Elektricna Violina

Post Reply
Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Elektricna Violina

Post by Funkomat » 16 May 2014, 15:47

Jel se neko konta u elektricne violine?
Hocu da kupim kao poklon ali ideju nemam sta da uzmem, i sta uopste moze da se nadje kod nas.
Da li vredi narucivati ili ih ima i kod nas, da li vredi dati 500+ e, ili su i neke jeftine stagove ok (sigurno nisu)...?
Ne bih znao ni da je isprobam, pa bar neke smernice da imam.





Ili da jednostavno napravim violinu. :)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Elektricna Violina

Post by Baba Slim » 16 May 2014, 18:24

Prijatelj vec godinama koristi onu crnu Stagg-ovu elektricnu violinu iz Mitrosa i koliko znam, zadovoljan je, nema s njom nikakvih problema. Ajd pitacu ga za detaljnije utiske, i oznaku modela pa javim.

EDIT: Sad sam se cuo sa covekom, kaze da je koristi bukvalno vec nekoliko godina i da ne vidi uopste potrebu da je menja... Kaze da ima i nekih Yamaha, ali da nema potrebe za davanjem vise para nego za ovu, bukvalno, i kaze da ako je ova malo neudobna, moze da se sredi, tipa da se malo spusti kobilica i sta-ti-ja-znam™, ali on to nije ni radio.

Potrazio sam na Mitrosovom sajtu, evo je:

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/107 ... VN-4-4-BK/

:ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Elektricna Violina

Post by Funkomat » 16 May 2014, 18:43

Da, jamahine su sigurno odlicne ali jebiga... previse para.

Super matori, hvala puno. Laknulo mi. :)

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Elektricna Violina

Post by komil » 19 May 2014, 13:23

Ima u NS-u ona stara radnjica starog majstora za violine pored glavne pošte, gde je ulaz u (ex)bioskop, tu je sada blizu IDEA (ako je on uopšte živ, ali verujem da su zanat i radnja i dalje ostali u porodici). Elem, prolazio sam tamo pre par meseci i imali su razne električne violine u izlogu, neke su izgleda veoma moderno i interesantno. Mislim da vredi pogledati. Koliko se ja sećam bilo je cena za svačiji džep.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Elektricna Violina

Post by Funkomat » 19 May 2014, 15:50

komil wrote:Ima u NS-u ona stara radnjica starog majstora za violine pored glavne pošte, gde je ulaz u (ex)bioskop, tu je sada blizu IDEA (ako je on uopšte živ, ali verujem da su zanat i radnja i dalje ostali u porodici). Elem, prolazio sam tamo pre par meseci i imali su razne električne violine u izlogu, neke su izgleda veoma moderno i interesantno. Mislim da vredi pogledati. Koliko se ja sećam bilo je cena za svačiji džep.
Jeste jeste, znam za tu radnju ali nikako da se pohvatam sa radnim vremenom... Svakako vredi obici, deluje mi kao da je veoma fin izbor, mada za cene pojma nemam.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest