima svog kupca i nema potrebe za nekim licemjerstvom i nekakvim uporadjivanjem cijena .Razlika u tome kolika je cijena kod nekog moze biti i ovo... gospodinu Dugicu to vjerovatno nije primaran posao,vec neka vrsta hobija, dok kod gospodina Mihajla mozda jeste (nagadjam ,tj. navodim primjer) pa on ima vise vremena da napravi vise fruli i zbog toga prodaje po nizim cijenama jer onda ima i vise kupaca(jer je kvalitet frule dobar),a zato ima vise posla i ne zeli to da promjeni.Jednostavno, ljudi rade onako kako njima odgovara i imaju cijene za koje oni smatraju da su u redu.Zato se nikada ne treba prepucavati ko ima koliku cijenu frule.Ponavljam ,niko vas nije tjerao i ne tjera da kupujete kod nekoga ko vam ne odgovara,pogotovo ako poznajete vise ljudi koji prave frule.
Ovo sam sve napisao iz licnog iskustva, jer sam kupovao kod Dugica.Na C frulu sam cekao duze vrijeme jer covjek jednostavno nema vremena i to radi iz hobija.Kod njega sam poceo kupovati zbog jednog razloga.Kad sam htio tu C frulu ,trazio sam po internetu na razne nacine bilo koga da pravi frule i nisam mogao naci.Onda sam naletio na Dugicev sajt sa mailom i jednostavno ga kontaktirao.I posto sam vjerovao da zna sigurno napraviti dobru frulu ,zato sam i poceo narucivati od njega.Isto bih uradio da sam naletio npr. na ovaj forum i cuo kako gospodin Mihajlo pravi dobre frule...ali jednostavno tada nisam naletio na ovaj forum :)I jos da napomenem ovo da sam D veliku frulu "dobio" po nizoj cijeni nego sto je obicno prodaje (i onoj koja je vec navedena) ,zato sto ,kako mi je i sam rekao , postao sam mu "klijent" a i zato sto sam mlad frulas.Sto se tice C male frule, poslije sam se raspitivao koliko su cijene i zakljucio da se krecu od 100-150 evra, a u tom rasponu se krecu i Dugiceve, ni manje ni vise.
Ovim ne zelim nikoga da branim niti da ogovaram ,vec jednostavno da ukazem na to da nema potrebe nekog favorizovati ili ogovarati.Umjesto toga treba navesti sve one ljude koji prave frule,da se zna kako doci do njih i da na taj nacin ljudi mogu da odluce kod koga zele da kupe.
Pozdrav!

User avatar
dushan
Posts: 46
Joined: 31 Jul 2008, 04:38
Location: Mali Mokri Lug

Re: Frula

Post by dushan » 04 Mar 2009, 08:33

Добро!

Ево онда два још два мајстора:

1.)Драги Обрадовић - Мајданпек

и најбољи вероватно на кугли земаљској:

2.) Павле Обрадовић - Чукојевац код Краљева.
Немам контакт телефоне или адресе, на жалост,
али малим распитивањем се може сазнати и то врло врзо!
Ето, нека буде распевано!

User avatar
dushan
Posts: 46
Joined: 31 Jul 2008, 04:38
Location: Mali Mokri Lug

Re: Frula

Post by dushan » 06 Mar 2009, 14:39

Пардон! Поткрала се грешка, ово је исправка:

Драги Николић - Мајданпек

User avatar
PIVA
Posts: 19
Joined: 09 Feb 2009, 14:47

Re: Frula

Post by PIVA » 09 Mar 2009, 14:36

E tako :)
Ako neko nadje kontakte od ovih ljudi,neka ih postavi...

User avatar
Hermes
Posts: 31
Joined: 03 Feb 2007, 09:26
Location: Gnjilane
Contact:

Re: Frula

Post by Hermes » 17 Mar 2009, 09:53

Pavle Obradovic 036875292
Mihajlo Ilijevic 015341027

User avatar
PIVA
Posts: 19
Joined: 09 Feb 2009, 14:47

Re: Frula

Post by PIVA » 03 Apr 2009, 02:27

Evo da kazem da sam dobio dvije frule koje sam narucio od Bore Dugica, D veliku i D malu .Obe su odlicne kako po zvuku i stimu,tako i po izgledu.Posto vec imam jednu D malu frulu koju sam preko prijatelja kupio za 100 evra (na fruli su inicijali P. O. ) uporedio sam ih . Kada bih ocjenjivao od 0 do 10 obe frule , za ovu Dugicevu bih dao 10 , a ovu sa inicijalima P.O. dao bih 6 . Ovako malu ocjenu sam dao zato sto ova moja frula nije bila dobro nastimana.Mozda me je takva slucajno zadesila.Da je bila bolje nastimana dobila bi ocjenu 8, ne vise.Razlika u cijeni je za 50 evra.I tih 50 evra su ta 2 boda u kojoj se razlikuju te dvije frule.Znaci , za manje novca se moze dobiti kvalitetna frula, ali za malo vise novca se moze dobiti jos kvalitetnija. Sad je do ljudi da odluce koja im solucija vise odgovara.Mislim da koju god izaberu nece pogrijesiti :)
Veliku D frulu nemam sa cime uporediti ,jer mi je to prva velika frula,ali je takodje perfektno odradjena i daje odlicne tonove.
Ovo sam napisao zbog gore pomenutih komentara u vezi naplacivanja imena.Kako god, frule su perfektne .
Eto toliko ! Pozdrav ! :)

User avatar
dushan
Posts: 46
Joined: 31 Jul 2008, 04:38
Location: Mali Mokri Lug

Re: Frula

Post by dushan » 05 Apr 2009, 13:06

Павле Обрадовић - Чукојевац код Краљева и Михајло Илијевић из Шапца праве одличне, могуће и тренутно најбоље
у Србији.

User avatar
b-Looser
MF veteran
Posts: 368
Joined: 03 Aug 2007, 12:04

Re: Frula

Post by b-Looser » 05 Apr 2009, 14:40

Imam jednu frulu verovatno je to D mala na njoj su inicijali BD. Dobio sam je na poklon i čovek koji mi ju je poklonio kaže da je to rad Bore Dugića. Kod mene je već više od deset godina.

E sad zasto kazem verovatno D? Zato sto je nešto izmedju D i Es u stvari mnogo je bliže Es. Svi ostali tonovi isto tako, a formiraju dursku skalu.

Da li postoji Es frula, ili se sve tako temperuju onako nešto izmedju tj. idimidodjimi?

User avatar
dushan
Posts: 46
Joined: 31 Jul 2008, 04:38
Location: Mali Mokri Lug

Re: Frula

Post by dushan » 05 Apr 2009, 17:35

Имаш Е фрулу и F фрулу као вишље док такве нема. И ја сам чуо за радове Б.Д. а који иду на дораду. И онда људи-мајстори када виде да су иницијали Б.Д. не смеју да прерађују јер ако не уради како ваља онда је то лош рад онога како поправља а ако ураде како ваља онда то рад није од онога који је и направио фрулу.
Није у радњи и оно што је у излогу.

teodorica
MF veteran
Posts: 300
Joined: 26 Sep 2007, 19:58
Location: Sremska Mitrovica

Re: Frula

Post by teodorica » 01 Jun 2009, 22:57

Kakve su Hohner-ove blok flaute,mislim drvene?Cena im je pristupacna.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest