Ko šta svira?

Post Reply

Šta svirate?

Gitaru
98
56%
Bas
29
16%
Babnjeve
7
4%
Nešto drugo
18
10%
Nešto drugo+gitaru,bas ili babnjeve
24
14%
 
Total votes: 176

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Ko šta svira?

Post by nemanjavelimirovic » 25 Nov 2008, 15:28

Critical wrote:
nemanjavelimirovic wrote:Ja znam da sviram u papir...jedan ton ali vredan... Znam i da pravim zvuk sove sa dve ruke i duvanjem! AHA! :mrgreen:
A jel znas da sviras u list od oraha :mrgreen:
Znam ali jedan udarac, jedan list oraha. Za pesmu treba celo drvo! :mrgreen:

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Ko šta svira?

Post by Kole man » 19 Mar 2009, 12:35

Ovo nije moguce stvarno 50 i kusur gitarista i 4 bubnjara :(

User avatar
Binary
Posts: 44
Joined: 22 Oct 2008, 22:56

Re: Ko šta svira?

Post by Binary » 20 Mar 2009, 19:23

Majke, stvarno porazavajuca statistika... :/

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Ko šta svira?

Post by Doolio » 20 Mar 2009, 19:33

dobro, ja babnjeve nikad nisam ni video, tako da ono...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ko šta svira?

Post by Duane » 20 Mar 2009, 19:34

aj shoud lrn tu plej d gitar... aj shuda lrn tu plej dem dramz...

sto je porazavajuce? odjednom je gitara root of all evil... to sto ima manje bubnjara ili chelista od gitarista na forumu nije problem s' gitaristima, vec s' ovima sto ih je manje... kao sto sam vec rekao ses'et puta... al ae..

User avatar
Binary
Posts: 44
Joined: 22 Oct 2008, 22:56

Re: Ko šta svira?

Post by Binary » 21 Mar 2009, 13:18

Pa nisam ja rekao da je lose to sto ima toliko gitarista, to je i vise nego odlicno... Porazavajuc je taj manjak ostalih instrumenata, a pogotovu bubnjara...

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Ko šta svira?

Post by Kole man » 22 Mar 2009, 16:53

Objasnjenje za visak gitarista(manjak bubnjara,basista...):Gitara je nekako vise rock od bubnjeva,basa i tako svaki metalac,rocker prvo zeli da se uvati gitare zato sto sanja o tome da svira solaze od po pola sata i da se ribe loze na njegovo sviranje.Gitara je nekako primamljivija,smekerskija na prvi pogled zato i ima toliko gitarista...

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Ko šta svira?

Post by nemanjavelimirovic » 22 Mar 2009, 17:02

Istina, donekle. Ja nikad nisam voleo gitarske masturbacije (citat), tj. soliranje i ranije dok sam slusao neki taj matori rock, uvek sam jedva cekao da prodje izdrkancija da cujem ostatak pesme...Mada neke solaze jesu lepe (melodicne), ali one koje su samo tehnika i pokazivanje spretnosti na gitari, su meni (subjektivan stav) shit. Ja sviram i bas, ali po potrebi, jer ima dovoljno basista, a svaki solidniji gitarista moze da se kroz neko vreme uz malo truda preorijentishe i na bass... A bubanj obozavam da sviram, ali ga nikada nisam mogao imati (jer ono sto bi ja hteo je preskupo - LUDWIG), a i zivim u stanu, i to je maltane i najveci razlog zasto sviram instrument koji moze preko slushalica da se vezba. Apropo tome, ove godine hocu da kupim elektronac da bih naucio i taj bubanj, sto mi je zivotna zelja. Bubanj je predivan instrument i svako bi trebao da se makar oproba na istom. :ziveli:

PS
Verovatno ce mnogi zameriti na delu koji se odnosi na soliranje, ali unapred se izvinjavam. 8)

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Ko šta svira?

Post by Derrick » 22 Mar 2009, 17:31

Ma, bubnjevi su "najcool" instrument. Ja vam to tvrdim, apsolutno objektivno! :lol: :ziveli:

Nemanja, ako ti se svira bubanj, svrati na neki jam session, jer ja vrlo često umem debelo da zakasnim (ne svojom krivicom....da, da, SSMC, na tebe mislim :lol: ), pa možeš da me odmeniš za to vreme. Posle nekoliko puta, sigurno ćeš barem nešto savladati. :)

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Ko šta svira?

Post by nemanjavelimirovic » 22 Mar 2009, 17:36

Hvala na pozivu, videcu, trebalo bi da dodjem do bg skorije, mislim znam ja neshto svirati malo, neke sporije ritmove i par nekih osnovnih brzih, ali brzo se umorim ako je nesto jako brzo i onda ispadam ko kreten :lol: (nisam bubnjar, nego bubnjar wannabe) , a i dosta jako volim da udaram tako da prvo pre svega ne volim da sedam za tudje bubnjeve bez njihovog odobrenja, pa cemo videti... Ako izguram koju pesmu kako treba... :lol:

PS - Kada je sledeci JAM i gde?

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Ko šta svira?

Post by frkadela » 22 Mar 2009, 17:47

Ja samo da se složim sa nemanjomv...cem u vezi solaža. :ziveli:

Ja sviram gitaru jer je najlakša za sviranje. 8) Jedno vrijeme sam bio basista u nekim bendovima (kada nismo imali basistu) i zavolio sam taj instrument. Međutim, kako je davno prošlo vrijeme kad sam želio da budem lead gitara u Zeppelinu kad Page okači svoju o klin, opet sam se vratio akustici, ritam gitari i sporijim (ali melodičnijim) solažama.

Bilo je ranije i nekih pokušaja duvanja u usnu harmoniku, ali to je bilo čisto kopiranje Dilana, Younga i ekipe. Prilično bolno i nevješto kopiranje, moram da primijetim; ali ko zna, možda pokušam opet... :D

Još želim da naučim da sviram mandolinu (pristijno da sviram, hoću reći) i miran sam jedno vrijeme.
Drugih većih želja nemam, koliko mi se čini...

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Ko šta svira?

Post by Cicmila!! » 17 Aug 2009, 16:57

Klarinet :oops:
znam i bass klarinet, ali to sam samo godinu dana svirala. nema se para za taj instrument na zalost.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ko šta svira?

Post by Duane » 17 Aug 2009, 18:11

uber kool

User avatar
zvucnjak
Posts: 55
Joined: 13 Mar 2007, 01:32
Location: Beograd

Re: Ko šta svira?

Post by zvucnjak » 17 Aug 2009, 18:30

nešto drugo + vokal

:mrgreen:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Ko šta svira?

Post by Doolio » 17 Aug 2009, 22:35

:shock:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest