DI Box

Moderator: dejankuki

Post Reply
RR3
Posts: 52
Joined: 16 Feb 2009, 02:17

Re: DI Box

Post by RR3 » 06 Apr 2009, 20:13

Svakako cu pogledati laganica na svim mestima Artist itd... Danas sam bio u Mitros imaju Line 6 UX2 i cena je 16.819.00. dinara znaci skoro pa 17.000.00. Nisam bas ocekivao takvu cenu :lol: al nema veze videcemo jos... :ziveli:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: DI Box

Post by sirac-šunka » 06 Apr 2009, 21:26

Pa da UX2 je toliko zbog toga sto ima dva preampa i phantom napajanja. Toliko je otprilike i u Evropi: http://www.thomann.de/gb/line6_pod_studio_ux2.htm Znam da u praksi trgovci jos od pre par meseci racunaju evro 100 RSD, pa ti ispadne bas ta cena.
Zbog toga imas UX1 i GX koji su jeftiniji... Opet, razmisli sta ti stvarno treba.

RR3
Posts: 52
Joined: 16 Feb 2009, 02:17

Re: DI Box

Post by RR3 » 06 Apr 2009, 21:44

Pa jos sam malo u dilemi izmedju M audio i Line 6 jer sam cuo da je Line 6 ogranicen na svoj softver dok M audio radi na bilo sta i kako hoces tako mi reko drugar, jedan koji ima ovaj model M audio i zadovoljan je kako radi evo linka http://www.m-audio.com/products/en_us/S ... ckUSB.html e sad sto se mene tice i samog Line 6 ako radi poso dodao bi tu kintu i uzeo UX2 ima tih dva ulaza za mic i istrument a i kolko mi reko lik u Mitrosu softver mu napredniji dok je unutra sam preamp isti kao UX1. Tako da eto uzeo bi UX2 ili UX1 sto se tice Line 6. Sad ostaje ova dilema izmedju Line 6 i M audio pa eto da presecemo. :lol: izvinjavam se ako malo smaram vise sa ovim ali eto hteo bi da budem siguran sta da kupim,nebi hteo zbog svog neznanja da spizdim pare tek tako na nesto sto mi nebi 100 % koristilo. :) nekupuju se ove igracke svaki dan :lol: a dosta se stedi.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: DI Box

Post by Tiki the Boyler » 07 Apr 2009, 00:02

Veeeeliku prednost dajem Line6-u!
Daleko, daleko bolja karta od tog malog M-Audia.
I jedna i druga mogu da rade sa Amplitube, Guitar Rig, ReValver i sličnim aplikacijama, s jednom bitnom razlikom: Line6 software dere većinu pomenutih, dok je M-Audiov softver shit neupotrebljivi!

RR3
Posts: 52
Joined: 16 Feb 2009, 02:17

Re: DI Box

Post by RR3 » 07 Apr 2009, 21:21

E danas sam bio u Artist i strava su kako sa ponudom tako i sa ljubaznoscu, bez neke velike filozofije,uvijanja i zavijanja u pricu sve jasno objasni covek. Cak mi ponudio varijantu da mogu dobiti proizvod na probu pa tako da vidim sta mi najvise odgovara... :D nego stvari vako stoje onaj mali usb M audio je oko 90 evra a Line 6 UX1 tako oko 9.000 din a UX2 oko 14.000 din. stvarno povoljno tako da bi se odlucio za UX2 ali imam i jednu novinu sad sam se zainteresovao za M audio Utra. Lik mi objasnio da je to izuzetno dobra i ozbiljna stvar i kosta oko 300 evra. Pa posto ja imam neke fine ideje oko snimanja onda bi bio zainteresovan do kraja godine da uzmem tako nesto ako je zaista tako dobro. A umedjuvremenu kako nebi trosio pare za prelaznu stvar bi verovatno uzeo UX1. E i to bi odprilike bilo to za sad. A imam novo pitanje :) sta toliko krasi taj M audio ULTRA od Line 6 UX2 kada isto ima dva mic ulaza i dva za istrument? Pozdrav :ziveli:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: DI Box

Post by sirac-šunka » 07 Apr 2009, 22:51

Ovde nesto ne stima.

Ultra je takoreci sufix koji se dodaje uz neke M-Audio modele, npr. moguce da su pokusali da ti uvale Fast Track Ultra. Ako je taj, onda je po meni to vise "prelazna varijanta" nego bilo sta o cemu smo pricali. AD/DA konverzija je skoro ista, nedovoljno kanala za snimanje bubnja, mnogo kanala za snimanje po kuci... njah...

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: DI Box

Post by Tiki the Boyler » 07 Apr 2009, 23:39

Fast Track ULTRA ima četiri mikrofonska ulaza i dva instrumentalna.
Najveća prednost te karte (u praktičnom smislu) jesu dva izlaza za slušalice (pa možeš da snimaš još nekoga osim sebe), te interni DSP, tj. mogućnost korištenja internog reverba prilikom usnimavanja, čime se gubi potreba preslušavanja kroz monitorsku sekciju Cubase-a! To jeste velika pomoć u praktičnom radu, ali možda je ta karta ipak negdje nigdje kada si ti u pitanju.

RR3
Posts: 52
Joined: 16 Feb 2009, 02:17

Re: DI Box

Post by RR3 » 07 Apr 2009, 23:45

Ta fora... pa onda nema potrebe da trosim te pare. Tako sacekacu platu pa se pocastim sa UX2 i to mu bude to. :) eto hvala na strpljenju sto sam vas masirao. Pozdrav :ziveli:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: DI Box

Post by sirac-šunka » 07 Apr 2009, 23:49

Tiki the Boyler wrote:Fast Track ULTRA ima četiri mikrofonska ulaza i dva instrumentalna.
Najveća prednost te karte (u praktičnom smislu) jesu dva izlaza za slušalice (pa možeš da snimaš još nekoga osim sebe), te interni DSP, tj. mogućnost korištenja internog reverba prilikom usnimavanja, čime se gubi potreba preslušavanja kroz monitorsku sekciju Cubase-a! To jeste velika pomoć u praktičnom radu, ali možda je ta karta ipak negdje nigdje kada si ti u pitanju.
A postoji i mogucnost snimanja svih 6 kanala simultano? Tj. ASIO je 6x4?

bato87
Posts: 20
Joined: 27 Sep 2009, 15:17

Re: DI Box

Post by bato87 » 27 Sep 2009, 15:32

Hocu da kupim gitaru ali nemam para za pojačalo,pa me zanima da li će mi ovaj DI Box pomoći za početak da priključim gitaru na laptop.Imam najobičniju integrisanu karticu.Imali to da se kupi u Novom Sadu i koje su trenutne cene?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: DI Box

Post by Tiki the Boyler » 27 Sep 2009, 23:43

bato87, jesi li uopšte pročitao cijelu temu?
Ja bih rekao da nisi... jer da jesi i sam bi zaključio da za skoro isti novac možeš kupiti cijeli audio interfejs namjenjen upravo sviranju gitare.

Pozdrav!

bato87
Posts: 20
Joined: 27 Sep 2009, 15:17

Re: DI Box

Post by bato87 » 28 Sep 2009, 10:25

Pročitao sam da je Line 6 TonePort UX1oko 9000 din.,ali mene zanima da li ima nešto jeftinije.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: DI Box

Post by Tiki the Boyler » 29 Sep 2009, 12:38

TonePort GX

draobyek
Posts: 120
Joined: 10 Jun 2009, 01:50
Contact:

Re: DI Box

Post by draobyek » 09 Oct 2009, 14:57

Ja za klavijature koristim Behringer DI20, i super mi radi posao jer ima 2 kanala, stereo odma, idemo, a nije skup. Sto se kvaliteta tice, moze i bolje, mada nisam primetio da preterano izoblicuje zvuk (a pricalo se da je jako los po tom pitanju).
Image
Posto sada moram da vukljam 2 klavijature uskoro cu morati da pazarim jos jedan, ili se razmisljam da prodam ovaj i uzmem u reku neki di sa dosta kanala (4 min.)... I opet cu da uzmem Behringer (sta god da sam kupio Behringer-ovo nisam se pokajao, sto ne mogu da kazem za proel ili stagg ili neku slicnu firmicu), dakle DI4000 ili DI800...

Image
Image

Image
Image

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: DI Box

Post by frkadela » 09 Oct 2009, 15:02

draobyek wrote:Ja za klavijature koristim Behringer DI20, i super mi radi posao jer ima 2 kanala, stereo odma, idemo, a nije skup. Sto se kvaliteta tice, moze i bolje, mada nisam primetio da preterano izoblicuje zvuk (a pricalo se da je jako los po tom pitanju).
Image
Ja ovaj koristim već dvije godine. I uživo i kod kuće se pokazao kako treba, tako da... Još jedna preporuka. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest