Externa muzicka kartica do 150e

Moderator: dejankuki

Post Reply
MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Mar 2017, 17:32

Lepo rečeno, sviđa mi se, ima zaista mudrih i dobano informisanh ludi + sa iskustvom i voljnih da podele to...Za Wagnera kako reče jedan istorijski lider ''trebate poznavati svog Wagnera'' u smislu da čuči u svakome od nas, priznajem kriv sam to mi je jedan od omiljenih kompozitora. Nemačkom kulturom sam fasciniran i tehnološkim dostignućima 1925-1945, onih ružnih stvari se gnušam kao i svi... Čak mi je zanimljivo kako oni totalno bez predrsauda gledaju na proizvode, mnoge Koreanske i Kineske gitare+stvari su jako cenjene . Isto zanimljivo od 5 grupa na FB koje se bave budžet opremom 4 su pokrenuli Nemci, a svaku fan grupu za Korenake gitare skoro uvek isto oni :) . E sada možda ima onoga da im je standrad super i stvarno kupuju svako malo nešto od opreme pa da i to utiče na tako relaksiran stav, u smislu i ako nešto ne bude OK neće bankrotirati...

Od muzike pa može i Faust, Einstürzende Neubauten, Nina Hagen, Kraftwerk, Neu!, Can, ceo Krautrock pokret...opasnu scenu su imali, skidam kapu....I naravno Michael Schenker i Uli Jon Roth :ziveli:

Hvala Vam na super besjedi, odličnim predlozima zaista sam naučio dosta i pomogli ste mi puno, odagnali neke dvojbe i potvrdili po nešto što sam načuo... neću zaboraviti ako prolazite kroz Niš makar i na kratko javite se naiđite na piće kafu šta god radio naći ću vremena. Naravno ako isto tako naletite do Zuricha važi isto. Ako nešto mimo toga mogu da pomognem isto važi, neke knjige za gitare, oko elektronike ono što znam pa čak i ako nekome treba pomoć oko CVija šta i kako na interviju ( takvo je vreme pa možda nekome zatreba). :ziveli: znači bez ustručavanja kažite.
Bančika me podstako sa ovim mikrofonom, stvarno gest za primer pa sam u fazonu da delim i pomažem ako šta mogu...ako je neko odavde ili je blizu a nije siguran da li želi šta da kupi ako posedujem takvu pedalu, gitaru itd slobodno naći ću vremena da možete probati. Veliki pozdrav! :ziveli:Hvala

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by komil » 28 Mar 2017, 22:34

ProfessorBaltazar wrote:
28 Mar 2017, 01:13
Treba ti nesto skoro savrseno da bi verno zabelezio to nesavrseno.
Svakako je i to jedan od pravaca razmišljanja, ali nije jedini. U pop i rok muzici se redovno distorzija u više navrata i oblika dodaje i na mikrofonskom preampu, a o postprodukciji da ne pričamo.
Evo, na primer Michael Jackson, u nekim stvarima važi za etalon. Što on nije u studiju pevao na Neumann, već na Shure SM7, dinamički mikrofon koji je mnogo puta jeftiniji od bilo kog Neumanna.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by ProfessorBaltazar » 29 Mar 2017, 00:59

komil wrote:
28 Mar 2017, 22:34
ProfessorBaltazar wrote:
28 Mar 2017, 01:13
Treba ti nesto skoro savrseno da bi verno zabelezio to nesavrseno.
Evo, na primer Michael Jackson, u nekim stvarima važi za etalon. Što on nije u studiju pevao na Neumann, već na Shure SM7, dinamički mikrofon koji je mnogo puta jeftiniji od bilo kog Neumanna.
Jer se nije MJ pitao vec Bruce Swedien. A on je imao 6 komada SM7 u steku. I voli taj mic. Al koristili su i Nojmane na albumu, samo ne za vokale. A ono prvo ne vredi ni komentarisati.

Aggro
Posts: 2
Joined: 26 Mar 2017, 01:57

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by Aggro » 29 Mar 2017, 01:06

Ja bih ti samo pomogao iskustvom mog druga koji se već bavi izradom "muzike" za AudioJungle. Zapravo, njih trojica. Svi već duže vreme profitiraju od toga, rade ozbiljno, Steinberg dobijaš uz CuBase Elements što je dobra priča na Win platformu. I više je nego dovoljno i za MIDI i za Line-in. Nisam siguran za šta ti treba, ali budi bez brige da za bilo kakav qćni studijski rad završava bilo kakvu vrstu posla. Drugi deo je, razume se software što će i te kako da utiče na kvalitet. Eto, toliko znam, svi su zadovoljni tom karticom. Čak i kada sam ja razmatrao da qpim sqplji model, drug je rekao da nema nikakve potrebe. Toliko od Aggro-a :metal:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by MIKI-DJORDJE » 29 Mar 2017, 03:41

Hvala svačija pomoć je dobro došla, uzeću naravno i to u obzir, Zvelj je več predložio jednoh stainberga ima u mitrosu sada ja ne znam da li misliš na istog, ako znaš model ti mi napiši.

Stvarno je katstrofa kada nešto čovek ne zna totalno sam pogubljen, sada razumem iznova kada neko pita za gitaru prvu npr električnu ili pojačalo...Pa snimao bih kod kuće jel , pošto sam noćna ptica nema ništa od toga da je vrčim po nečijem studiju em košta em mi se čini da berm ovde kod mene i nemju nešto bolju opremu od ovoga o čemu mi pričamo.
Znači gitarska muzika, može se desiti da će ići i gitara i glas ali 90% gitara i nasnimavanje...Biću iskren imam neku ozbiljnu ponudu a ja se već previše dugo šegačim umesto da sam pratio šta se dešava po pitanju kućnog snimanja, i lm dobio sam ponudu da uradim neku muziku da ne pričam puno da ne izmalerišem e da bi to ličilo barem na neki kasvetan demo zato mi treba...A nakčio bi nešto i na youtubu moguće, pa čak moguće i besplatna neka škola...ma širim ti priču bezveze, znači gitarska muzika da iskoristim gomilu pedala i ovo lampaško pojačalo....

Ništa suveše ozbiljno u smislu ne zanosim se nego eto vreme je da uđem u taj svet. Napraviću listu tj stavio sam već 4 kartice i ta ce biti peta, skuvaću par litara kafe sesti sve iščitati i najveći uticaj će imati vaši predlozi to sigurno. Imam Win 10 jel, Besan Samsung sa i7 i 8 giga Rama, 750 harda, ima na sreću 2 priljučka usb 2.0 druga dva su 3.0. Od kada ga imam ''mučim'' ga redovno multitaskingom i radi kao zmaj...umem da se snađem da rateretim CPU i memoriju itd. programi mi nisu frka, znači kartica je glavna glavobolja...Hvala puno :metal:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by MIKI-DJORDJE » 29 Mar 2017, 03:49

MJ je stvarno čudo tu nema zbora, baratate nekim meni stranim pikaneterijama da je pitaje na čemu je svirao EVH a na čemu S. Stivens kada su radili sa MJ i šta su koristili od opreme znao bih...Ja sam vek video 57 kao bitan faktor za ozvučavanje instrumenata ali nisam znao da ga je MJ koristio, mada kada ste spomenuli da je dinamički to već znam šta je ima mi logike totalno.

Čisto ako može laičko pitanje, znači i 57ca tj takav tim mic-a može i za kabinet i za pevanje? (da ne guglam ja sam mislo da je 58 za eventualno oboje). Da li kojim slučajem znate šta je koristio pokojni Fredi M iz Queen? on je meni ono wow što se tiče glasa. Naravno pitam ovako nije pod moranjem...Ej stalno se zahvaljujem no ne znam šta drugo da kažem, stvarno ste ok :ziveli: :ziveli: :ziveli:

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by ProfessorBaltazar » 29 Mar 2017, 06:10

Ziben. Nema 5.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by komil » 29 Mar 2017, 09:05

ProfessorBaltazar wrote:
29 Mar 2017, 00:59
komil wrote:
28 Mar 2017, 22:34
ProfessorBaltazar wrote:
28 Mar 2017, 01:13
Treba ti nesto skoro savrseno da bi verno zabelezio to nesavrseno.
Evo, na primer Michael Jackson, u nekim stvarima važi za etalon. Što on nije u studiju pevao na Neumann, već na Shure SM7, dinamički mikrofon koji je mnogo puta jeftiniji od bilo kog Neumanna.
Jer se nije MJ pitao vec Bruce Swedien. A on je imao 6 komada SM7 u steku. I voli taj mic. Al koristili su i Nojmane na albumu, samo ne za vokale. A ono prvo ne vredi ni komentarisati.
:) A James iz Metallica-e, nije bio sa Swedien-om, pa opet u poslednje vreme peva na tom (jeftinom) SM7 :)

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by ProfessorBaltazar » 29 Mar 2017, 12:17

Nisu ni jedan ni drugi neki pevaci, dapace.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by komil » 29 Mar 2017, 12:54

ProfessorBaltazar wrote:
29 Mar 2017, 12:17
Nisu ni jedan ni drugi neki pevaci, dapace.
Što opet implicira: mikrofon je deo kreacije snimljenog zvuka. Mikrofon može i da malo prikrije mane pevača (instrumenta, izvora zvuka), istakne vrline. Tako da je sasvim praktično to što većina mikrofona nema ravan frekfencijski odziv kao neki Neumann-i.

https://pippinr.files.wordpress.com/201 ... 7-freq.jpg
http://i82.photobucket.com/albums/j243/ ... _large.gif

Dakle, odavno poznata stvar, mikrofon se bira prema pevaču i pesmi koju peva, ne (samo) prema ceni, kvalitetu izrade itd.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by ProfessorBaltazar » 30 Mar 2017, 10:13

Ma bre domacine, ono sam pricao vise kao vic, sta mi se desilo. J*ebo Nojmana.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by metalstringer » 27 Feb 2018, 16:50

Da vas pitam vezano za podesavanje muzicke kartice, utice li, tj da li ste mozda primetili razliku u kvalitetu zvuka npr. 44.1/64 u odnosu na na 44.1/128? Koliko se meni cini kada snimim gitaru sa nekim vst ampom itd na 44.1/64 ima kvalitetniji sound od snimanja na 44.1/128, jeste da zna da trokira i secka na minimalno podesenoj latenciji al reko bih da daje bolji rezultat. Probacu da uporedim kada budem radio snimanje gitare mikrofonom, tada latencija ne zeza naravno, ali me bas zanima da li ce se razlikovati po pitanju kvaliteta usnimka. Kakva su vasa iskustva?

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by metalstringer » 28 Feb 2018, 02:33

Jbm li ga, citajuci i gledajuci neka vidoja danas, kazu da je dobro snimati i raditi na veci sample rate i bit depth tj na sto vecoj audio rezoluciji kako bi kvalitet materijala bio bolji i zahvatio siri spektar frekvencija i detalja...
da se sacuva tako taj radni deo a ako renderujes onda izvezi na 44,1khz/24 bita ili 44,1khz/16 bita za cd format itd sta vec hoces.
Ako bih npr podesio svoju muzicku karticu da radi npr na 192 kHz/ sa dosta bita, da snimam mikrofonom u toj audio rezoluciji gitaru, naravno za vst snimanje bi to bilo sranje zbog latencije, moze li to uopste i da li je ok?

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by metalstringer » 28 Feb 2018, 04:10

Izgleda da je sranje povecavati sample rate i bit..
https://studiopros.com/what-sample-rate ... -songs-at/

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest