Waves / PRS guitar interface kod nas?

Moderator: dejankuki

Post Reply
User avatar
ndv
Posts: 73
Joined: 28 Jun 2009, 17:43
Location: Beograd

Waves / PRS guitar interface kod nas?

Post by ndv » 15 Feb 2010, 11:52

Dakle ... da li kod nas može negde da se kupi ovo čudo:

http://www.wavesgtr.com/html/product_interface.html

Za sada koristim pretpojačalo koje sam sam pravio i vrlo sam zadovoljan kvalitetom zvuka, ali, opet imam utisak da bi to moglo biti bolje, pa, eto, tražim alternativu. Line 6 Toneport UX2 (i UX1, naravno) mi deluju super, ali, meni samo treba jednostavno (ali, vrlo kvalitetno) pretpojačalo za spajanje gitare i PC-ja.

User avatar
ndv
Posts: 73
Joined: 28 Jun 2009, 17:43
Location: Beograd

Re: Waves / PRS guitar interface kod nas?

Post by ndv » 15 Feb 2010, 12:17

I da, da se malo dopunim, čisto da spomenem da je pretpojačalo koje sam pravio bazirano na operacionom pojačavaču (OPA604). Šema koju sam koristio ... zapravo i ne postoji (radio sam iz glave), ali najsličnije što sam našao na netu je:

http://www.diyguitarist.com/PDF_Files/O ... Preamp.pdf

... a, evo i sličice samog uređaja:

Image

Kao što rekoh, to zvuči dobro (ponekad jako dobro), ali, kada se malko pojača (i kada jako trzam žice) ... oseti se neka oštrina u zvuku (nije u pitanju klipovanje - gledao sam u Sound Forge-u), ali, kako sam spomenuo, ipak imam utisak da bi zvuk mogao biti malo bolji. Ako neko ima šemu nekog kvalitetno pretpojačala za spajanje gitare i računara, bilo bi jako fino da je objavi.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Waves / PRS guitar interface kod nas?

Post by Rocket Roll » 15 Feb 2010, 12:38

ndv wrote:...meni samo treba jednostavno (ali, vrlo kvalitetno) pretpojačalo za spajanje gitare i PC-ja.
Onda je najjednostavnije rešenje - baferovana pedala (Boss, Behringer, itd) ispred kompjutera, samo da ispegla razlike u impedansi.

User avatar
ndv
Posts: 73
Joined: 28 Jun 2009, 17:43
Location: Beograd

Re: Waves / PRS guitar interface kod nas?

Post by ndv » 15 Feb 2010, 13:03

Treba mi i gain, bogme ... i to dosta gain-a.

User avatar
whosyourdaddy
Posts: 434
Joined: 31 Jan 2009, 12:40
Location: Novi Sad - Srbija

Re: Waves / PRS guitar interface kod nas?

Post by whosyourdaddy » 15 Feb 2010, 13:24

Onda je najjednostavnije rešenje - baferovana pedala (Boss, Behringer, itd) ispred kompjutera, samo da ispegla razlike u impedansi.
Ja evo vec godinu dana za to koristim http://www.tonepad.com/getFile.asp?id=6 (sa NE5532) u line-in racunara. Inace sve (pret) pojacava od gitare do dinamickog mic-a. A ako ti treba gain onda http://www.tonepad.com/getFile.asp?id=112 ;).

User avatar
ndv
Posts: 73
Joined: 28 Jun 2009, 17:43
Location: Beograd

Re: Waves / PRS guitar interface kod nas?

Post by ndv » 15 Feb 2010, 13:51

Ovo prvo pretpojačalo je otprilike isto kao ono koje sam ja pravio. Kako si zadovoljan njime?

Samo ... kad si rekao NE5532, verovatno si mislio na NE5534 ... ili ... možda ja nešto grešim?

User avatar
whosyourdaddy
Posts: 434
Joined: 31 Jan 2009, 12:40
Location: Novi Sad - Srbija

Re: Waves / PRS guitar interface kod nas?

Post by whosyourdaddy » 15 Feb 2010, 14:48

Al sam te slagao! Ovo je ono sto sam napravio http://www.tonepad.com/getFile.asp?id=51 mada sve je to isti fazon. Stereo pojacalo, tj. ima dva kanala (ulaza).
Pa super sljaka zato sto je transparentno i ne boji signal, napajam ga baterijom od 9V i sve to teram u line-in znaci bez bruma, bez suma. :)

NE5534- single op-amp
4558 - dual op-amp
NE5532 - dual op-amp

User avatar
ndv
Posts: 73
Joined: 28 Jun 2009, 17:43
Location: Beograd

Re: Waves / PRS guitar interface kod nas?

Post by ndv » 15 Feb 2010, 14:56

U pravu si ... i ovo drugo je na istu foru. :D

Naravno, sad kad si spomenuo da si pravio stereo pretpojačalo, jasno je da si mogao da koristiš samo NE5532.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Waves / PRS guitar interface kod nas?

Post by Rocket Roll » 15 Feb 2010, 15:24

ndv wrote:Treba mi i gain, bogme ... i to dosta gain-a.
Opet, ako te zanima najsvestranije a najpovoljnije rešenje, stavi neku Bossovu gain pedalu pred kompjuter i koristi je kao boost. Ljudi vole Blues Driver u tu svrhu.

User avatar
ndv
Posts: 73
Joined: 28 Jun 2009, 17:43
Location: Beograd

Re: Waves / PRS guitar interface kod nas?

Post by ndv » 15 Feb 2010, 15:36

Rocket Roll wrote:
ndv wrote:Treba mi i gain, bogme ... i to dosta gain-a.
Opet, ako te zanima najsvestranije a najpovoljnije rešenje, stavi neku Bossovu gain pedalu pred kompjuter i koristi je kao boost. Ljudi vole Blues Driver u tu svrhu.
Ne, ne, kapiram na šta si mislio, nego ... zar taj BD neće ipak malo obojiti zvuk?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Waves / PRS guitar interface kod nas?

Post by Rocket Roll » 15 Feb 2010, 17:02

Pa, hoće, ali pričamo o najsvestranijem, povoljnom & brzom rešenju. BD-2 možeš da koristiš i inače, nevezano za kompjuter, kao (odličan) overdrajv, tako da jednom kupovinom ubijaš dve potrebe.

Nije nužno da u pitanju bude BD-2, naravno - on je samo primer (relativno) transparentnog drajva / bustera koji dobro baferuje.

User avatar
ndv
Posts: 73
Joined: 28 Jun 2009, 17:43
Location: Beograd

Re: Waves / PRS guitar interface kod nas?

Post by ndv » 16 Feb 2010, 15:04

Ok, evo malo da se dopunim ...

Rešenje za ovaj moj "problem" bilo je da spustim svoja (nerazumno) visoka očekivanja. Bio sam danas u Mitrosu, probao sam jedno prilično poznato pojačalo marke Fender i ... iskreno ... shvatio da sam džabe pokretao ovaj thread. :) To nije zvučalo ni trunku bolje nego kada sviram gitaru kroz Amplitube Fender (zapravo ... čini mi se da je zvučalo čak i malo gore)! Kapiram da izjava zvuči kretenski, ali, objašnjenje je, čini mi se, krajnje jednostavno: u programu je moguće odvrnuti Volume "kako Bog zapoveda" (a, bez toga je teško dobiti pravi zvuk). Da sam to uradio u radnji (pogotovo u onoj maloj prostoriji, na metar od pojačala) ... verovatno bih ostao trajno gluv! Tako da ... jako sam zadovoljan svojim pretpojačalom (jbg, protekle nedelje sam provodio u proseku po dva-tri sata dnevno slušajući sebe kako svirkam gitaru preko tog pojačala, povremeno podešavajući zvuk, pa sam verovatno delimično izgubio sposobnost da sagledam kako ono zapravo zvuči).

Što se tiče priče o povezivanju gitare preko neke pedale (priča koja, nema šta, pije vodu) ... i to sam bio u prilici da isprobam. Totalno nenadano, dobio sam, kao poklon za rođendan, Boss SD-1 pedalu (ja sam je zapravo kupio, i to je razlog zašto sam danas išao u Mitros). Iz nekog razloga ova pedala mi je mnogo, mnogo draža nego ostale overdrive pedale (ko će znati zašto?!) bez obzira što su neke druge pedale mnogo više na ceni. U svakom slučaju, kad povežem gitaru na komp direktno preko pedale ... malo je tiho. Ako malo odvrnem drive potenciometar, prorade izlazne diode i zvuk pršti (onako kako je pedala i zamišljena da radi), tako da nema ništa od clean tonova. Ali, kada se pedala priključi na pretpojačalo koje sam pravio, pa se izlaz iz pretpojačala sprovede do računara ... to zvuči sjajno, tako da sam prezadovoljan i time kako zajedno rade pedala i pretpojačalo.

Pozdrav.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest