Problem sa zvucnom karticom ili ne!Sta je u pitanju?

Moderator: dejankuki

Post Reply
User avatar
DaRkGuitaRist88
Posts: 19
Joined: 04 Oct 2010, 18:42
Location: Pirot
Contact:

Problem sa zvucnom karticom ili ne!Sta je u pitanju?

Post by DaRkGuitaRist88 » 04 Oct 2010, 20:30

Problem sa zvucnom karticom ili ne!Sta je u pitanju potrebna hitna pomoc!

uzeo sam neku zvucnu karticu od 700din.
Intex live version 2,0 je zvucna ima 5 ulaza cuje se fino za muziku i filmove je fina ali imam jedan problem koji me je bas razocarao!
Kad hocu da snimam kao sto sam radio ranije na staroj zvucnoj koja je bila integrisana povezem svoju elektroakusticnu gitaru kablom u komp gde se ukljucuje mikrofon i onako solidno mi je zavrsavala posao, snimao sam bez problema sumovi gotovo da se nisu culi!
A sad sa ovom novom kad snimam i da bi se gitara cula na zvucnike kako treba treba bas jako da pojacam zvucnike do kraj da bi se malo cula!I kad snimim nesto u pozadini se cuje zujanje a to sto je snimljeno se jako tiho cuje slabo i nekako priguseno sto na onoj staroj nije bio slucaj!
Gledao sam tamo u podesavanjima volume control pojacao mikrofon ali nista gotovo da nema razlika?Ona bi trebala da ima opcije za eho i te stvari a kad je instalirana u volume kontrol ne vidim nista tako da ima?
Da napomenem da mi je stara crkla i ovu novu sam uzeo pre nekoliko dana i na staroj iko je crkla onaj ulaz na staroj za mikrofon je lepo snimao i culo se lepo!

Zna li neko u cemu je problem!Da li sam nesto lose podesio , da li je slaba zvucna sto ne bi trebalo da je ili nije dobra nesto joj fali...Da li su lose instalirani drajveri ili ....?

A imam jos jedan problem kad hocu da iskljucim zvucnike tamo iz ulaza winamp se ukoci i pocne da bruji nesto i sve tako dok ne restartujem komp?Kad se to desi nemam zvuk samo bruji!

Kad sviram elektricnu gitara je pocela da se cuje cudno ne znam da li je ovo do gitarskog procesora, zvucnika ili gitare!Kada sviram u pozadinu se cuje kao kad neko udara tenisku lopticu od zid u trenutku okidanja zice kod solaze?Da li su upitanju zvucnici, gitarski procesor ili gitara?Sta bi to moglo da bude i moze li to nekako da se resi zna li neko u cemu je problem!

Zna li neko mozda da mi pomogne sve ovo da resim....

Spino
Posts: 99
Joined: 23 Aug 2006, 19:33

Re: Problem sa zvucnom karticom ili ne!Sta je u pitanju?

Post by Spino » 02 Nov 2010, 01:50

Ne znam što bi moglo točno bit' ali za 700din (to nije ni 100€ čini mi se) ne možeš očekivati nešto specijalno. Ozbiljne stvari koštaju. Koliko para toliko muzike. Ta problematika mi liči na probleme koje sam i sam imao kada sam se počinjao baviti produkcijom. Problem sam jednostavno riješio kupovinom ozbiljne opreme.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest