Pitanje za sve Saxofoniste i ostale muzicare . :)

Post Reply
bajamixer
Posts: 2
Joined: 13 Dec 2012, 23:15

Pitanje za sve Saxofoniste i ostale muzicare . :)

Post by bajamixer » 13 Dec 2012, 23:25

Pozdrav,pre svega zeleo bi da imate razumevanja prema meni jer nisam toliko upucen sa duvackim instrumentima ali imam jaku zelju poceti sa sviranjem Saxofona.Zeleo bi da mi kazete neke stvari o pocetku .
Ja sam svirao klavijaturu pa sam upucen sto se tice muzike (i nekih stvari) ali sto se tice duvackih instrumenata tu nemam iskustvo. Imam 18 godina i zeleo bi da pocnem sa Saxofonom jer me je to uvek vuklo,pa kazite mi da li nije kasno da pocnem,da li je bitan kapacitet pluca,koji Sax je dobar za pocetak i otprilike koliko treba godina da bi naucio Sax ? :)

Hvala vam puno unapred !
Mihajlo :D

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Pitanje za sve Saxofoniste i ostale muzicare . :)

Post by Funkd » 14 Dec 2012, 00:57

Da li su za gitaru bitni dugacki prsti?
Da li je kasno da pocnes sa bilo kojim instrumentom?
Koliko je potrebno da se nauci sviranje klavijature?

Nemoj da se uvredis, ali, malo su ti pitanja besmislena.. Ako ocekujes "ohrabrenje", ok onda :)

Koliko vremena ce ti trebati da pristojno savladas bilo koji instrument iskljucivo zavisi od tebe, tvoje spremnosti da vezbas i u manjoj meri urodjenog talenta za bavljenje muzikom.
Ja ne sviram saksofon, ali mislim da ti je za pocetak dobar izbor neki pocetnicki Alt sa klasicnom piflom, recimo Yamaha. Znam da oni imaju pristojne "skolse" modele..

User avatar
Hermes
Posts: 31
Joined: 03 Feb 2007, 09:26
Location: Gnjilane
Contact:

Re: Pitanje za sve Saxofoniste i ostale muzicare . :)

Post by Hermes » 03 Mar 2013, 19:39

Ja sam za pocetak upio Yamaha Yas 23, za pocetak odlican, a i nije skup :) Srecno

Samo za razliku od tebe, imam iskustva sa duvackim instrumentima. Pre saxofona sam svirao pet godina frulu i to mi je mnogo, mnogo, mnogo znacilo :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest