Usna Harmonika i Green Bullet 520DX???

branislav
Posts: 40
Joined: 24 Apr 2008, 08:39
Location: Novi Sad

Re: Usna Harmonika i Green Bullet 520DX???

Post by branislav » 18 Jul 2008, 17:48

Malesh wrote:o,
pa hvala :)
sad sam se postideo :oops: :mrgreen:

da, pa jeste, ako izuzmemo onaj deo "gde se nalazi maric?" - google it, you moron...


da ne bude sad da smo otisli u OFF i pokvarili dobru temu ovim hvalisanjem :), zvao sam i Lyru i Marica, nisu u stanju da nabave GB, Maric isto ima Hohnera, i isto je skuplji dosta...

dakle, ko zeli kod nas da nabavi GB, ima dve opcije - Sky koji su lenji sa isporukama, sa dosta cekanja, ili Stringer kod kojih je 50EUR vishe ali ga imaju odma'....


pozdrav!
Pozdrav!

Nisam dugo bio na forumu sto zbog Exit-a sto zbog drugih obaveza i propustio dobar topic.

Evo malo sa zakasnjenjem nekih informacija. To sto si ti Malesh video jeftine Vintage mikrofone na ebay-u ne znaci nista jer su verovatno daleko od kraja aukcija. Iznenadio bi se kad bi video kakve cene na kraju postizu Astatic JT30 (prethodnik Hohner-ovog plavog BLues Blastera) i Shure-ovi stari Bullet-i. Svi koji sviraju usnjake ih ganjaju.

Ovo je stara slika mje kolekcije vintage mikrofona
http://www.flickr.com/photos/38383652@N00/37311727/
U medjuvremenu sam ih sredio.

Malesh, ako te zanima kako zvuce sa usnjakom na lampasima svrati do mene u Novi Sad pa da ih provozamo na mojim lampasima. Evo linka sa slikama mojih lampaskih harmonikaskih pojacala.
http://www.flickr.com/photos/38383652@N00/

Mozes me cimnuti na 064 837 2150 da podelimo iskustva.

Branislav

User avatar
Malesh
Posts: 29
Joined: 09 Jul 2007, 13:12
Location: Belgrade

Re: Usna Harmonika i Green Bullet 520DX???

Post by Malesh » 03 Aug 2008, 00:47

o, pocastvovan sam :)
ozbiljno.

nema puno ljudi koji su tek tako spremni da pomognu mladjim kolegama u usponu :)

verovatno je u pitanju neka kompetitivnost i ljubomora.

ali mi usni harmonikashi smo posebna sorta, zar ne? :)

sad sam u opasnoj guzvi tek sam se vratio sa mora, imam milion stvari da uradim,

ali prvom prilikom kad budem mogao da odem do NSa obavezno se javljam da razmenimo iskustva, taman cu do tada ja sam isprobati ovo svoje chudo (koje bi trebalo da stigne za par dana, jedva chekam :):):))

hvala puno na pozivu,
cucemo se jos...
pozdrav

Bassa
Posts: 19
Joined: 01 Apr 2008, 14:38
Location: Backa Palanka

Re: Usna Harmonika i Green Bullet 520DX???

Post by Bassa » 15 Aug 2008, 17:20

Pozdrav. nemam pojma da sviram usnu hramoniku, inace sviram gitaru, blues uglavnom ali ne jedino. Imam neku kinesku harmoniku koju sam mazno od malog brate i poceo da gledam tutove na yt ali ova vrsta harmoniike nije kao na tutorijalima(dijatonska valjda) Ova moja ima dva reda rupa po 16 u redu i znam da kad prvu gornju dunem dobijem E, kad uvucem dobijem A a kad u donju dunem to je F i nazad A#. Uskoro cu da kupim pravu harmoniku da naucim nesto ali me ipak zanima koja je ovo vrsta harmonike i da li mogu da nadjem kako se to cudo svira? hvla unapred
ps: evo link za sliku od te krdze http://www.jyharmonica.com/main/product_show.asp?pid=57

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Usna Harmonika i Green Bullet 520DX???

Post by Rocket Roll » 15 Aug 2008, 19:42

Pozdrav i tebi. Pročitaj ovo: viewtopic.php?f=24&t=430

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest