Povezivanje na komp

Moderator: dejankuki

Post Reply
User avatar
zadresar
Posts: 128
Joined: 04 Jun 2008, 23:01

Povezivanje na komp

Post by zadresar » 22 Jun 2010, 16:07

Povezivanje na komp
Tražim savjet kako je najbolje spojiti ova dva gitarska multiefekta,pojedinačno naravno,sa pc -jem (ili laptopom),p.s.zvučne kartice su na matičnoj ploči,software je Cubase LE (kupljen u paketu sa Zoom-om)...također dobro dođe neka preporuka.

Pitanje 1.Digitech GSP 2101 nema usb,ima XLR i Midi...dali bi ovaj Tascam interfejs (na slici) bio dostatan za spajanje na pc (ili lap),te da li je potreban kod spajanja Zoom-a sa pc-jem...ako nije,a može se koristiti šta se time dobija...veća kvaliteta signala mogučnosti ?

Pitanje 2.Treba li neki drugi poseban software ili je Cubase LE dovoljan...te ima li Tascam interfejs svoj softwer(u paketu mislim) i da li treba što posebno "skinuti" sa interneta ?
evo slika:
Image
Image
Image




...(ide se na to da bi se dobila što bolja kvaliteta snimke i naprednije mogućnosti kod samog snimanja).Hvala Svima koji daju neki savjet,primjedbu,soluciju itd.!

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Povezivanje na komp

Post by dejankuki » 22 Jun 2010, 21:48

Hmmm u slucaju Digitecha, on nema svoj AD/DA konvertor, ali ima Balansirane XLR izlaze koje bi trebao da prikljucis na tascama... s tim da ne palis phantom napajanje.. a onda USBom u komp.. naravno, vrlo dobre rezultate mozes dobiti i prostim spajanjem line outa sa Digitecha u line in tascama... MIDI na digitechu ti moze sluziti da menjas pacheve ili neke parametre. Nikako neces moci da imas MIDI zapis onoga sto sviras...

e Zoom ima svoj AD/DA konvertor i samim tim JE muzicka kartica sam po sebi. Njega mozes prikljuciti direktno u kompjuter bez tascama kao posrednika. Naravno, opet dolazi u obzir varijanta line out u line in na tascamu, ali mislim da sam treba da odlucis sta daje bolji zvuk.. uglavnom, sa Zoomom ti ne treba posrednik.. opet i ovde ti MIDI in/out/thru sluze samo za menjanje patcheva ili parametara preko kompjutera ili nekog drugog uredjaja.. uglavnom MIDI konekcija na analognim spravama sluze za slanje/primanje/prenos CC poruka.. tako da na MIDI mozes komotno da zaboravis, tj. nema svrhu koju bi zeleo..

Dakle tascam je u sluzbi samo kod digitecha, kod zooma vec imas USB... e sad... posto ja nisam radeo ni sa jednim od ova tri ponudjena ne bih da ispadne da mlatim gluposti...,ali moj savet ti je... Zooma koristi preko USBa, a digitecha preko tascama i to XLR vezu... mislim da ce to biti optimum za postizanje najboljih rezultata...

Hmm, tascam je inace odlicna sprava, i veoma kompletno resenje u slucaju integralnih muz. kartica. latencija 0, ima line, mikrofonske sa +48 phantom i MIDI konektore, ma sve potrebe pokriva... +1 za tascama, ali mozda u tvom slucaju nije 100% neophodan... probaj da uzajmis jedan pa se igraj, isprobavaj i eksperimentisi i vidi da li ti je potreban, inace JE dostatan.. ;)

Ako zelis da snimas pre svega audio trake, i ne preko 16 (valjda) uz 64 MIDI trake (znaci + virtuelni instrumenti) Qbase LE ti je dovoljan... sasvim dovoljan.. a za tascama.. mislim da nema svoj softver ... nisam 100% siguran.

User avatar
zadresar
Posts: 128
Joined: 04 Jun 2008, 23:01

Re: Povezivanje na komp

Post by zadresar » 23 Jun 2010, 06:45

Hvala na pomoći,pomogao si mi razjasniti neke stvari !

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest