Roland?

Spino
Posts: 99
Joined: 23 Aug 2006, 19:33

Roland?

Post by Spino » 28 Aug 2006, 16:09

Zna li neko ista o Rolandovim gitarskim procesorima i MIDI pickup-ima. Kako rade? Gdje ima da se nadje? Koliko para?

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 28 Aug 2006, 19:20

Ja sam pre jedno dve godine isto hteo to da pazarim pa sam se malo raspitivao. Bilo je (u to vreme) u Noti (Novi Sad) ali je to tada za moje pojmove bilo ipak preskupo pa sam odustao od cele te priče.
Kakva je sada situacija - nemam pojma al otići ću ovih dana pa ću se raspitati.

Takođe ti možda ne bi bilo loše da se raspitaš i u Mitrosu jer znam da su oni valjda radili Roland jedno vreme pošto sam dobijao Rolandove kataloge od njih. Ne znam da li rade još uvek... raspitaj se... ako već nisi.

Eto toliko od mene.

Ajd uzdravlje!

User avatar
Vercundus
Urednik
Posts: 185
Joined: 30 May 2006, 12:12
Location: Beograd

Post by Vercundus » 29 Aug 2006, 12:15

Na Mitrosovom sajtu nema Rolanda medju zastupljenim markama/kompanijama.

http://www.mitrosmusic.com/

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 29 Aug 2006, 15:33

Eh... onda to beše pre dosta godina... Promenila se situacija izgleda... U svakom slučaju nije zgoreg proveriti i u radnji.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 29 Aug 2006, 16:48

http://www.roland.co.yu - tu ces videti gde su zastupnici za Srbiju. U Beogradu je najopremljeniji onaj shop u bivsoj Ivana Milutinovica, kod hrama Svetog Save.

MIDI pickup ima dosta veliku latencu, zahteva da sviras cisto i single-note-lines, a pored toga trazi i neki (guitar) synth ili kompjuter - a oni su skupi, jer su to uglavnom rackovi. U Srbiji sam to video samo kod jednog jazz gitariste, pre par godina. Za mene bi to bilo preveliko ulaganje, ali ima mnogih koji se kunu u to. PS i sam pickup je skup.

Procesori... Koliko para, toliko muzike. Ako uzmes GT8, zvucace zakon (imas sajt o njemu na http://www.bossgtcentral.com/ , da ti sad ne prepricavam), ali ces dati 500 evra za nesto sto obradjuje samo zvuk gitare. Jesi li pro, tj. zaradjujes li od sviranja? Onda ulazi, skupljaj svoju opremu. Ako ti treba za po kuci, bolje kupi dobru zvucnu karticu (neki M-Audio do 150 evra) i imaces i dobar gitarski procesing i dobar zvuk kada slusas muziku, gledas filmove..

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 29 Aug 2006, 18:55

Rocket Roll wrote:...bolje kupi dobru zvucnu karticu (neki M-Audio do 150 evra) i imaces i dobar gitarski procesing i dobar zvuk kada slusas muziku, gledas filmove..

...a dobra je i za snimanje (ja je koristim).

@RocketRoll... Welcome back mate!!! :D

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 29 Aug 2006, 22:35

@Fox IV - puno hvala - It's good 2 B back! Rock On!

Spino
Posts: 99
Joined: 23 Aug 2006, 19:33

Post by Spino » 05 Sep 2006, 08:28

Htio bih neki synth da nema trista cuda, ne znam, violine, flaute, vec samo jednu boju koju mozes dotjerivati. Da li se moze u Srbiji naci onaj gutar synth Roland G-303 sa procesorom Roland GR-300?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 05 Sep 2006, 18:57

Preko vec spomenutog (i linkovanog) sajta i(li) preko vec spomenute radnje. Vreme cekanja je do sest meseci, tako da ih okreni telefonom.

Spino
Posts: 99
Joined: 23 Aug 2006, 19:33

Post by Spino » 06 Sep 2006, 15:15

To je da se naruci uz avans ili nesto tako.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 06 Sep 2006, 21:46

Yep, 30%.

Ali da se ispravim, NE CEKA se kod njih ROLAND sest meseci, nego neke druge stvari koje se porucuju i za koje njihov gazda mora da sedne u kola i ode do - cini mi se - Hamburga ili Drezdena, tamo gde je taj najveci magacin opreme u Evropi (kao avionski hangar pun svega sto se prodaje kao instrument - zamoli ih da ti pokazu katalog tog shopa ako budes navracao, na pocetku su slike tog prostora, da ne poverujes).

Ne bi trebalo da bude problema sa avansom i(li) povracajem avansa. Prica zapravo ide ovako - Roland stize preko Subotice, tamo je covek koji je osnovao firmu i registrovao je kao zvanicnog uvoznika za Srbiju (imas njegov kontakt na sajtu). E sad, da li je tamo magacin nisam siguran, ali mislim da jeste, pitao sam ih za Cube pojacala i rekli su mi da, ako ih i nemaju, stizu za dan iz Subotice, tako da taj covek ima bar nesto kod sebe...

Sve u svemu, avans je tu da pokaze da si ti ozbiljan kupac, ne moraju oni da se isprse za lovu posto nista licno ne kupuju, nego samo porucuju.

Spino
Posts: 99
Joined: 23 Aug 2006, 19:33

Post by Spino » 12 Nov 2007, 22:37

Nabavio sam synth. To je najnoviji Rolandov proizvod za gitaru, VG-99. Fenomenalna je stvar, ne znam koliko ste upoznati.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 12 Nov 2007, 23:49

Nisam video ovu temu do sada.

Ja imam GR-20 Gitarski sint...
Kasnjenja NEMA. Ima kod nekih farbi koje inace imaju kasnjenje, ali i to moze da se sredjuje preko ATTACK dugmeta. NPR gitara NEMA dok, strings ima... ali to nije kasnjenje, vec atack malo kasnije namesten...

Inace Taj MIDI pick-up radi samo ako imas 13-pinski uredjaj, tako da se NE moze prikljuciti na neki drugi uredjaj. Inace moj GR20 ima MIDI out, tako da sve sto odsviram salje MIDI signal gde god hocu. O Jes... Ovim pick-upom mozes svirati Akorde, na svih 6 zica odjednom i jos GR20 ima hold pedalu koja se ponasa kao sustain pedala...

Eto malo o GR-20.... Ja sam Silno hteo da kupim GR-33 ali su ljudi iz SKY-a pojeli ono sto se ne jede... a onda sam se iznervir'o i kupio slabiju verziju ali isto tako UPOTREBLJIVU preko http://www.roland.co.yu

Spino
Posts: 99
Joined: 23 Aug 2006, 19:33

Post by Spino » 27 Nov 2007, 20:21

Roland GR-20 je starija svar i to je cini mi se samo guitar synth, bez efekata (distortion, chorus, phaser...), zar ne?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 27 Nov 2007, 21:39

Paaa, da. U pravu si... nema distorzije, a chorusa, reverba ima.. Hmm nema ni flangera. Ali GR-20 nije ni predvidjen da Farba fitaru, vec da gitarom sviras Sint zvuke...
A VG-99 je pravljen da kompletno kontrolises GITARSKI zvuk, sto nije isto... zar ne... inace pre VG-99 bio je VG-88, koji je bio REVOLUCIJA za tadasnje procesore, ali bio je i nenormalno skup, tako da nisi mogao bas da ga nadjes na sceni pod nogama nekog amatera... :)
GR-20 jes da je od pre neku godunu... ali je zadnji koji se pravi i nudi... GR-33 ne potoji vise, sem kao polovan... u tom smislu je 20-ica stari i zadnji proizvod Rolanda...


Eh, da... ovaj GR-20 je oko 600e dok je VG-99 oko 1400...
Eh, da sam JA imao te pare lepo bih kupio GR-20 + GT-8 = oko 1000 i da me VIDI BOG

ILI GR-20 + Digitech GNX = oko 1000 i da me vide i Vanzemaljci... :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest