Zvučna u matičnu?

Moderator: dejankuki

Post Reply
User avatar
igorpan
MF veteran
Posts: 279
Joined: 08 Dec 2007, 19:51
Location: Ludnica

Zvučna u matičnu?

Post by igorpan » 09 Aug 2011, 15:24

Imam problem, kupio sam Audiophile 2496 od M-Audija, ali iako piše da je PCI ulaz (ne razumem se u hardver stvarno), i na matičnoj mojoj piše da ima taj jedan PCI, ovo mi se ne slaže baš ?
Image

Image

Veličine odgovaraju, ali kartica ima ovaj jedan "rez" više. Znači po širini može da uđe taman stim što bi onda ova dva "zubića" ušla u jedan ovaj prostor na matičnoj? Da li to treba tako da bude, da guram? Zato što sam pokušao da stavim i kao da neće baš da uđe? Jel sigurno može samo treba jače da pritisnem ?

P.S. Izgleda da su starije te kartice bile ovakve:

Image

Takav je tačno meni na matičnoj ulaz?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Zvučna u matičnu?

Post by Rocket Roll » 09 Aug 2011, 16:49

Sve je OK. Nisam hardveraš pa ne znam zašto jedan "zub" više na kartici, ali nije ni bitno - postavi je tako da se sve poklapa i blago pritisni dok ne klikne.

Možeš da je odneseš u bilo koji servis, ako ti je neprijatno da to radiš sam. Velika je verovatnoća da ti ništa neće ni naplatiti.

User avatar
SonicX
Posts: 311
Joined: 12 Oct 2010, 18:27
Location: Beograd

Re: Zvučna u matičnu?

Post by SonicX » 09 Aug 2011, 17:15

Ako se dobro secam, postoje PCI i PCIE.
Koliko ti je stara maticna?
Nemoj pokusavati da je uguras, postoji verovatnoca da mozes sjeb*** neku od komponenata kada ukljucis komp.
Nemoj da te mrzi, idi do nekog servisa, bolje oni da ti naplate nesto sitno, nego da ponovo kupujes tu zvucnu karticu! ;)
Pazi, nista od ovog sto sam napisao ne mora biti istina, mozda bude sve ok, ali bolje je da odneses u servis.

User avatar
igorpan
MF veteran
Posts: 279
Joined: 08 Dec 2007, 19:51
Location: Ludnica

Re: Zvučna u matičnu?

Post by igorpan » 09 Aug 2011, 17:53

Stara je matična oko godinu dana, a kartica je nova novcata. Sad sam proguglao na internetu, to PCIE je u stvari PCI Express i to su drugačiji, ovakvi:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:PCIExpress.jpg (poslednji je PCI, ostali su PCIE razne vrste)

Na sajtu M-Audio piše da je ovo PCI kartica :O.o: , a ovo na mojoj matičnoj definitivno jeste PCI slot. Ali u pravu ste, neću da se zezam, nosim u servis pa nek mi stave ili ako ne može da znam da ne može.

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Zvučna u matičnu?

Post by Solomon » 09 Aug 2011, 18:07

ako moze da uklopi bez problema u slot i da je nazad na kucistu na pravom mjestu onda nece nista da joj bude :ziveli:

User avatar
igorpan
MF veteran
Posts: 279
Joined: 08 Dec 2007, 19:51
Location: Ludnica

Re: Zvučna u matičnu?

Post by igorpan » 09 Aug 2011, 20:06

Hvala na odgovorima ljudi, nisam stigao danas da odem do servisa (srećom :D ) pa reko da probam sam opet. Ispada da onaj krajnji metalni deo nije upadao u džep na lućištu nego je išao pored njega. Kad sam ga "nabo" na džep, sklizula je ko podmazana :D

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zvučna u matičnu?

Post by Dersu Uzala » 10 Aug 2011, 00:22

PCI slot na madrbordu ti radi na 5V, a kartica ima 2 'zljeba' jer moze da radi na 3.3 i 5V. Kada PCI slot radi na 3.3V, kartica se ubudzi identicno ali je onaj zaslon onda sa leve strane i udje u levi zljeb na tvojoj kartici.

Jasno?

User avatar
igorpan
MF veteran
Posts: 279
Joined: 08 Dec 2007, 19:51
Location: Ludnica

Re: Zvučna u matičnu?

Post by igorpan » 10 Aug 2011, 03:59

Apsolutno, znaću za sledeći put sad :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest