Umrezavanje dva racunara

Moderator: dejankuki

Post Reply
User avatar
django
Posts: 99
Joined: 28 Jun 2006, 13:32
Location: Beograd
Contact:

Umrezavanje dva racunara

Post by django » 27 Sep 2009, 01:09

Radim neki mix u nuendu i zbog manjka ram memorije mi secka. Da li bih stvar ubrzao ako bih umrezio dva racunara tako da ovaj drugi radi "nesto" (ne znam sta)? Ili je ipak jedini izlaz da dokupim ram?

Pozdrav i hvala na odgovoru!

T - Rex
Posts: 94
Joined: 24 Jan 2009, 21:54

Re: Umrezavanje dva racunara

Post by T - Rex » 27 Sep 2009, 01:17

Sa umrezavanjem racunara ne bi duplirao ram memoriu na jednom racunaru.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Umrezavanje dva racunara

Post by sirac-šunka » 27 Sep 2009, 01:18

Moj drug koristi jedan programčić koji omogućava da se određeni zadati VST-ovi procesiraju preko drugog računara u mreži. Ime programa je vrlo indikativno, ali sad nikako ne mogu da se setim. Ako ti baš ovo treba (tj. ako sam te dobro razumeo) mogu da se latim telefona ili FB-a pa da saznam ime programa?

User avatar
django
Posts: 99
Joined: 28 Jun 2006, 13:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Umrezavanje dva racunara

Post by django » 27 Sep 2009, 13:13

sirac-šunka wrote:Moj drug koristi jedan programčić koji omogućava da se određeni zadati VST-ovi procesiraju preko drugog računara u mreži. Ime programa je vrlo indikativno, ali sad nikako ne mogu da se setim. Ako ti baš ovo treba (tj. ako sam te dobro razumeo) mogu da se latim telefona ili FB-a pa da saznam ime programa?
Savrseno! To mi treba! Da mi npr. reverb, delay... radi drugi komp. Hvala puno!

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Umrezavanje dva racunara

Post by sirac-šunka » 27 Sep 2009, 13:28

Raspitao sam se. Programče se zove FX teleport, kao što rekoh jest indikativan naziv :D Koliko se sećam, on je taj program instalirao na lap topu. Isti se pali uvek po dizanju sistema i ostaje u system tray-u. Onda kad pokrene program sa desktopa, nuendo krene da traži teleportovane VST-ove sa lap topa. Naravno, isti se procesuiraju na lap topu i tako se oslobađaju resursi glavnog računara za dodatne plugin-ove.

Ono što ne znam, tj. nisam ni mogao da vidim, a nisam zapitkivao pošto me tematika nije direktno interesovala, jeste da li se i kako instalira FX teleport na desktop računaru. Pretpostavljam da je potrebno uraditi potpuno iste korake i na desktopu, pa je sve jedno koji je računar master a koji slave.

Kreni malo da istražiješ na ovu temu, pa ako zapneš, zovi da zovem za dalju pomoć.

Pozz

User avatar
django
Posts: 99
Joined: 28 Jun 2006, 13:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Umrezavanje dva racunara

Post by django » 27 Sep 2009, 14:00

Hvala puno! Meni ce slave biti laptop, a master desktop. Javljam se za par dana kad ih umrezim, danas je nedelja, pa nemam gde da kupim ukrsteni mrezni, a mozda uzmem i switch.

Hvala jos jednom!

User avatar
django
Posts: 99
Joined: 28 Jun 2006, 13:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Umrezavanje dva racunara

Post by django » 27 Sep 2009, 14:26

Evo, ako nekom zatreba programcic i objasnjenje. Prilicno prosto deluje, videcu kako ce se pokazati u praksi...

http://www.fx-max.com/fxt/product.html

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest