Zvucna kartica sa ovom konfiguracijom?

Moderator: dejankuki

Post Reply
Elast
Posts: 3
Joined: 20 Dec 2011, 01:40

Zvucna kartica sa ovom konfiguracijom?

Post by Elast » 20 Dec 2011, 01:56

E ovako, u ranom planu sam da napravim neku kucnu verziju studija. Zeleo bih prosto da ima cist i normalan zvuk. Znam da radim u Nuendu (Radio sam na dinamickom mikrofonu od 500 kinti, i sluskama od 300), i sasvim je ok zvucalo, ali opet to nije to. Hocu solidan zvuk. U pitanju je rep muzika, tako da su vokali, bekovi i dupleks jedino sto se snima na mikrofonu. Ovako:

Maticna ploca: ASUS PBI P5B
3GB Rama
Dual Core procesor na 2.53ghz
ostatak je koliko kontam nebitan..

Nesto sam se raspitivao, i dosao sam do ovoga (Nista jos nije kupljeno):

Behringer EUROPOWER PMP1000 Powered Mixer
Mic Audio-Tehnica AT2020 ili Behringer B-1/B-2 ili Shure SM57?
Monitori Behringer Truth B1031A
i sluske Audio-Tehnica AT ATH-M40fs

Ne znam koju zvucnu kartu da uzmem? Ne mora da bude najjeftinija, ali opet, ne preterujte molim vas:)
Nesto skromno, nekih 1000e otprilike je budzet..ako nesto treba da se menja, odmah recite da se ne *****..Hvala

Elast
Posts: 3
Joined: 20 Dec 2011, 01:40

Post by Elast » 20 Dec 2011, 02:37

Veceras sam jos prosvrljao po netu..i procitao sam na vise mesta da je cak Rode NT-1A mic najbolji te neke pare do 200e za snimanje repa?

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Zvucna kartica sa ovom konfiguracijom?

Post by Mrav » 20 Dec 2011, 03:02

Mogu odmah za mikrofon da ti kažem da nije teško naslutiti da SM57 nije najbolji za snimanje rep vokala. Ako bi uzimao neki shure, 58-ica je bolje rešenje, SM58 ili još bolje Beta 58.

Obrazloženje. Iako su u osnovi SM57 i SM58 veoma slični (ako ne i 100% isti) mikrofon, SM58 ima mrežicu. Ta mrežica ima zadataka da umanji "extraneous noise" koji se javlja kod pevanja ili govora na mikrofonu. U muzici koja ima toliko puno "brzih slogova", javiće se puno pop-ovanja (ne crkvenog već pucanja u prevodu), Ti tu dinamiku npr kada snimaš doboš želiš, ali kada izgovaraš reč reP (pop će biti na P )neće dobro zvučati.

Ima dovoljno radnji kod nas koje drže više raznih mikrofona iz tog ranga, i koji će ti na molbu dati da probaš na razglasu kako koji zvuči, tako da bi i sam mogao da osetiš o čemu sam pričao.

Drugo što sam zapazio je da ne razumem šta će ti power mixer od 500w za kućno snimanje? Taj mikser je pravljen da napaja razglas i nemoj da ti pada napamet da ćeš monitore u njega da ubodeš.

Konfiguracija koju ja mislim da ti je potrebna jeste mikrofon, mikrofonski preamp sa interfejsom za komp (kao najlakša varijanta za kačenje na komp), audio interfejs (da ne kažem zvučna kartica, pošto je audio interfejs malo više od toga) koji će svoj izlaz dati u te (predpostavljam aktivne) monitore.

Dobra vest je da mikrofonski preamp može veoma lako da bude deo samog audio interfejsa, u zavisnosti od toga koji odabereš.

E sad ako ćeš tu miksetu da koristiš da bi se sa još 5 drugara u uživo nastupu repovao na matricu koja u još jednom kanalu dolazi sa kompa, onda ti možda i treba taj mikser, u suprotnom ne, ali bi ti pritom još bio potreban pasivni razglasni sistem (npr. 2x300w razglasa ili više), a monitore teoretski možeš da koristiš kao izlaz samo ako su nakačeni na line iz miksete a oni su sami aktivni (čitaj imaju svoje pojačalo u sebi).

Malo je sve nejasno kako si postavio stvari pa se nadam da sam nešto razrešio, a nadovezaće se drugi :ziveli:

Elast
Posts: 3
Joined: 20 Dec 2011, 01:40

Re: Zvucna kartica sa ovom konfiguracijom?

Post by Elast » 20 Dec 2011, 15:31

Pa pazi..ja nisam apsolutni strucnjak sto se tice opreme..pricao sam sa jednim drugarom koji ima studio vec duze vreme..ali njegova ekipa IMA live nastupe..tako da je to verovatno razlog te mixete..citao sam razne stvari po netu..i nasao da je Rode nt-a1 najbolji za tu kucnu varijantu..danas sam bio do mitros musica, i lik ispricao mi je slicnu pricu kao i ti..milism na mixetu..i pokazao mi je Lexicon Alpha i Lexicon Lambda audiointerfejs..Je l valjaju oni sta ili imate neku preporuku? I da, gde kod nas imaju Rode-ovi proizvodi..posto mislim da je vec odlucno sto se tice mikrofona, Rode NT-a1 !

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Zvucna kartica sa ovom konfiguracijom?

Post by Mrav » 20 Dec 2011, 20:43

Za te bolje jos neko da te savetuje, ima moj drugar lexicon, ali nisam 100% siguran kako radi.

Rode mikrofone mozda ima artistsystems ....


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest