WebCam Problem...

Moderator: dejankuki

Post Reply
User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

WebCam Problem...

Post by nemanjavelimirovic » 24 Dec 2009, 14:50

Moj cale je kupio Genius web cameru. Ja sam pokusao da je instaliram na dva nacina prvo - instaliram drajver, pa onda ukljucim kameru i druga varijanta - ukljucim kameru (USB) i onda instaliram naknadno drajver. U oba slucaja dodje do 100% (progress bar) i zakuca tj povuce se u taskbar i tako stoji i nsihta ne radi... Kod mene na kompu se odmah instaliralo bez ikakvih problema...Imamo isti XP obojica (sp2), stim da kod njega ima par uredjaja koje ja nemam a to su TV kartica, Dreambox i Creative Live!. Neverujem da se kolje sa IRQ od nekog drugog uredjaja, ali opet, sa obzirom da problem neznam kako da reshim, da pitam da li je neko imao slican problem i kako ga je premostio? Hvala unapred.... :ziveli:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: WebCam Problem...

Post by Rocket Roll » 24 Dec 2009, 16:56

Potražio si najnovije drajvere na Creativeovom sajtu?

Samo proveravam :ziveli:

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: WebCam Problem...

Post by Bozha » 24 Dec 2009, 18:35

Sto se vise bavim ovakvim problemima sve vise verujem u gremline! ;) 'Procesljaj' forum proizvodjaca kamere, mozda je neki cest problem sa poznatim resenjem! Ako ne, probaj drugi, treci drajver, a ako nista, onda jovonanovo instalacija XPa. Ovaj put probas da osposobis kameru medju prvima, pa ces dalje videti sa cim moze da bude konflikt, a ako je srece mozda ga uopste ne bude! Ako nista od ovog ne pomogne, jedino sto mi pada na pamet je Mile Pepic - Beli Mag sa Detelinare... ili druga kamera, da ne gubis vreme zalud.

...srece i strpljenja! :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest