evolution mk 249 c2

Moderator: dejankuki

Post Reply
niva
Posts: 9
Joined: 05 Dec 2010, 16:24

evolution mk 249 c2

Post by niva » 02 Feb 2011, 22:22

Pozdrav svima.
Imam par pitanja.

Kupila sam klavijaturu. Dobila usb kabl, i jos jedan kabl koji ide od klavijature, i ima zavrtnje kao kabl za monitor.
E tu pocinju problemi. Ulaz na tom kraju kabla ne odgovaraju ni jednom dzeku na kompu. Sta da radim, i sta da kupim?

Klavijatura je povezana samo preko usb kabla, nekad se cuje , nekad ne.
Izludecu.

Imam odlicnu zvucnu, to nije problem. Al sta je ? :)

molim Vas pomagajte

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: evolution mk 249 c2

Post by Tiki the Boyler » 21 Feb 2011, 18:17

USB bi trebao da šljaka bez problema. Naravno uz odgovarajući driver. Problem je samo što je firma Evolution umrla još prije nekoliko godina (ako u međuvremenu nije vaskrsnula) tako da su drajveri vjerovatno upitni. U principu... ako si klavijaturu kupila u prodavnici i imaš račun, tj. neku vrstu garancije insistiraj da ti prodavci pronađu funkcionalan drajver za operativni sistem koji koristiš. U suprotnom, ako te nisu upozorili na zastarjelu verziju drajvera, imaš pravo da vratiš ili zamijeniš klavijaturu.

Drugi kabl je vjerovatno 15-pinski "češalj" koji se spajao na game port ranih zvučnih kartica, što šljaka i bez drivera, ali sa katastrofalno velikim latencijama.

Olakšavajuća okolnost je što ta klavijatura vjerovatno ima standardni 5-pinski DIN MIDI konektor (on bi trebao biti na drugom kraju tog "češlja") kojim se možeš povezati na bilo koji audio interfejs sa standardnom MIDI konekcijom. I onda problema neće biti.


E da... koja je to odlična zvučna?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest