wireless mode - pitanje

Moderator: dejankuki

Post Reply
User avatar
supersonic
Posts: 262
Joined: 09 Sep 2009, 20:52
Location: Herceg Novi // Montenegro
Contact:

wireless mode - pitanje

Post by supersonic » 26 Sep 2009, 21:43

Poštovani forumaši,


S obzirom da nisam nigdje našao podforum koji bi eventualno više odgovarao od ovoga, ja se odlučih da ovdje stavim svoju temu i pitanje.
Naime, interesuje me u čemu se ogleda kvalitet wireless ili ti bežičnih uređaja za gitaru.Dakle, nameračio sam se da kupim jedan ali ne znam koji da uzmem.Odnosno - zašto je onaj od 250 € bolji od onoga od 150 € ?

Meni računam po svojoj logici treba jedan bežični kanal u koji ću da ubodem bas gitaru i da ono prenosi signal nekih 10-15 metara najdalje od risivera.

[ja_filozof]
Dakle pitanje glasi:

Koje su to bitne stvari koje čine bežični komplet za gitaru a da diferenciraju modele uzimajući u obzir glavni faktor a to je cijena :D


[/ja_filozof]

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: wireless mode - pitanje

Post by Tiki the Boyler » 27 Sep 2009, 23:52

U suštini... iste stvari kao i kod bilo kog drugog audio sistema.
Dinamika, frekvencijski opseg, frekvencijska karakteristika, stepen izobličenja itd.

Ono što basiste naročito koči kod jeftinih wireless sistema, jeste činjenica da su u stanju prenijeti tek frekvencije od 50-60Hz pa na više, a to se na bassu već sasvim fino čuje. Zato zaobiđi jeftine analogne wireless sisteme, jer na bassu rade poprilično loše. Prvi analogni sistem koji je meni godio na bassu je bio Shure ULX-P serije, a to je već nekih 800EUR. Što je, po meni, malo puno za zajebanciju tog tipa.

Ono što me je jako prijatno iznenadilo prije nekoliko dana (i nagonim se da napišem neku recenziju ali ne stižem) jeste novi Line6 Relay G30 digitalni wireless sistem. Donja frekvencija koju prenosi je 10Hz, tako da problema sa gutanjem bassova nema! Efektivni domet se mjeri optičkom vidljivošću, a šumova i raznoraznih premodulacija nema! U suštini - ili imaš zdrav i čist ton ili ga uopšte nemaš! Naročito je zgodno što je prijemnik veličine prosječne gitarske pedale, tako da se vrlo lako može integrisati u postojeći pedalboard.
A da... cijena mu je oko 300EUR, što je za sistem tih performansi i više nego odlično!

Više detalja ovde!!!

User avatar
supersonic
Posts: 262
Joined: 09 Sep 2009, 20:52
Location: Herceg Novi // Montenegro
Contact:

Re: wireless mode - pitanje

Post by supersonic » 28 Sep 2009, 03:25

Pazi sad ovo. JA sam bio nabavio neki T-BONE za 100 € bežični set i mogu da ti kažem da je radio skroz ok. JA sad nisam išao u detalje, šta kako i sl. ali ton je isti. majke mi rođene.Ne znam sad da je baš tolika razlika kao što ti pričaš ali ovaj je baš fino radio. Nego ne razumijem se u to pa pitam.


Razmišljam se uzeti naravno jer je ogroman hendikep biti na stejdžu i svirati sa kablom...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest