Kupnja violine...

Post Reply
User avatar
Fanatik
Posts: 120
Joined: 28 Oct 2007, 20:25
Location: Somewhere On Balkan

Kupnja violine...

Post by Fanatik » 27 Jul 2008, 22:46

E ovako.. Moja bolja polovina bi kupila violinu,ima zavrsenu muzicku za gitaru i klavir,ima dosta predznanja,ali nije svirala violinu nikad. E sad mi bi je kasnije eventualno ubacili u band da svira neke pratnje i sl. Pa se postavlja pitanje koju violinu kupiti,a da se kasnije moze koristiti i za koncerte?? Jasno je da se violina ne moze preko noci nauciti svirati,ali za svaki slucaj da nije samo za ucenje,nego da bude eventualno i za koncert.
Koju marku treba gledati? Koliko kosta elektricna violina? Di su najpovoljnije?

Hvala!

antec
Posts: 1
Joined: 31 Aug 2010, 00:54

Re: Kupnja violine...

Post by antec » 31 Aug 2010, 01:02

Pozdrav dobri ljudi :D .

Da ne otvaram novu temu. Trebam uskoro da kupim violinu za svoju malu sestru. Ona je tek zavrsila prvi razred osnovnog muzickog obrazovanja pa nam ne treba nista skupo. Budzet je skromnih 20000 din. Vidim da i nije bilo bas previse odgovora na prethodni post, pa ukoliko ih ni ovde ne bude ne bi bilo lose da me barem uputite gde mogu da saznam nesto vise.

Pozdrav jos jednom i hvala unapred.

draobyek
Posts: 120
Joined: 10 Jun 2009, 01:50
Contact:

Re: Kupnja violine...

Post by draobyek » 06 Sep 2010, 23:28

Ja mogu samo da vas uputim u jednu radnju koju necu imenovati, da ne bude bas reklama, u 27. marta 39. violine Valencia, Maxtone, Aster, 1/2, 3/4, 4/4, kofer, gudalo, kalafonium... :)

Paganini_iz_Bech
Posts: 1
Joined: 12 Jan 2011, 19:25

Re: Kupnja violine...

Post by Paganini_iz_Bech » 12 Jan 2011, 19:30

Pozdrav svima,
kupio sam za rodjendanski poklon ovu violinu kao sto je ova ovde izlozena http://www.njuskalo.hr/gudacki-instrume ... las-680357 inace violina je kineska... i smesno deluje sve kako je odradjeno al nebitno to nego me interesuje sledece.
Znaci zice zategnute i postavljeno ono drvce ispod zice (kobilica) ispod na zicama ima onih 4 srafcica i tu se valjda zatezu zice e sad problem je kad se svira ne cuje se nista tj. posto sam ja malo prigluv ne cujem nista ali neki koji bolje stoje sa sluhom cuju neki tihi zvuk (kad se svira prstima po zicama zvuci kao gitara i lep je zvuk ),a da zaboravih da kazem rekose mi da mora da se podmaze gudalo sa onom pastom-meni vise lici na neki gel il kako se zove kalafonija nemam pojima al dzaba majko dukati opet ja nista ne cujem .
Posto je violina data na poklon za rodjendan a korisnica bi htela sto pre da koristi jel moze neko hitno da mi odgovori jel to nesto s.ebano ili smo nesto pogresno podesili/zasrafili onako cisto da se ne brukamo a korisnica da uziva u muziciranju kolko god je to moguce.
Unapred zahvalan na svim pametnim odgovorima

mercury
Posts: 11
Joined: 20 Jun 2011, 18:46

Re: Kupnja violine...

Post by mercury » 27 Jul 2011, 01:17

Verujem da ste vec sredili stvar ali glavni problem je sto violina nije svirala je taj sto niste stavili smolu na strunu. Samo treba da se pazi da prsti ne dodiruju strunu posto se masnoca tela iako mi to ne primecujemo prenosi na strunu i gudalo postaje neupotrebljivo.

srdicnenad
Posts: 6
Joined: 05 Feb 2013, 00:46

Re: Kupnja violine...

Post by srdicnenad » 05 Feb 2013, 01:42

Jedan od vas je postavio pitanje gde kupiti violinu sa skromnim budžetom. Ja mogu da vam predložim još neku opciju. Majstor Jan Nemček iz Kovačice (potražite informacije na google i you tube o čoveku, poznat je bio još za bivše Jugoslavije) iznajmljuje školske violine. Godišnje izdavanje je valjda 50 e. Razlika je u tome što je instrument koji on daje "doteran" za zahtevnije korisnike (zvuči bolje od običnog fabrikata) i učenik stiče realnu sliku o instrumentu koji uči, što nije slučaj kod fabrikata( sve što se prodaje po muz. prodavnicama od 100-200e). Ja sam odrastao u priči sa fabričkom češkom violinom od 100e, roditeljima koji nisu imali predstave o tome šta je potrebno ako žele da im dete svira violinu. Mislili su da je dovoljno da uđete u prodavnicu i kupite "novu". Ovde se naprosto ne radi o novcu već o kvalitetu instrumenta na kome dete treba da svira( pitanje koliko će instrument umanjiti detetu sposobnosti i usporiti ga u razvoju kao muzičara, a pametni ljudi su svesni kako su godine dragocene , kako kod nas tako i kod dece i da kada ljudi rade prave stvari nikada nemaju vremena za gubljenje.)
Još jedna prednost je što ne morate da gomilate instrumente bez vrednosti dok vam dete ne doraste za pravi majstorski instrument. Ja sam probao za svoju sestričinu jednu polovinu i uverio se da ima mnogo "bogatije" tonalne mogućnosti od običnog fabrikata.
Još vam mogu preporučiti, za one kojima je kovačica daleko , majtora iz Beograda sa istim ciljem.
Dejan Blagojević Kačarska 15. Beograd www.dejanblagojevic.com
Napominjem da se ne radi o reklami. Ljude sam upoznao jer sam imao lične potrebe opravke instrumenta i strunjenja gudala i nisu mi prijatelji već sam ja njihova zadovoljna mušterija. Pozdrav.

abaca
Posts: 2
Joined: 13 Jun 2014, 03:06

Re: Kupnja violine...

Post by abaca » 08 Feb 2016, 23:56

Evo da ne otvaram novu temu moze li mi itko reci je li ovo ok violina za pocetnika - http://www.njuskalo.hr/gudacki-instrume ... las-686768

Znam da se ne bi trebalo stediti na parama kad su violine u pitanju, ali osim sto sviram gitaru nemam iskustva s drugim instrumentima tako da ce mi ovo biti prvi kontakt s violinom. Samo mi treba savjet da ne bih bacio pare u vjetar.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest