Ukulele

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Ukulele

Post by Duane » 17 Sep 2008, 22:48

jel zna neko gde moze da se nadje ukulele i koliko to moze da kosta???

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Ukulele

Post by frkadela » 04 Mar 2009, 12:43

I mene ova informacija zanima. Volio bih da nabavim recimo tenor ukulele. Mada može i standardni, ali eto... :)

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: Ukulele

Post by Hillybilly » 04 Mar 2009, 13:40

Ja sam se zarekao da cu da ga kupim pre ili kasnije! Cene su od 50 US$ za one pocetnicke igracke pa do nekoliko hiljada za one opake majstorske komade od havajskog drveca!
Takodje Ovation ili Applause ima par modela koji su jako interesantni...mozda da probamo da nateramo ove iz MIX-a da nabave!

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Ukulele

Post by frkadela » 04 Mar 2009, 13:49

Hillybilly wrote:Ja sam se zarekao da cu da ga kupim pre ili kasnije! Cene su od 50 US$ za one pocetnicke igracke pa do nekoliko hiljada za one opake majstorske komade od havajskog drveca!
Takodje Ovation ili Applause ima par modela koji su jako interesantni...mozda da probamo da nateramo ove iz MIX-a da nabave!
Ja sam u Mixu prije nekih nedjelju dana naručio mandolinu, pa kad budem išao da je podignem raspitaću se za cijene i naručivanje ukulelea.

E sad, gledao sam cijene na Thomannu. Recimo ovaj http://www.thomann.de/gb/gewa_ukulele_512830.htm komad je jako jeftin, ali je sopran, a ja bih radije tenor (zbog dužine skale). I mislim da bi ovaj model mogao da se naruči kod Marića, jer su mi oni nudili da mi nabave Gewa mandolinu.

Što se tiče tih tenora, evo ih cijene: http://www.thomann.de/gb/search_dir.htm ... nor&oa=pra...
Ne znam kakvi su ovi Fenderovi modeli, ali bi se valjalo raspitati i možda pokušati u Mitrosu.

Ako neko ima neke bolje informacije...

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: Ukulele

Post by Hillybilly » 04 Mar 2009, 13:54

Ima i Oscar Schimt (valjda sam dobro napisao) par modela pa sam pokusao da animiram ljude u Artistu da nabave ali bez uspeha...

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Ukulele

Post by frkadela » 04 Mar 2009, 13:57

Hillybilly wrote:pa sam pokusao da animiram ljude u Artistu da nabave ali bez uspeha...
Oni namjerno rade protiv sebe, prilično sam siguran... :hide:

Vidjeću ovih dana da prošetam po čaršiji i da se raspitam je li ko voljan da naruči, koje marke i za koje pare.

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Ukulele

Post by frkadela » 04 Mar 2009, 14:34

Izvinjavam se zbog duplog posta, ali mi je isteklo vrijeme za Edit...

Sad sam bio na sajtu Mix-a i gledao cjenovnike. Imaju cijene za Applause ukulelee, što znači da ih ili imaju u radnji (u šta sumnjam, jer ne vjerujem da im se isplati da ih drže) ili mogu da se naruče (ovako kako sam ja naručio mandolinu).
Svratiću do njih da se raspitam, pa javljam šta sam uradio.

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: Ukulele

Post by nebeskacarica » 30 Nov 2010, 22:23

Da iskopam temu iz mrtvih. Ustvari sam se iznenadio što je nekoga na ovom forumu uopšte zanimalo da piše o ukuleleu. Razlog što ja postujem je taj što sam prije 15-tak dana neočekivano dobio od prijatelja na poklon ukulele gitaricu. Nije neka marka, obična je kineska, ali štima i zvuči vrlo korektno. Ne treba puno vremena da se nakon normalne gitare usvoji novi prstored. Sjajan mali instrument, s kojim najzad mogu ono na čemu sam dosad zavidio usnoharmonikašima, frulašima i ostalim sviračima tih pikolo instrumenata - ubaciti ga u ranac i nositi sa sobom kuda god idem, čak i na posao u kancelariju :). Nabavite ukulele ljudi, nećete se pokajati..bluz na njemu zvuči opako, opako...

User avatar
BaticaBG
Posts: 154
Joined: 09 Jul 2008, 23:47
Location: Beograd

Re: Ukulele

Post by BaticaBG » 12 Jan 2011, 20:10

I ja bih uzeo jedan dobar ukulele,cak se nosim mislju da neku deciju gitaricu konvertujem u ukulele...

Hogar

Re: Ukulele

Post by Hogar » 12 Jan 2011, 21:15

Da li se ukulele štimuje kao standardna gitara? Ja bi možda uzeo za ćerkicu, ima 10 godina i male ruke a svira joj se gitara ali sva se rastegne sa standardnom gitarom

User avatar
BaticaBG
Posts: 154
Joined: 09 Jul 2008, 23:47
Location: Beograd

Re: Ukulele

Post by BaticaBG » 12 Jan 2011, 21:55

Stimuje se G C E A, odnosno D G B E ( tenor i bariton ukulele ).S tom varijantom sto se G zica stimuje oktavu vise...bar tako pise na wikipediji :ziveli:

Hogar

Re: Ukulele

Post by Hogar » 13 Jan 2011, 19:58

Znači, nema veze sa gitarom :(. Šteta. A pogotovo što nema ni 6 žica kao što sam laički mislio - gitarica samo manja

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Ukulele

Post by Stanko » 14 Jan 2011, 10:58

Hogar wrote:Znači, nema veze sa gitarom :(. Šteta. A pogotovo što nema ni 6 žica kao što sam laički mislio - gitarica samo manja
Pa kako nema, ovaj D stim je isti kao 4 zice na gitari u E stimu? :)

Hogar

Re: Ukulele

Post by Hogar » 14 Jan 2011, 17:17

Ok to, ali nema 6 žica jbg

Tommy
Posts: 7
Joined: 15 Jan 2011, 22:56

Re: Ukulele

Post by Tommy » 15 Jan 2011, 23:00

Ima li neko da mi kaze gde u srbiji mogu da nabavim ukulele,bilo koje(po mogucstvu najjeftinije jer sam pocetnik) Stvarno su mi potrebne,zvao sam puno muzickih prodavnica i nigde nemaju.... Da li mozda neko zna? hvala unapred

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest