M-AUDIO FAST TRACK USB

Moderator: dejankuki

Post Reply
dejo21
Posts: 22
Joined: 28 Oct 2010, 23:55

M-AUDIO FAST TRACK USB

Post by dejo21 » 28 Feb 2011, 18:01

Imam 2496 m-audio sad bi hteo da prikljucim eksternu zato sto ima ulaz za mic.Dal mogu zajedno u isto vreme da rade.Ova je

http://www.thomann.de/gb/maudio_essenti ... studio.htm

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: M-AUDIO FAST TRACK USB

Post by malisha » 27 Sep 2011, 02:47

Koristiti dve različite zvučne u isto vreme je trickey bussines... hm... Ja sam koritio Asio4All da bi bridge-ovao dve (različite) zvučne ali nije to bilo najstabilnije. Sada imam dve iste pa mi ništa ne krešuje. U pitanju je Behringer UCA, a Behringer i sam preporučuje Asio4All za njih (a.k.a. nisu se trudili da urade dedicated driver za njega).

U teoriji, da, izvodljivo je. U praksi, ne bi bilo stabilno, a i snimanje bi ti bilo jako čudno jer sigurno ne bi imao istu latenciju na njima. Iskreno, ja to ne bi radio.

:kokice:

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: M-AUDIO FAST TRACK USB

Post by malisha » 27 Sep 2011, 03:13

Tek sada sam video da ti zapravo hoćeš da kačiš Interfejs na zvučnu. (a ne mogu da editujem.)
To je pogrešno. Potrebna ti je mikseta, ili mic preamp. To je što se vokala tiče. za instrumente, dalje, treba ti DI box ili Di out sa pojačala.

Interfejs je zvučna koja na sebi ima i mikrofonske i instrumentalne preampe. Dakle, ponovio bi istu stvar dvaput, a to ti ne treba.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: M-AUDIO FAST TRACK USB

Post by Tiki the Boyler » 27 Sep 2011, 13:55

Imaš obe karte ili namjeravaš kupiti eksternu zbog preampa?

User avatar
igorpan
MF veteran
Posts: 279
Joined: 08 Dec 2007, 19:51
Location: Ludnica

Re: M-AUDIO FAST TRACK USB

Post by igorpan » 27 Sep 2011, 18:36

malisha wrote:Tek sada sam video da ti zapravo hoćeš da kačiš Interfejs na zvučnu. (a ne mogu da editujem.)
To je pogrešno. Potrebna ti je mikseta, ili mic preamp. To je što se vokala tiče. za instrumente, dalje, treba ti DI box ili Di out sa pojačala.

Interfejs je zvučna koja na sebi ima i mikrofonske i instrumentalne preampe. Dakle, ponovio bi istu stvar dvaput, a to ti ne treba.
Zar ne može u isti preamp da gura i mikrofon i instrumente? Mislim, ja tako radim :D

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: M-AUDIO FAST TRACK USB

Post by malisha » 28 Sep 2011, 02:48

igorpan wrote: Zar ne može u isti preamp da gura i mikrofon i instrumente? Mislim, ja tako radim :D
Koliko znam, oni su hardverski odvojeni (drugačiji je signal). (možda imaš kombo ulaz, ali svakako ne guraš xlr u bananu :D )

User avatar
igorpan
MF veteran
Posts: 279
Joined: 08 Dec 2007, 19:51
Location: Ludnica

Re: M-AUDIO FAST TRACK USB

Post by igorpan » 28 Sep 2011, 20:35

malisha wrote:
igorpan wrote: Zar ne može u isti preamp da gura i mikrofon i instrumente? Mislim, ja tako radim :D
Koliko znam, oni su hardverski odvojeni (drugačiji je signal). (možda imaš kombo ulaz, ali svakako ne guraš xlr u bananu :D )
Nadam se da autoru ne smeta ovako što smo upali u temu. Ima oba ulaza. I banana i onaj sa 3 štapića :D . U uputstvu koje dolazi uz njega piše da je apsolutno svejedno. Mikrofon koji imam ima na jednom kraju taj sa 3 te stvarčice, taj ide u njega samog, a drugi kraj je banana,to ide u pretpojačalo.

Kako god, meni zvuk izlazi sasvim ok iz pretpojačala, jedino što moram gain i output da smanjim neuporedivo više nego kod mikrofona.

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: M-AUDIO FAST TRACK USB

Post by nebeskacarica » 11 Nov 2012, 07:45

Planiram kupiti ovu zvučnu karticu (M-Audio FAST TRACK USB II w PTSE). Pogledao sam naravno System Requirements, ali treba mi potvrda nekog ko je hardveraš da li će ova konfiguracija biti dovoljna za komotan rad s njom:

BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2.60GHz (2 CPUs), ~2.6GHz
Memory: 2048MB RAM
Grafička: Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family / Display Memory 256 MB
HD: WDC WD5000AAKS-00V1A0 ATA Device 500 GB

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: M-AUDIO FAST TRACK USB

Post by Dushan S » 11 Nov 2012, 17:29

nebeskacarica wrote:Planiram kupiti ovu zvučnu karticu (M-Audio FAST TRACK USB II w PTSE). Pogledao sam naravno System Requirements, ali treba mi potvrda nekog ko je hardveraš da li će ova konfiguracija biti dovoljna za komotan rad s njom:

BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2.60GHz (2 CPUs), ~2.6GHz
Memory: 2048MB RAM
Grafička: Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family / Display Memory 256 MB
HD: WDC WD5000AAKS-00V1A0 ATA Device 500 GB
Muzička ne troši resurse sistema, bar ne u nekoj bitnoj meri. Ono za šta sistem treba da ti bude dovoljno jak je da radi ono za šta ti muzička karta treba. Radiće ti muzička, samo je sad stvar od snage sistema koliko ćeš moći da poteraš kanala u programu, koliko efekata itd.

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: M-AUDIO FAST TRACK USB

Post by nebeskacarica » 11 Nov 2012, 18:36

Hvala Dušane. Jasno mi je da opterećenje sistema nije toliko ovisno o hardveru, koliko o pratećem softveru, tj. aktivnim procesima. Pitanje sam, inače, postavio najviše zbog toga što sam na nekim sajtovima za ovu zvučnu, kao minimum system requrements našao sljedeće: Windows XP (SP3)* / Windows Vista (32Bit , 64 Bit) / Win7 (32Bit , 64 Bit)
Pentium 4 2.0GHz
1GB RAM
one native USB port itd...

pa me je najviše zanimalo da mi neki "hardveraš" objasni tj. potvrdi da je i ovaj moj "dual core" 2.6 Ghz procesor na tom nivou, ako ne i na višem, tj. da neće imati problema s njom.
Još bih zamolio da mi neko potvrdi da se u ovu eksternu usb zvučnu karticu mogu maksimalno pouzdati kad je u pitanju obična reprodukcija zvuka, tj. njeno svakodnevno korišćenje za slušanje muzike, nevezano za snimanje?

svitas
Posts: 7
Joined: 04 Feb 2013, 09:50
Location: Beograd

Re: M-AUDIO FAST TRACK USB

Post by svitas » 05 Feb 2013, 09:50

Evo odgovora ako nije kasno.
U tvojoj konfiguraciji to ce da radi bez problema. Sa tim dual core-om mozes i da povuces pristojan broj kanala prilikom usnimavanja i dosta plugin-ova.
Obzirom da su te karte veoma slicne po karakteristikama nemas nikakvu potrebu da radis sa obe. Moja ti je preporuka da prodas 2496 ako vec kupujes Fast Track, ili kao sto ti je vec napisano da kupis neki pristojan mali mixer koji ima na sebi mic pretpojacala i zadrzis 2496. To je verovatno dosta jeftinija varijanta a radice ti isto. Svi ti konverteri na M-Audio karticamna su slicni ako ne i isti i jako kvalitetni za cenu koju placas, tako da kupovinom Fast Track-a neces dobiti neki pomak osim vizuelnog.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest