Koju karticu da uzmem?

Moderator: dejankuki

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Koju karticu da uzmem?

Post by dejankuki » 11 Dec 2010, 07:38

U tim onboard karticama se gitara i uopste instrumenti bodu u line in....
cincevi.. zavisi,jesul' ulazi ili izlazi.. u ulaz ide "aux" odnosno signal sa CDa ili nekog drugog slicnog uredjaja.. ili cak, digitalni izvor.. ako karta ima takvu opciju (SPDIF npr.).. sve zavisi.

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Koju karticu da uzmem?

Post by Boogie Woogie » 11 Dec 2010, 09:59

ma nema šaje bre ćale duguram džek od gitarskog kabla u line in rupicu..mora dima neki adaptero pre toga..

šta je po tebi bolja opcija: ta unutrašnja kartica ili ova spoljašnja?
Kad bi obe koštale po 100 jura, koju bi ti najprđe?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Koju karticu da uzmem?

Post by dejankuki » 11 Dec 2010, 10:47

Uh, uh. tough one...

Onboard moze biti bolja zbog kompatibilnosti sa windowsom... vece (po pravilu) rezolucije u kHz i bit-ima... bolja obrada.. imaju svoj efekt procesor..

Externe.. userfriendly-je, lakse za manipulaciju.. muvabilna... manje problema sa ASIOm...
a sa druge strane, zavisi i od toga sta je korisniku prijemcljivije...

sta ja znam... glasam za onboard, ali tu treba da se izprsis jer malkice kvalitetnije onboard ne kostaju bas 100-150 evra.. a externe ima i za manje od 100..



E da.. za line in imas adaptere..

Image

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Koju karticu da uzmem?

Post by Boogie Woogie » 11 Dec 2010, 11:08

ne treba neko pretpojačalo za onboard karticu..?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Koju karticu da uzmem?

Post by dejankuki » 11 Dec 2010, 13:43

Nope... u sustini ne..

Sad, ti mozes da prikacis D.I-box.. ili neki procesor. ili bla bla bla. ali na kraju opet bi trebao da obradjujes i doradjujes snimak nekim virtuelnim pojacalom...

ili snimis tako sto ozvucis pojacalo mikrofonom i snimis ga. Naravno u to slucaju mikrofon ide u mic in...

Sad stvarno, ima toliko tema i primera kako sve moze da se snimi gitara u komp... samo da izaberes koji hoces.

Dodatak.. posle citanja i malkice razmisljanja, sklon sam da poverujem da maaalkice beZpotrebno komplikujes stvari...

Lap-top = pozeljnija je externa
Desktop = onboard..

nacin, izaberi sam.. nije to nista komplikovano, a sam kazes da ti ne treba neki pro snimak, vec kolko da se cuju ideje... sou.. uzmi nesto i sviraj bre to... :ziveli:

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Koju karticu da uzmem?

Post by Boogie Woogie » 11 Dec 2010, 14:19

i to što kažeš..
ima mnogo šandrmanizacija, a s druge strane imam 5000 tablatura koje još nisam skinuo..a svet još nije ni čuo za mene! 8)

Stinkfist
Posts: 13
Joined: 27 Sep 2008, 00:48

Re: Koju karticu da uzmem?

Post by Stinkfist » 08 Oct 2011, 20:52

Izvinjavam se što bumpujem ovaj topic, pročitao sam sticky teme i uradio search foruma, pa sam ipak odlučio da postavim pitanje, jer se jako malo razumem u ovu tematiku :)

Interesuje me usb zvučna kartica u rangu EMU 0404. Problem je što ne znam kako se ta kartica ponaša sa windows 7 drajverima i da li ima neko iskustva sa tom kombinacijom. U pitanju je 32bitni sistem, kasnije eventualno (ako kupim drugi kompjuter) 64bitni. Ukoliko ima nekih problema sa ovom karticom i win7, koju biste karticu preporučili u tom rangu?
Karticu bih koristio za snimanje gitare, klavijature i eventualno vokala. Bitno mi je da ima 2 ulaza za simultano snimanje i eventualno midi ako se odlučim da kasnije eksperimentišem.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest