Zvucna kartica

Moderator: dejankuki

Post Reply
User avatar
Vercundus
Urednik
Posts: 185
Joined: 30 May 2006, 12:12
Location: Beograd

Zvucna kartica

Post by Vercundus » 02 Oct 2007, 11:47

Uskoro bih kupio novu zvucnu karticu, pa me zanimaju neke stvari.

Hocu da bez problema ukacim gitaru u komp i da signal nema delay, sto mi je slucaj sa ovom integrisanom.

Koje su najkvalitetnije po pitanju obrade zvuka (pod obradom ne mislim kako pustaju pesme vec rad sa efektima i slicno :) )?

Naravno, cena ne bihd a je prevelika, do 100, 150 evra... Postoji li nesto sto bi ispunilo ove zahteve?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 02 Oct 2007, 12:02

Postoji


M-audio delta 24/96 oko 100e

EMU 0404 takodje oko 100e


Inace su veoma dobre i usluzne kartice.

Moj glas bi isao ka m-audio jr je moguce sa njom koristiti Pro Tools m-powered.
Medjutim ni Emu nije za zaobici je jer ima svoj mikser...

Ima i drugih ali se ove dve izdvajaju zbog odnosa cena vs. kvalitet

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Zvucna kartica

Post by Rocket Roll » 02 Oct 2007, 12:05

Da ti najpre ispravim pitanje (pošto ne možeš da dobiješ odgovor ako pitanje "luta" oko onog što je moguće):
Darth Vercundus wrote:...da signal nema delay, sto mi je slucaj sa ovom integrisanom.
Signal uvek ima nekakav delay. Čak i kada iz gitare ideš u pojačalo, signal "kasni" jer putuje kroz žicu. Zaboravio sam tačne cifre, ali otprilike 5 metara kabla daje latencu od par milisekundi - i to bez kompjutera i njegove zvučne karte na drugom kraju.

Pitanje je - kolika latenca je dovoljna latenca kada snimaš? Generalno, sve oko 7 milisekundi je SJAJNO. Ispod toga - briljantno, preko toga - podnošljivo.
Darth Vercundus wrote:...po pitanju obrade zvuka (pod obradom ne mislim kako pustaju pesme vec rad sa efektima i slicno)?
To je takođe vezano za latencu (kašnjenje zvuka). Treba ti karta koja ima svoje ASIO drajvere, a ne koristi neke treće ili generalne ASIO drajvere - onda će ti biti moguće da imaš vrlo malu latencu i da sama karta konvertuje signal u ASIO, a da se procesor onda bavi samo radom sa, recimo, Guitar Rigom 2.
Darth Vercundus wrote:...do 100, 150 evra... Postoji li nesto sto bi ispunilo ove zahteve?
Da, već smo o tome diskutovali - ima par postova u detalje na tu temu, ako se ne varam.

User avatar
Vercundus
Urednik
Posts: 185
Joined: 30 May 2006, 12:12
Location: Beograd

Post by Vercundus » 03 Oct 2007, 15:22

Da li i sam procesor dodaje neki zaostatak? Mislim da bi trebalo...

Je l' bi mogao da me uputis na tu temu o cenama, ne mogu da je nadjem :)

P.S. Takodje me zanima i gde ima da se kupe gore navedene kartice :)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 03 Oct 2007, 18:32

Darth Vercundus wrote:Da li i sam procesor dodaje neki zaostatak? Mislim da bi trebalo...
Da, između 7 i 12 milisekundi, ispod toga bi osećao kašnjenje. Zato bi idealno bilo da iz procesora u komp ideš USBom - u tom slučaju procesor radi A-D konverziju i kraj priče. Ako iz procesora ideš u karticu, imaš DVE A-D konverzije, a to je (u svakom slučaju) jedna previše. Ako tvoj procesor ima USB izlaz, ne moraš da žuriš sa kupovinom karte jer njom onda mnogo ne dobijaš (eventualno dobijaš čistoću u procesu obrade zvuka, tj. u miksu, ali za to ti trebaju i dobri zvučnici).
Darth Vercundus wrote:Je l' bi mogao da me uputis na tu temu o cenama, ne mogu da je nadjem :)
Ima par tema o karticama, ali cene ne spominjemo jer nikoga ne reklamiramo:

viewtopic.php?t=368&highlight=maudio
viewtopic.php?t=44&highlight=maudio
Darth Vercundus wrote:P.S. Takodje me zanima i gde ima da se kupe gore navedene kartice :)
Stvarno bih preskočio to pitanje... Baš smo nedavno raspravljali o tome - toliko radnji preporučismo, a niko nam ne uplati ni jedan oglas ili banner na sajtu...

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Zvucna kartica

Post by ac10 » 27 Jun 2008, 00:01

da se nadovezem na temu jel bi bio neko ljubazan i dobre volje da stavi sliku poledjine muzicke kartice to jest tamo gde su izlazi i ulazi(konkretno mi treba neka kartica u koju mogu da ubodem gitaru)a bilo bi lepo da nas slici bude i prikljucak kabla od gitare ukoliko nije onaj standardni koji ide u pojacalo. :D
e sad sam video sliku nego koji kabl mi treba i gde da nadjem onaj dodatak sto je na slikama koje je rocket stavio

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest