DI Box, USB ili sta?

Moderator: dejankuki

Post Reply
User avatar
JedemSnove
Posts: 38
Joined: 18 Jul 2011, 16:01
Location: Beograd

DI Box, USB ili sta?

Post by JedemSnove » 26 Aug 2011, 13:14

Ovako sinoc sam prvi put prikljucio bass u kompjuter i, naravno, ima nenormalno mnogo suma. Tacnije ton se i ne cuje od suma. E sad, kolko sam citao forume kontam da mi treba DI Box, e sad imam par nedoumica.

Nedoumica prva:
Posto mi treba nesto sto ce da mi obezbedi da snimam i bass i gitaru, da li mi trebaju 2 DI boxa posto sam za bass razmisljao da uzmem BDI21 ali on sigurno nece da bude pogodan za gitaru, dakle trebaju mi 2 DI boxa?

Nedoumica druga:
Da li da uzimam DI box ili nesto ovako:
http://www.mitrosmusic.com/proizvodi/k: ... DI.b:1.s:4

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: DI Box, USB ili sta?

Post by nebojsak » 26 Aug 2011, 13:58

Ja imam ovaj i sasvim fino radi.

User avatar
JedemSnove
Posts: 38
Joined: 18 Jul 2011, 16:01
Location: Beograd

Re: DI Box, USB ili sta?

Post by JedemSnove » 26 Aug 2011, 16:08

To sljaka i za bass i za gitaru?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: DI Box, USB ili sta?

Post by Tiki the Boyler » 26 Aug 2011, 16:23

Joj ljudi ajd pročitajte postojeće teme prije nego što postavite isto pitanje po stoti put!!!

User avatar
JedemSnove
Posts: 38
Joined: 18 Jul 2011, 16:01
Location: Beograd

Re: DI Box, USB ili sta?

Post by JedemSnove » 26 Aug 2011, 16:49

Citao sam punih sat ipo vremena i pretrazivao vezano za ovo pre nego sto sam podigao temu. Tebi je mozda to laicka stvar, ja stvarno nemam pojma o cemu se radi. Ako je DI box zapravo A/D konvertor ja ne vidim kako moze da se razlikuje, pakuje ga u 2 state-a pa ga pakuje, nije da ce gitarski zbog ucestalosti imati vise stanja i da se oblik digitalnog signala razlikuje. Al nije problem kupicu 2 DI boxa jer je neko na temi vezanoj za BDI rekao da nece sljakati sa gitarama.

Uzgred osnovna je moderatoska kultura, cak i na forumima sa preko 100000 korisnika da se u tvom postu koji me kritikuje zbog nedovoljnog iscitavanja postojeceg sadrzaja nadje i par linkova ka temama u kojima mogu da nadjem potrebne informacije.

Nisam mislio da budem drzak, ali ne vidim kome smeta moje pitanje koje je poprilicno konkretno. Hvala u svakom slucaju.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: DI Box, USB ili sta?

Post by Tiki the Boyler » 26 Aug 2011, 21:17

Zaista je besmisleno lijepiti linkove jer je praktično svaka druga tema na ovom podforumu ima neku od formi tvog pitanja.

U najkraćem... ne treba ti DI-box već neki od audio interfejsa namjenjenih snimanju gitare ili bass gitare, sa linka koji si okačio.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: DI Box, USB ili sta?

Post by Tiki the Boyler » 26 Aug 2011, 21:19

I da... DI box nije A/D konvertor! A razlike između A/D konvertora (koji ga pakuje u binarni kod, pa ga pakuje) su tolike da se recimo razlike u cijeni istih kreću od nekoliko EURa do nekoliko hiljada EURa. Vjeruj mi... ne bez razloga!

User avatar
JedemSnove
Posts: 38
Joined: 18 Jul 2011, 16:01
Location: Beograd

Re: DI Box, USB ili sta?

Post by JedemSnove » 29 Aug 2011, 10:46

Aha ok, hvala. Izvini ako sam bio drzak. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest