Pomoc, mixer-laptop problem...

Moderator: dejankuki

Post Reply
draobyek
Posts: 120
Joined: 10 Jun 2009, 01:50
Contact:

Pomoc, mixer-laptop problem...

Post by draobyek » 06 Nov 2009, 15:11

Posedujem mixer xenyx502 koji moji mi sluzi za da poubadam klavijature, i onda mix u laptop, iz laptopa u mix, iz mixa u zvucnike, i cujem i klavijature i sta pustim na laptopu, i imam kontrolu za sve posebno, sjajno... Problem je sto na laptopu imam samo mic in koji je takav kakav jeste, pregainovan, i u odredjenim volumenskim ili frekventnim opsezima mi pravi distorziju. Nemam opciju da na laptopu podesim da mic in bude line in (neki laptopovi imaju); pokusao sam da nadjem behringerov UCA200 ili 202, bezuspesno, nema ih ni u radnjama, ne zna niko kada stize; nisam nasao ni polovno; neko mi rece da bi taj UCA trebao da se dobija uz neke behringer i xenyx mixere?!?!...
Ne zelim da kupujem usb interfejse koji kostaju vise nego taj UCA (on je 30ak euroa, eurea...) jer mi treba samo za slusanje, necu snimati, nije mi bitno da bude ovako ili onako kvalitetno... Ne zelim da narucujem isti iz inostranstva jer ce me izaci duplo vise, kao sto rekoh, 30e, ako dam vise roknucu se, ozbiljno!!! Nije da nemam pare, nego necu da dam :)
Ako neko ima neku ideju... Pomagajte!

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Pomoc, mixer-laptop problem...

Post by Rocket Roll » 06 Nov 2009, 15:19

draobyek wrote: Ako neko ima neku ideju... Pomagajte!
Daj pare. Ne može od babe deda: mic in je mic in i tačka.
draobyek wrote:...neko mi rece da bi taj UCA trebao da se dobija uz neke behringer i xenyx mixere?
Da, pogledaj na Berindžerovom sajtu uz šta ide.

draobyek
Posts: 120
Joined: 10 Jun 2009, 01:50
Contact:

Re: Pomoc, mixer-laptop problem...

Post by draobyek » 06 Nov 2009, 16:42

Rocket Roll wrote: Daj pare. Ne može od babe deda: mic in je mic in i tačka.
Znam da neki ti integrisani audio uredjaji imaju opciju da mic in radi i kao line in, ja nemam tu opciju, skidao sam i najnoviji softver... Al pa re ne da dam!!! ::ranting::
Rocket Roll wrote: Da, pogledaj na Berindžerovom sajtu uz šta ide.
Pogledao, ipak treba da se uzme jaci mixer da bi se uz njega dobio i UCA, prvi je, odnosno najslabiji uz koji se dobija je Xenyx1204...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Pomoc, mixer-laptop problem...

Post by Rocket Roll » 06 Nov 2009, 18:36

draobyek wrote: Pogledao, ipak treba da se uzme jaci mixer da bi se uz njega dobio i UCA, prvi je, odnosno najslabiji uz koji se dobija je Xenyx1204...
Ide on i uz kontrolere i MIDI klavijature: ja sam ga dobio uz UMX25. Dao bih ti svoj, ali sam ga već dao drugaru :( No baci oglas da ga kupuješ za 10 evra, mnogima ne treba.

draobyek
Posts: 120
Joined: 10 Jun 2009, 01:50
Contact:

Re: Pomoc, mixer-laptop problem...

Post by draobyek » 06 Nov 2009, 18:40

Stavljao oglas, i ovde, i na nekim drugim forumima, i nista...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Pomoc, mixer-laptop problem...

Post by Rocket Roll » 06 Nov 2009, 18:58

Vidi da li bi ti dobro došao neki od tih Berindžerovih kontrolera, čisto kao bekap ili da ti proširi opcije.

Takođe, glej vamo:

http://www.player.co.yu/product.php?ID=1987
http://www.player.co.yu/product.php?ID=1454
http://www.player.co.yu/product.php?ID=1723

draobyek
Posts: 120
Joined: 10 Jun 2009, 01:50
Contact:

Re: Pomoc, mixer-laptop problem...

Post by draobyek » 06 Nov 2009, 19:26

Vidis, ovaj usb audio converter nije losa stvar! Hvala!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest