Sta mislite o ovoj karti?

Moderator: dejankuki

Post Reply
Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Sta mislite o ovoj karti?

Post by Fibonacci » 17 Sep 2010, 20:56

http://www.itsvet.com/proizvod/asus-xon ... card/20/95
Doslo je vreme da prestanem da koristim integrusu, jer ne moze vise da isprati tolike sastave, za koje pisem. Znaci, imperativ je MIDI reprodukcija. Posto jako malo poznajem zvucne karte, mozete i vi da mi preporucite nesto pametnije za taj novac.

RadoslavZ
Posts: 136
Joined: 20 Sep 2008, 15:42
Location: Nis

Re: Sta mislite o ovoj karti?

Post by RadoslavZ » 17 Sep 2010, 21:42

Cini mi se da je ovo kartica za slusanje muzike i kucni bioskop.
Za pocetnike u muzickoj produkciji, video sam da ljudi koji se bave produkcijom preporucuju M-audio 2496.
Iskusniji, ispravite me ako gresim ;)
Ja sam uzeo prosle godine tu karticu i zadovoljan sam. Ima MIDI ulaz i izlaz, sto bi trebalo da ti bude od koristi.
Sta bi ti tacno hteo da radis?

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Sta mislite o ovoj karti?

Post by Fibonacci » 17 Sep 2010, 22:11

Posto koristim Sibelius za zapisivanje kompozicija, a na njemu ne moze bas najlepse da se cuje ono sto je zapisano, hteo sam da pocnem da radim sa Nuendom, tj. sve sto napisem, da uz pomoc Nuenda i ogromnih banki zvukova, reprodukujem onako, kako meni najvise odgovara. E, sad, posto ambicije rastu i pisem za sve vece sastave, kasnije sam planirao da uzmem neki MIDI instrument, da mi olaksa posao, stoga bi mi MIDI ulaz bio od pomoci. Znaci najbitnije je da moze da reprodukuje simultano sto vise MIDI zvukova, radi zapisivanja, a sto se tice instrumenta, o tome cu kasnije da razmisljam.

RadoslavZ
Posts: 136
Joined: 20 Sep 2008, 15:42
Location: Nis

Re: Sta mislite o ovoj karti?

Post by RadoslavZ » 17 Sep 2010, 23:37

Mislim da ce M-audio 2496 da zavrsi posao.
Pojacaj RAM memoriju, ako kasnije hoces da koristis malo zahtevnije VST instrumente
i imaces dobar "alat" za komponovanje. Ja sam se naradio sa M-audio
karticom. Koristio sam svakakve VST instrumente i sve je to funkcionisalo dobro
na mom kompjuteru, koji nema tako kvalitetne komponente ;)
Nadam se da sam ti bio od pomoci.
Javi sta si uradio ;)

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Sta mislite o ovoj karti?

Post by Fibonacci » 18 Sep 2010, 01:38

Mene interesuje kako se ta kartica pokazala u polju reprodukcije, jer ja koristim racunar i za slusanje muzike (kvalitetne). Nesto kontam: da li je bolje da uzmem ASUS-a i kasnije nabavim neki instrument, koji se kaci na USB, ili ovu M-Audio? Kod ASUS-a mi se svidja sto ima jak procesor, pa sve odradjuje hardverski, stoga se ostatak racunarskih komponenti ne opterecuje zvukom. Takodje mi se ne svidja kod M-Audio sto ima malo konektora; dok ASUS ima podrsku za 7.1, S-PDIF, Line-in, Mic-in, itd . . .

RadoslavZ
Posts: 136
Joined: 20 Sep 2008, 15:42
Location: Nis

Re: Sta mislite o ovoj karti?

Post by RadoslavZ » 18 Sep 2010, 02:32

Takodje mi se ne svidja kod M-Audio sto ima malo konektora; dok ASUS ima podrsku za 7.1, S-PDIF, Line-in, Mic-in, itd . . .
Da li si siguran da znas sta bi radio sa svim tim konektorima? :D
Ako si vec resio da uzmes ASUS kartu, uopste nije bilo potrebe da otvaras temu ;)

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Sta mislite o ovoj karti?

Post by Fibonacci » 18 Sep 2010, 18:33

Ma, nisam ja nista jos resio. Nego, kakva je razlika kada vezem instrument preko MIDI konektora i preko USB-a? Interesuje me da li mogu da ostvarim ono sto mi treba i sa USB-om? Tj. nesto ovako: http://www.youtube.com/watch#!v=SGBfgae ... re=related
A, sto se tice tih konektora, nisam ja jedan od "onih" sto kupuje stvari sudeci po izgledu. Ja sam jedan od onih, koji svoje uredjaje iskoriscavaju u potpunosti . . . ^^

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest