ozvucavanje balalajke

Post Reply
raca
Posts: 1
Joined: 10 Dec 2008, 00:27

ozvucavanje balalajke

Post by raca » 10 Dec 2008, 00:39

zna li neko kako da najbolje ozvucim balalajku?

User avatar
delakroA
Jazz Café Barman
Posts: 342
Joined: 22 Aug 2008, 23:38
Location: Bijeljina, RS

Re: ozvucavanje balalajke

Post by delakroA » 12 Dec 2008, 14:44

posto prvi put cujem za taj instrument...mozes mi reci kolike su mu dimenzije...jer sam ja naletio na ovo :lol: :
Image

User avatar
Cilal Najed
Posts: 283
Joined: 24 Apr 2008, 19:47
Location: Beograd

Re: ozvucavanje balalajke

Post by Cilal Najed » 14 Dec 2008, 19:34

Imas piezo za flat top mandoline, mislim da ti je to jedino resenje bez nekog modifikovanja instrumenta. E, sad postoje jako skupi pick up-ovi (http://www.schertler.com/prodotti_ing/p ... ndolin.htm) , a postoje i veoma povoljni koji se mogu pronaci i u nasim muzickim prodavnicama. Piezo daje vrlo tvrd zvuk, pa se preporucuje upotreba pretpojacala.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: ozvucavanje balalajke

Post by dweezil » 14 Dec 2008, 20:43

@Cilalnajed
kad smo kod toga vec, koje pretpojachalo se tebi najvise svidelo od svega sto si probao mislim konkretno bash za mandolinu, ne za banjo?!

User avatar
Cilal Najed
Posts: 283
Joined: 24 Apr 2008, 19:47
Location: Beograd

Re: ozvucavanje balalajke

Post by Cilal Najed » 14 Dec 2008, 21:26

Dobro si pitanje postavio jer ne mora da znaci da ako se meni nesto svidja da je to najbolje. Kod novijih sprava mi se jednostavno ne dopada karakter ekvilajzera, definitivno. Po mom misljenju, najlepsi karakter ekvilajzera, tj. najprirodniji ima L.R.Baggs, ali bih vise voleo da umesto 10kHz imam 7.5 ili 8kHz, i umesto 5kHz 4Khz, ostalim frekvencijama sam zadovoljan. Nisam probao onaj Behringerov preamp, a ni Mirkov Fishman kojim je on veoma zadovaljan.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: ozvucavanje balalajke

Post by dweezil » 14 Dec 2008, 21:43

a sto se tiche piezz-a, da li ima kod nas da se nadje bash neki specijalno za mandoline i sl. instrumente ili su to neki univerzalni?! Video sam i u Radio Klubu imaju veliki izbor ali neznam koje karakteristike treba da ima ?! tnkx

User avatar
Cilal Najed
Posts: 283
Joined: 24 Apr 2008, 19:47
Location: Beograd

Re: ozvucavanje balalajke

Post by Cilal Najed » 14 Dec 2008, 22:49

kod nas u prodaji nema kvalitetnih piezo elemenata. vadio sam ih iz telefona, skidao piezo visokotonce iz onih legendarnih kasetofona iz osamdesetih (ubedljivo najboljih po zvuku), iz muzickih cestitki (ubedljivo najgorih).. mislim da aparat za ultrazvuk poseduje piezo kristale, ali nemam licnog iskustva sa njima. koliko se secam titanijumski piezo elementi su se pronalazili ranije kod nas. karakteristike, uh, pa, ne znam svi proizvodjaci napisu od 20Hz do 20 kHz, ali to je nedovoljno jer ti je potrebnija kriva da shvatis njegov realan opseg, a on je prilicno uzan sa prilicno tvrdim visokim frekvencijama.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: ozvucavanje balalajke

Post by dweezil » 14 Dec 2008, 23:00

aha ok, nego gore si napisao da se mogu naci neki i u radnjama kod nas pa reko gde na primer?!

User avatar
Cilal Najed
Posts: 283
Joined: 24 Apr 2008, 19:47
Location: Beograd

Re: ozvucavanje balalajke

Post by Cilal Najed » 15 Dec 2008, 11:50

pa, bilo je, ali ubi me ako znam gde, sad stvarno ne znam jer nemam vremena za obilazenje radnji, u svakom slucaju to sto je bilo je kvaliteta muzicke cestitke.. da, sad sam se setio da su trigeri za bibanj takodje piezo elementi...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest