Kupovina Full HD ....necega.. :-)

Moderator: dejankuki

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Kupovina Full HD ....necega.. :-)

Post by sirac-šunka » 16 Apr 2013, 00:25

O.o wrote:Ako hoćeš da uzmeš nešto samo da ti radi onda uzmi nešto najeftinije, sve ti je to isto. A ako hoćeš nešto bolje onda možda ovako nešto > http://www.fotoberza.rs/oglas/27229/can ... t-sx230-hs

O.o ja uopšte ne mogu da verujem kako izgleda ovaj snimak koji si okačio. Pogledao sam ga jedno pet puta.
Gledao sam i pre toga ove Praktica 5.5 FHD, 5.6 FHD, 5.7 FHD, 10.1 FHD itd, i zaključih da je to više manje sve jedno te isto uz blage varijacije na temu. Razmišljao sam da uzmem verziju 5.7 jer je u jednoj prodavnici trenutno najjeftinija (14.599 RSD), ali sada sam se potpuno polakomio. Jedino me malo brine pazarenje tako malo skupljeg aparata preko oglasa, ali ok. Napisao sam čoveku meil, pa ćemo videti šta će reći.
Hvala puno, baš me obradovao ovaj snimak za te pare. Nisam tražio nikakav kvalitet, samo eto da deluje pristojno i da je kao HD, ali ovo mi izgleda super extra... :cao:
Ili drugim rečima, al sam se napalio, baš sam se napalio. :ziveli:

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Kupovina Full HD ....necega.. :-)

Post by djomla » 16 Apr 2013, 09:45

Ortak je kupio praktiku ... na zoom in se gasila. Otisao i dobio drugu, opet je imao isti problem samo ne na zoom in - nesto drugo je bilo. Uglavnom mislim da je bacanje para ...

User avatar
O.o
Posts: 284
Joined: 29 Apr 2009, 12:27
Location: Beograd (Kotez)
Contact:

Re: Kupovina Full HD ....necega.. :-)

Post by O.o » 16 Apr 2013, 12:12

Ja sam tražio i nisam našao ništa bolje za te novce. Drugar je imao taj aparat baš je fin i za video i za fotke. Po mom mišljenju mnogo bolje rešenje od praktika i sličnih gluposti :)

Što se tiče kupovine preko oglasa ne znam šta bih ti rekao, sem da ti dam par saveta. Kupio sam dva polovna DSLR-a, prvi me je služio super ali sam ga prodao, a drugi evo fala Bogu još radi. Ovaj iz oglasa ima garanciju, ali svejedno pogledaj da li su stakla u dobrom stanju, da nisu izgrebana ili puna prasine. Oslušni da li krcka nešto dok radi mehanizam za objektiv, probaj video, opucaj par fotki čisto da vidiš jel sve oke sa merenjima svetlosti i autofokusom i obavezno pogledaj šrafove da po tragovima vidiš da li je otvaran. Ortak je kupio Canon 450D koji je radio super i posle pola sata mu je crko. Kad ga je odneo u servis rekli su mu da je otvaran i čačkan, a iz tela su izvadili jedan metalni deo koji je pao na pcb i spalio ga. Naravno, popravak bi koštao više nego što je dao za njega, a prodavac je ispao pizda i nije hteo da mu vrati ni dinara uz izgovore da nema i da može da mu vrati pola iza nedelje.

Sad sam te verovatno istraumirao, ali eto čisto da znaš šta može da se desi i na šta da obratiš pažnju :D

Aj pa javljaj šta si uradio i kako ti se sviđa :ziveli:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Kupovina Full HD ....necega.. :-)

Post by nemanjavelimirovic » 16 Apr 2013, 14:30

Ja sam za Canon u svakom slucaju. Imam Prakticu koja mi radi vec dve godine dobro, ali sledece shto uzimam je neki ultra zaHeban Canon, ne volim NIkon...naravno i ovde je bitka kao kod Fender/Gibson kluba, tako da je izbor na tebi. Canon ima po meni bolje video snimke mnogo i vise agresivniji kontrast koji ja volim. Nikon je prirodniji bar tako kazu znalci, ali ja sam vise za moderniji zapis, kji kasnije digitalizacijom mozes napraviti da bude vintadzastiji :mrgreen:

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Kupovina Full HD ....necega.. :-)

Post by djomla » 16 Apr 2013, 14:43


User avatar
O.o
Posts: 284
Joined: 29 Apr 2009, 12:27
Location: Beograd (Kotez)
Contact:

Re: Kupovina Full HD ....necega.. :-)

Post by O.o » 16 Apr 2013, 15:19

Ima tu još prednosti :)

Na Canon DSLR-ove je moguce uz pomoć adaptera navrnuti poprilično dobre matore objektive koji su oglasima dosta jeftini (od 500 kinti pa do 50e) i veoma korisni pri snimanju videa jer imaju mnogo veći hod prstena za fokus pa je mnogo lakše fokusirati manualno nego sa modernim objektivima + je precizniji. Manualni fokus za neko ozbiljnije bavljenje videom je po mom mišljenju neophodan. Moguće je ovo i kod Nikona, ali je u tom slučaju je potrebno koristiti adaptere se staklom koji poprilično degradiraju kvalitet fotografija/snimka.

evo kako to radi na Canonu 550D. Njih ima u oglasima po sumi od oko 350e...



I Magic Lantern je poprilično zgodna stvar za Canon DSLR-ove koja donosi pregršt opcija korisnih za video :)


Ko nema novaca i ne treba mu full hd može da pazari ovako nešto > http://www.kupujemprodajem.com/Sony-NEX ... d=23599075



I to poprilično lepo radi.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Kupovina Full HD ....necega.. :-)

Post by sirac-šunka » 18 Apr 2013, 19:40

Pustio dva meila i čovek se ne javlja... :grummel_2:

Tako da to propada.

Ima neki Vojvođani diluju nove SX230 HS za 160 evra, obojica se zovu Kristi(j)an iz Sente i Subotice, kao novi sa garancijom i u kutiji.
To ispada možda još i bolje.

A onda sam video neki oglas za 500D za 300 evra i koliko god mi delovalo malo smešno da ja to pazarim, opet mi se nešto i pazari, iako nemam baš tu cifru niti sam je planirao za aparat... :nixweiss:

User avatar
O.o
Posts: 284
Joined: 29 Apr 2009, 12:27
Location: Beograd (Kotez)
Contact:

Re: Kupovina Full HD ....necega.. :-)

Post by O.o » 19 Apr 2013, 00:59

To što oni prodaju je roba iz Mađarske i jeftina je zbog povraćaja PDV-a + imaju i garanciju. Fotografi opremu uglavnom naručuju od Andora (andor.bujdoso@gmail.com) pa ga kontaktiraj i raspitaj se za cene. Svi kažu da je korektan i pouzdan i dosta ljudi kupuje opremu od njega.

Za 500D po oglasima u poslednje vreme baš traže previše. Bili su oni i dosta jeftiniji od tih 300e. Drugar je uzeo sad skoro 500D i oke je za snimanje u 720p, može da mu se ubudži Magic Lantern, strava je za fotkanje. Jedino što na full HD snima u 20fps...

Ne znam. Razmisli da li želiš da ulaziš u taj svet i koliko te sve to interesuje :) Ako ti treba nešto eto čisto da dokumentuješ neke stvari i da to ne bude krš snimak, onda uzmi sx 230, on je sasvim solidan. A ako bi da se zanimaš malo ozbiljnije fotografijom i da imaš video onda idi na neki 500D. Ako ipak hoćeš da imaš poprilično dobar full HD video, onda 550D.

I da ne bude da te nisam upozorio - GASovanje za fotopremom je dosta slično GASovanju za muzičkom opremom :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest