Ko šta svira?

Post Reply

Šta svirate?

Gitaru
98
56%
Bas
29
16%
Babnjeve
7
4%
Nešto drugo
18
10%
Nešto drugo+gitaru,bas ili babnjeve
24
14%
 
Total votes: 176

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Ko šta svira?

Post by Wolf » 17 Aug 2009, 23:04

zvucnjak wrote:nešto drugo + vokal

:mrgreen:
'armoniku? xD
on topic: jos jedan gitarista ovde... xD

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: Ko šta svira?

Post by luka000 » 17 Aug 2009, 23:23

Kole man wrote:Objasnjenje za visak gitarista(manjak bubnjara,basista...):Gitara je nekako vise rock od bubnjeva,basa i tako svaki metalac,rocker prvo zeli da se uvati gitare zato sto sanja o tome da svira solaze od po pola sata i da se ribe loze na njegovo sviranje.Gitara je nekako primamljivija,smekerskija na prvi pogled zato i ima toliko gitarista...
Ma ja je sviram zbog blues-a 8)

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Ko šta svira?

Post by MetalFunk » 18 Aug 2009, 19:14

hahahhaah
babnjevi :XD: :XD: :XD: :XD:

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Ko šta svira?

Post by Kole man » 19 Aug 2009, 10:58

luka000 wrote:
Kole man wrote:Objasnjenje za visak gitarista(manjak bubnjara,basista...):Gitara je nekako vise rock od bubnjeva,basa i tako svaki metalac,rocker prvo zeli da se uvati gitare zato sto sanja o tome da svira solaze od po pola sata i da se ribe loze na njegovo sviranje.Gitara je nekako primamljivija,smekerskija na prvi pogled zato i ima toliko gitarista...
Ma ja je sviram zbog blues-a 8)
ma znam ja pricam za one ostale gitariste :lol:

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Ko šta svira?

Post by Kole man » 19 Aug 2009, 10:59

luka000 wrote:
Kole man wrote:Objasnjenje za visak gitarista(manjak bubnjara,basista...):Gitara je nekako vise rock od bubnjeva,basa i tako svaki metalac,rocker prvo zeli da se uvati gitare zato sto sanja o tome da svira solaze od po pola sata i da se ribe loze na njegovo sviranje.Gitara je nekako primamljivija,smekerskija na prvi pogled zato i ima toliko gitarista...
Ma ja je sviram zbog blues-a 8)
ma znam ja pricam za one ostale gitariste :lol: :wink:

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Ko šta svira?

Post by andrej] » 19 Aug 2009, 11:24

a ima li ko da svira kompjuter? ja, npr, trazim takvog, da programira drum mashinu, sempolove i slicne stvari na kompu i svira midi klavijaturu koja kontrolise vst-e. to mi je cak bolje nego da imam bubnjara.

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Ko šta svira?

Post by Wolf » 19 Aug 2009, 14:17

andrej] wrote:a ima li ko da svira kompjuter? ja, npr, trazim takvog, da programira drum mashinu, sempolove i slicne stvari na kompu i svira midi klavijaturu koja kontrolise vst-e. to mi je cak bolje nego da imam bubnjara.
pa bas i nije... mnogo je teze svirati na pravim bubnjevima, a samim tim i mnogo bolje izgleda...
zamisi sebe na svirci gde ti umesto bubnjara iza ledja stoji jedan komp... lame... :grummel_2:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ko šta svira?

Post by Duane » 19 Aug 2009, 14:20

Wolf wrote:
andrej] wrote:a ima li ko da svira kompjuter? ja, npr, trazim takvog, da programira drum mashinu, sempolove i slicne stvari na kompu i svira midi klavijaturu koja kontrolise vst-e. to mi je cak bolje nego da imam bubnjara.
pa bas i nije... mnogo je teze svirati na pravim bubnjevima, a samim tim i mnogo bolje izgleda...
zamisi sebe na svirci gde ti umesto bubnjara iza ledja stoji jedan komp... lame... :grummel_2:
nije covek rekao za nista da je "lakse ili teze", nego da je njemu tako bolje...

zasto je to lame? ne kapiram...

jel lame sto kraftwerk okupi zilijon ljudi?

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Ko šta svira?

Post by Wolf » 19 Aug 2009, 15:36

lame je ako sviras na gitari a iza tebe umesto bubnjara stoji komp...
a ako je za kucno sviranje onda jeste bolje...
nisam rekao nista protiv elektronske muzike, nemoj da mi izvrces reci ;)

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Ko šta svira?

Post by Cicmila!! » 19 Aug 2009, 15:56

Realno, sta fali ako ima drum machine i elektricna? Po meni uopste nije glupo.
Primer Skazi.

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Ko šta svira?

Post by andrej] » 19 Aug 2009, 16:25

koriscenje kompjutera u muzici, posebno live, mi je jako interesantno. mislim da se na kompjuteru mogu isprogramirati jako interesantni bubnjevi, posebno sto se dosta toga ne moze uraditi sa pravim bubnjarom. ne znam kako bi to sve zvucalo, ali bih voleo da probam i cini mi se da bi izaslo na dobro. naravno, 'svirac na kompjuteru' pored ritam funkcije triggeruje semplove, svira na klavijaturi, kontrolise efekte (na tim kompjuterskim zvucima, mikrofonu povezanom kroz interfejs, mozda cak i gitari, ako je povezem preko interfejsa), koristi vokoder i nije cak ni vezan za svoju poziciju i laptop, vec moze da kontrolise jos neki deo opreme, cak i uzme gitaru u ruke. to znaci vise mogucnosti sa manje clanova benda i manje opreme, sto je uvek dobro - sto je manje ljudi, lakse se skontaju i lakse povezu, a ne moramo da se crnjacimo sa bubnjem - neko ko svira na laptopu svu svoju opremu moze da spakuje u torbu za laptop i jedan ranac. sviranje i sekvencovanje na kompjuteru danas je vrlo intuitivno i nimalo zapetljano - imamo ableton, koji sluzi za zive nastupe.

ableton + m-audio fast track ultra + neki ok laptop + midi kontroler sa 8 slajdera i osam rotacionih enkodera + gomila vst-a = we're in business

pogledajte, goribor je dosta svirao sa laptopom mesto bubnjara, sisters of mercy isto, borghesia, radiohead ponekad na albumima itd.
sto se tice gitare kroz kompjuter, pogledajte sta jonny greenwood radi sa max/msp-om: http://www.youtube.com/watch?v=xyKCwDJ7ZUc
znaci, i to bi mi bilo dostupno.

(inace, kraftwerk me odusevljava - najbolji nastup na exitu, uz pati)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ko šta svira?

Post by Duane » 19 Aug 2009, 16:36

Wolf wrote:lame je ako sviras na gitari a iza tebe umesto bubnjara stoji komp...
a ako je za kucno sviranje onda jeste bolje...
nisam rekao nista protiv elektronske muzike, nemoj da mi izvrces reci ;)
ne izvrcem ja nista... samo pitam... zasto je lame? ne kapiram...

ja sam pitao ovo za kraftwerk zato sto su i oni lame pa sviraju neke kompove...

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Ko šta svira?

Post by Wolf » 19 Aug 2009, 17:29

Duane wrote:ja sam pitao ovo za kraftwerk zato sto su i oni lame pa sviraju neke kompove...
Duane, nisi ukapirao sta sam hteo da kazem... moracu u sitna crevca...
elem
zamisli ovako... rock/metal/punk live svirka... dve gitare, basista iiiii komp... to je lame... bar meni...
e sad ako ti na primer treba za kucnu vezbu, a nemas bunjara pri ruci (sa sve bubnjevima) onda je mnoogo bolja varijanta sa drum masinom, tj. kompom + je mnogo tise pa ti komsije ne kenjaju...
u druge zanrove muzike ne zalazim...
nisam rekao da su kompovi kao zamena za instrument lame, nego kompovi kao zamena na live nastupima rock/metal/punk pendova gde su bubnjevi a must have... nisam se dobro izrazio na pocetku...
eto, nadam se da si sad skontao...

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Ko šta svira?

Post by andrej] » 19 Aug 2009, 20:12

pa dobro, ima jos sastava osim 2 gitare, bass, bubanj.

User avatar
rock action
Posts: 795
Joined: 03 Dec 2008, 10:07
Location: bgd
Contact:

Re: Ko šta svira?

Post by rock action » 20 Aug 2009, 15:13

Godflesh su godinama nastupali u formaciji bas & gitara/vokal, uz ritam masinu. i zvucali su do jaja, imali neki svoj smek i gomilu bendova-postovalaca...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest