USB Zvucna karta - molim za pomoc

Moderator: dejankuki

Post Reply
dzonidzanki
Posts: 2
Joined: 03 Oct 2011, 15:47

USB Zvucna karta - molim za pomoc

Post by dzonidzanki » 21 Feb 2012, 11:41

Imam Soundcraft compact 4 miksetu, koju USB zvucnu karticu mi preporucujete u kombinaciji sa ovom mikseticom?

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: USB Zvucna karta - molim za pomoc

Post by Dushan S » 21 Feb 2012, 16:13

Pitanje je, šta će ti uopšte ta mikseta? Ako ti iz nekog neverovatnog razloga treba i odvojena mikseta, prodaj ovu svoju i kupi neku koja radi i kao vrsta audio karte, dakle ima usb priključak. Ako ti mikser treba zbog četiri preamp-a, onda ga opet prodaj pa kupi karticu sa 4 ulaza i 4 preamp-a. Mikser je nekad mogao biti od koristi, danas prisustvo jeftinog miksera u zvučnom lancu samo spušta kvalitet zvuka.

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: USB Zvucna karta - molim za pomoc

Post by karton » 23 Mar 2012, 20:26

Da ne otvaram novu temu....
Kupio sam danas M Audio Fast Track Pro(koji dolazi sa Pro Tools). Imam sledeci problem: npr. steknem inst. ili mic u jedan od 2 ulaza i kad pokusavam da snimim to sto sviram - nista, ja cujem signal na izlazu, ali oftver ne belezi pikove, tj ne snima nista! Probao sam snimanje u Audition, Reaper i Audacity,m jer je drugi probleb koji imam Pro Tools - ne mogu da ga pokrenem - javlja mi nesto tipa: "Avid....not recognized...."
Ako neko moze da mi pojasni sta treba da radim kako bih mogao da snimam, bio bih zahvalan, a ako moze i oko Pro Tools-a - utoliko bolje :)
inace - koristim Windows 7, ako je to bitno pomenuti...
Hvala unapred.

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: USB Zvucna karta - molim za pomoc

Post by karton » 24 Mar 2012, 12:05

na XP (stari komp) mi radi, skinuo sam drajver za SP2 sa M Audio sajta. Ok, posto mi je na novom Win7 SP1, skinuo sam drajver za za W7 SP1 sa istog sajta i sad hocu njega da instaliram, a prethodno da uklonim drajver koji sam instalirao sa CD-a koji sam uz kartu dobio. Kako se to radi?

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: USB Zvucna karta - molim za pomoc

Post by karton » 25 Mar 2012, 16:31

jel koristio iko uspesno Fast Track na Win7?

User avatar
whosyourdaddy
Posts: 434
Joined: 31 Jan 2009, 12:40
Location: Novi Sad - Srbija

Re: USB Zvucna karta - molim za pomoc

Post by whosyourdaddy » 25 Mar 2012, 17:05

ja imam avid fast track http://www.m-audio.com/products/en_us/A ... tudio.html skinuo sa sajta driver za win 7 64bit (ne secam se SP1 ili ne)
i radi sve kako treba. znaci nesto si zajebo! :D

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: USB Zvucna karta - molim za pomoc

Post by karton » 25 Mar 2012, 19:03

sta sam mogo zajebati. dobio sam instalacioni cd, sa njega sam instalirao, kad videh da ne sljaka, skinuo sam driver zaa Win7 SP1 sa M Audio sajta, ni to ne sljaka, a na matorom xp-u mi sljaka... :(
jel ima neko neku ideju???

uhitovi
Posts: 1
Joined: 05 Jul 2012, 06:02

Re: USB Zvucna karta - molim za pomoc

Post by uhitovi » 05 Jul 2012, 06:05

nema dobrih drivera za tu karticu za winfows 7 siguran sam... tako da ti ostaje da cekas da izadju novi driveri ako izadju

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: USB Zvucna karta - molim za pomoc

Post by Bojjan96 » 22 Jul 2012, 18:19

pitanje.

ak je zvučna riknula,jel ima sanse da se popravi..ili mora da se uzima nova..
mislim jel kad rikne,onda je do kraja,il ima sanse da je riknula jednim delom xDDD ahah :arrow: :XD:

promenim slot,ne radi..
uguram zvucnike u default na matičnoj. rade. znaci riknula...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: USB Zvucna karta - molim za pomoc

Post by sirac-šunka » 22 Jul 2012, 21:34

Ako imaš posebnu PCI zvučnu, onda je trebalo da u BIOS-u podesiš da ti ta zvučna bude i default zvučna, a integrisanu (onu na matičnoj ploči) da isključiš. Tako da ne bi trebalo da ti uopšte rade zvučnici ako ih uključiš na matičnu ploču. Tako da, moguće da ti je PCI zvučna ok, samo nisi izvršio potrebna podešavanja pa se sistem "zabunio" malo...

Inače, mogu i kompjuterske komponente, pa i zvučne karte da se popravljaju, ali su najčešće toliko jeftine da se više isplati kupiti nove. Ako je neka bolja karta, onda što da ne, nosi kod majstora. Obično im se popravka zasniva na zameni pojedinih, sumnjivih, ili svih kondenzatora, pa ponekad upali, ponekad ne.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest