solidna konfa za mjuz

Moderator: dejankuki

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: solidna konfa za mjuz

Post by nenadnenad » 21 Nov 2010, 19:33

Boogie Woogie wrote: kapiraš, ne bih da jednog dana (na primer) poželim da provozam formulu 1 na kompu a na ekranu mi izađe natpis " žao nam je, ali formulu ćete morati da vozite na drugom kompjuteru, ovaj kompjuter je predviđen za muzičku produkciju kao što ste se i opredelili onda kada ste je kupovali" ;)
to ce ti se desiti samo je pitanje kada.

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: solidna konfa za mjuz

Post by Boogie Woogie » 21 Nov 2010, 19:37

pa to pričam..
ajde da sam ja neki profi muzičar, pa da se i posvetim, nego računam, ako i stavim neke gitar rigove, cakewalks-ove isl..neće doći u neki "konflikt" ...

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: solidna konfa za mjuz

Post by vasko » 21 Nov 2010, 20:38

bugi evo,da zvucis ko kraftwerk :bambi:

286/16MHz/8MHz (Turbo/Normal)
1024kB RAM
I/O Hercules/CGA - Mono/2 Colors
40MB HDD
5,25" FDD 1.2MB
PC Speaker
Mono Monitor 14"

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: solidna konfa za mjuz

Post by dejankuki » 21 Nov 2010, 21:10

nenadnenad wrote:to ce ti se desiti samo je pitanje kada.
Naravno, uvek, svake godine, odredjno vreme ce ti komp sluziti svrsi, a onda jednog dana, PrC.. moras novo.. e za muzicku produkciju je fazon da ne treba.. lepo kupis sad, i sljakas sa programima koji rade sada, zauvek...

Boogie Woogie wrote: ako i stavim neke gitar rigove, cakewalks-ove isl..neće doći u neki "konflikt"
Kao sto rekoh, reeeeeeetko, jako retko ce sami programi dolaziti u konflikt jedan sa drugim, u konflikat ce dolaziti hardware, a ne software...

Dakle, opet.. ne moras da kupujes NAJnoviju munju-alamunju da bi snimio kanal-dva akusticne gitare i pevao pride, vec ono sto je dovoljno... a i ako radis neke besne mikseve, kupis opet ono sto ti radi sada.

(Ja na primer em, nalazim programe koji ce i na 98 da rade a izasli juce, em, tvrdim da cu isto radeti i na verziji cubase od pre hrista... fazon je u dodatnim pluginovima... tandara-mandara...)

A baj du vej, nijedan muzicki program za sada (a bogami ni u buduce) nece koristiti sva cetri procesora ili sest ili osam.. i ova dva (na dual coreu) stoje uglavnom neiskorisceni do kraja... duga prica. Opet napominjem da je sva obrada muzike u rukama muzicke kartice*...

Sto se tice videa.. tu je stvar mloooogo zeznutija, jer tu imas preview, koji ti radi CPU... pa prerender, pa render... gde ti treba i grafika i CPU.. i trista... onijeh djavola-palaca... (nisam 100% u videu pa neka niko ne zameri ako lupam..), tako da ti za vidoju, treba ultra-mega-munja, jos ako radis 3D ili u Maya-i ili teksture koje treba da ti budu u memoriji.. ijaaaooooo!... a za mjuzu.. laganezze... dovoljan je i dual core...

Mislim, hocem reci, ne sekiraj se mlogo oko nabavke... gledaj komponente i citaj koje se sa kojima lepo slazu.. a za ostalo... lako cemo. :wink:



* dopravka.. kada kazem da je obrada uglavnom u muzickoj kartici, nikako ne zaboravljam da je tu vazna i kolicina memorije i jacina samog Procesora, ali!!!
memorije danas ne manjkaju a Dual Core je dovoljan, tako da... je to sada stvar od drugorazrednog znacaja... (ko konta-konta!

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: solidna konfa za mjuz

Post by Boogie Woogie » 21 Nov 2010, 22:32

vasko wrote:bugi evo,da zvucis ko kraftwerk :bambi:

286/16MHz/8MHz (Turbo/Normal)
1024kB RAM
I/O Hercules/CGA - Mono/2 Colors
40MB HDD
5,25" FDD 1.2MB
PC Speaker
Mono Monitor 14"
txs deki, ima logike i to što kažeš..(sad si me malo bacio u dileju dal da uštedim na procesoru i novim munjama, a kupim neki bolji usb interfejs, na primer..no dobo, bumo videli)

vaski, hvala i tebi na kraftverk savetu, jedino što, da prostiš..ništa ne kapiram te skraćenice :)
kad malo pogledam, liči mi ko konfiguracija za Nokiu..

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: solidna konfa za mjuz

Post by Boogie Woogie » 22 Nov 2010, 14:57

sad mi neki lik reče kako ovo http://www.mitrosmusic.com/proizvod/433 ... tudio-UX1/
ne može na USB 2.0..

A ja planiram da uzmem ploču koja ima 3.0 :O.o:

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: solidna konfa za mjuz

Post by Mrav » 22 Nov 2010, 15:14

USB je unazad kompatibilan sto znaci da uredjaj koji ima 1.0 mora da radi na 2.0 i 3.0 plocama

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: solidna konfa za mjuz

Post by sl0e » 22 Nov 2010, 15:21

Ako uzimas LGA 1156 plocu sa USB3.0 podrskom, obavezno obrati paznju onda da ima i support za 6,4 gbps sata transfer, i upari to sa nekim odgovarajucim hdd-om. Bust performansi je osetno primetan.

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: solidna konfa za mjuz

Post by Boogie Woogie » 22 Nov 2010, 15:45

to "support za 6,4 gbps sata transfer" ne znam šta znači..ali, prosto rečeno, ako ubodem ovaj Line 6 u komp, valjda će da radi ok?

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: solidna konfa za mjuz

Post by Boogie Woogie » 22 Nov 2010, 15:50

kako da vidim da li to ima npr na ovoj ploči?

GIGABYTE GA-P55A-UD3 P55 LGA1156/PCI-e/DualDDR3/SATA2/SATA3/RAID/GLAN/SB7.1/1394/USB 3.0

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: solidna konfa za mjuz

Post by sl0e » 22 Nov 2010, 19:23

1) Ta ploca verovatno ima dva usb 3.0 porta, daklem, za sada ce raditi na njoj samo usb 3.0 flesevi, hdd-ovi i novije kartice. Ostali usb portovi ce biti 2.0, ali da, u koji god usb da ubodes, radice ok.
2) Apropo data transfera - novije ploce imaju novi SATA 3 kontroler koji je duplo brzi od najzastupljenije sata revizije (2), tako da sam pomenuo da obavezno cekiras sata 3 kompatibilne ploce i diskove.
3) Ima na toj ploci, pise sata 3. Kod ploca ces se lako snaci, obicno pompezno prezentuju u specifikacijama to itd, ali ce za diskove malo teze. Uglavnom, svi novi WD Caviar green/black imaju sata 3 podrsku, i po 64mb bafera. Seagate-a jos nema kod domacih dobavljaca, ne znaju ni kada ce dobijati. Al' kontam da za 85 evra imas WD black, od 1TB, koji je super brz, okej mu je cena i ima odlicnu garanciju.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest