Audio interfejs = Eksterni sound card?

Moderator: dejankuki

Post Reply
User avatar
igorpan
MF veteran
Posts: 279
Joined: 08 Dec 2007, 19:51
Location: Ludnica

Audio interfejs = Eksterni sound card?

Post by igorpan » 13 May 2011, 23:59

Stvarno se lomim oko ovoga.

Iako već nekoliko godina "radim" u Cubase-u, imam integrušu. Gitaru i mikrofone guram u Behringerovo predpojačalo i odatle u Line-In na računaru.

Problem je, naravno, latencija. Preko 30ms je i sa ASIO4ALL drajverima.

Želeo bih da to sredim. Prvo sam shvatio da mi treba zvučna kartica. Posle sam otkrio da se pominju neki audio interfejsi. Googlao sam oko ovoga, i negde pročitao da je to u stvari ista stvar, samo što se zvučna karta stavlja direktno na matičnu u računar, a audio interfejs "stoji napolju".

Prvo pitanje: Da li je to tačno?

Snimam (i snimaću) ISKLJUČIVO vokale i električnu gitaru. Ostalo sviram preko M-Audio Oxygen MIDI klavijature koja je povezana na računar preko USB-a. A predpojačalo za mikrofon imam, kao što navedoh na početku poruke.

Ako audio interfejs jeste isto što i zvučna kartica, samo povezana preko USB-a/Firewire-a, da li to znači da će mi kompletna latencija biti smanjena, tj. da će biti minimalna I NA audio trakama I NA VST instrumentima, jer mi ona posebno smeta kad sviram neke brze deonice na klavijaturi.

Pogledao sam link koji je Tiki The Boyler postavio http://www.recordingreview.com/soundcar ... wizard.php i kao prve stavke su mi izašle sledeće stvari:

Image
Uploaded with ImageShack.us

Nešto mi sumnjivo da ovo malo Behringer čudo od 30$ može da uradi to što ja želim?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Drugo pitanje: Pri snimanju gitare (snimanje bez mikrofona je u pitanju, direktno kabl) i mikrofona imam stvarno dosta šuma. Može i da se podnese na cleanu i vokalima sa Gateom, ali kada ubacim Guitar Rig sa distorzijom u Insert efekte to ga užasno pojača. Onaj gore noise treshold moram da stavim na 3-4 sata da bih "sredio" to, a onda mi je sustain ravan nuli. Da li ću kupovinom kartice/interfejsa rešiti i ovaj problem? (znam da ne može potpuno da se ukloni, ali hoće li se smanjiti jedno 10 puta? :D )

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest