Mackie Onyx 1200F

Moderator: dejankuki

Post Reply
Xter
Posts: 15
Joined: 12 Apr 2012, 02:28

Mackie Onyx 1200F

Post by Xter » 20 Nov 2012, 14:15

E,ovako,ko se razume zna sta je ovo ako ne evo link http://www.mackie.com/products/1200f/index.html
moje pitanje je da li svaki uredjaj ovog tipa koji ima 'fire wire' moze i konektuje se samo uz jedan(eventualno 3) kabal na PC moze da da izbaci 'trackove' posebno za gitaru,bass,bubnjarske komponente itd. ?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Mackie Onyx 1200F

Post by dejankuki » 21 Nov 2012, 11:32

Hmmm, brzim pregledom specifikacija mislim da ne moze. Kao i svaki drugi mikser i ovaj ima mogucnost slanja 2 kanala po izlazu tj. levi i desni... sto opet snaci da ces da u programu naci ovu spravu ali samo kao stereo in...

Ako bi hteo multitrack uredjaj ganjaj nesto tipa line6 UX8 (valjda tako bese) ili neku karticu koja ima multi chanel out... i slicno.. (npr Delta audio..)

Xter
Posts: 15
Joined: 12 Apr 2012, 02:28

Re: Mackie Onyx 1200F

Post by Xter » 21 Nov 2012, 12:17

da da razumem sta pricas,ali ovo cudo je za studio i mnogo vise pro od obicnih pc usb plug n play :)
hvala Deki!

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Mackie Onyx 1200F

Post by Dushan S » 21 Nov 2012, 19:28

Onyx je koliko se sećam najobičniji audio interfejs a ne mikser, tako da bez ikakvih problema snima više kanala - ako ti bude radio. na tvom mestu NIKAKO ne bih kupovao osim ako nisam u prilici da ga probam kako radi bar par dana, što intenzivnije. Ako me sećanje ne vara, Mackie-vi interfejsi iz tog perioda su bili abortirani proizvodi sa jako malo podrške i kampanje i bilo je jako mnogo žalbu na nedorađene drajvere i probleme sa ovim ili onim čipsetom za Firewire, a onda je firma digla ruke i obustavila njihovu proizvodnju, kad je krenula svetska ekonomska kriza. Uređaj bi trebalo da ima pristojne konvertere i ako ti radi na tvojoj konfiguraciji, ono drajveri i to, ok je kupovina ako neko spusti cenu. Pogledaj na sajtu kako stoje sa driver-ima, kad su zadnji put apdejtovani, kakva je podrška za novije verzije operativnih sistema - jer može ti se desiti da za koju godinu ne znaš šta ćeš sa tim Onyxom, jer ti ne radi kako treba na nekom novijem PC-ju. Ja bih uvek sako ti treba neka ozbiljnija sprava sačekao malo, skupio kintu i kupio RME-a za te pare, Motu-a ili nešto za šta sam siguran da će raditi i u budućnosti i da je stabilna i proverena audio sprava.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Mackie Onyx 1200F

Post by dejankuki » 21 Nov 2012, 23:22

Hmmm, ko je sad u pravu a ko u krivu??/

Dule... koliko ja procitah ovo je analogni mikser sa mogucnoscu povezivanja sa PC ili MaC sistemima ali ima just stereo uotput??? Ako negde zajebah stvari u citanju molim prosvetljenje...

A decko (covek, momak) je pitao da li moze preko FW da snima pojedinacno kanale...

naravno da ce moci ako hoce kao u studiju gitaru, pa bubanj, pa klavijature pa glas, a koliko sam JA (opet) skapir'o on zeli da svi sviraju, a on da im dodeli zasebne kanale... ??

U svakom slucaju aj se pojasnimo...

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Mackie Onyx 1200F

Post by Dersu Uzala » 22 Nov 2012, 00:06

Ima DSP Matrix Mixer, znaci nije analogni nego didjitalni, ali je stand alone. Ako hoces da mixujes u softveru ili mixeru koji je nakacen na DAW, prebacis DSP Mixer u off poziciju.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Mackie Onyx 1200F

Post by Dushan S » 22 Nov 2012, 15:09

dejankuki wrote:Hmmm, ko je sad u pravu a ko u krivu??/

Dule... koliko ja procitah ovo je analogni mikser sa mogucnoscu povezivanja sa PC ili MaC sistemima ali ima just stereo uotput??? Ako negde zajebah stvari u citanju molim prosvetljenje...

A decko (covek, momak) je pitao da li moze preko FW da snima pojedinacno kanale...

naravno da ce moci ako hoce kao u studiju gitaru, pa bubanj, pa klavijature pa glas, a koliko sam JA (opet) skapir'o on zeli da svi sviraju, a on da im dodeli zasebne kanale... ??

U svakom slucaju aj se pojasnimo...
Daj bre Kuki, kakvo prosvetljenje, kakvo pravo i krivo. Treba čoveku informacija, nismo tu bitni ti ili ja ili ko bolje zna. Idi na sajt, lepo ti piše da je to firewire INTERFACE koji ima mogućnost routing-a, a konfuzija je možda nastala zato što negde to zovu mikserom na par mesta, što je prilično neadekvatno jer osim što ima routing i preamp-e, on nema sve ono drugo što bi jedan mikser trebalo da ima. Naravno da snima po kanalima i da možeš da snimaš simultano na više njih, ne računajući ograničenja firewire protoka na visokim sample rate-ovima.
http://www.nxtbook.com/nxtbooks/newbay/ ... startid=40
Evo nađoh ti sad i review, gde se tu pominje da je to mikser? Relax :ziveli:
I naravno da može svakom da dodeli zasebni kanal i da snima odvojeno po kanalima u DAW-u odjednom.
Ima DSP Matrix Mixer, znaci nije analogni nego didjitalni, ali je stand alone. Ako hoces da mixujes u softveru ili mixeru koji je nakacen na DAW, prebacis DSP Mixer u off poziciju.
Jeste, mada pazi, sad su ti skoro sve eksterne karte standalone, možeš skoro svaku takvu audio kartu da odvojiš od kompjutera i da koristiš njene preamp-ove na primer, da snimaš live band a recimo digitalni out kartice vezeš na ulaz neke druge karte i tako to. Svaka audio karta ima i routing koji je neka vrsta miksera, jel.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Mackie Onyx 1200F

Post by dejankuki » 22 Nov 2012, 22:51

Dushan S wrote:Treba čoveku informacija, nismo tu bitni ti ili ja ili ko bolje zna.
Upravo zbog ovoga... da ne dovedemo coveka u zabludi... i kupi nesto sto mu ne odgovara... ne da treba da se svadjamo i raspravljamo ko je u pravu...


sa druge strane ja sam lepo rijekao.. na brzinu sam pogledao sajt...tj. specifikacije.. pa sam prostim pregledom istih stekao dojam..

no bilo kako bilo, dao si mu link do predstavljanja pa neka procita i izvaga...


:ziveli:



Edit 1
I da.. moze da se koristi kao klasican 2 channel (stereo out) mikser preko izlaza... a moze preko firewirea ... e sad MENI nije jasno da li on u DAW salje sve kanale preko svoje miksete ili preko klasicnih audio in kanala...


no, nebitno meni, ako coveku treba objasnices. tj. potrazicemo...


Edit 2
http://www.mackie.com/products/1200f/pd ... 00F_OM.pdf operational manual
http://www.mackie.com/products/1200f/pd ... iagram.pdf hookup diagram...

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Mackie Onyx 1200F

Post by Dushan S » 22 Nov 2012, 23:19

Kuki, a što ti ne veruješ da je to recording interface, kad ga sam Mackie tako zove a ne zove ga mikserom? "The Onyx 1200F FireWire audio interface is quite simply a monster." kažu ljudi, pošto vidim da ti ja nisam osoba od poverenja :ziveli:
Tvoja dilema da li on šalje u Daw sve kanale dolazi upravo od toga što misliš da je to jedan od onih miksera koji su prvenstveno mikseri ali imaju i mogućnost povezivanja preko USB-a ili Firewire-a, gde master out izlazi idu u komp.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Mackie Onyx 1200F

Post by Dersu Uzala » 22 Nov 2012, 23:35

Pise lepo Deki, ako ides u DAW, iskljucis DSP Matrix Mixer i miksas u DAW okruzenju. Ocito danas vecina (svi?) ti firewire ili skuplji audiointerfejsi imaju DSP Matrix Mixer.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Mackie Onyx 1200F

Post by dejankuki » 23 Nov 2012, 00:04

joooj...


prvo... rekoh da mi nije jasno... a ne da tebi neverujem, sto nas dovodi do tacke dva... verujem ti Dule... verujem. Samo je ova kucam-citam varijanta zeznuta zbog radi neimanja facijalne i ostalih expresija pa me ti kontas da ti ne verujem.

Opet (se pravdam) kazem, na brzinu sam pogledao specifikacije (ja ovo nem'm i ne verujem da cu ga ikada imati) i skontao sam sta sam skont'o, a da ne bismo postavljaca teme dovodili u zbunj zonu kazem daj da se razjasnimo, naucimo, skontamo... aman Dule. Nisam bre ni ja sveznalica...
Nemo' me opet stavljas u dilemu da li kompletno citas moje ionako retke i kratke postove .... bre!



:ziveli: :ziveli: :ziveli:


evo i za Dedu jedno :ziveli:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Mackie Onyx 1200F

Post by Dersu Uzala » 23 Nov 2012, 00:34

Evo i tebi jedno thanks na thanksgiving. :ziveli:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Mackie Onyx 1200F

Post by Dushan S » 23 Nov 2012, 01:29

dejankuki wrote:joooj...


prvo... rekoh da mi nije jasno... a ne da tebi neverujem, sto nas dovodi do tacke dva... verujem ti Dule... verujem. Samo je ova kucam-citam varijanta zeznuta zbog radi neimanja facijalne i ostalih expresija pa me ti kontas da ti ne verujem.

Opet (se pravdam) kazem, na brzinu sam pogledao specifikacije (ja ovo nem'm i ne verujem da cu ga ikada imati) i skontao sam sta sam skont'o, a da ne bismo postavljaca teme dovodili u zbunj zonu kazem daj da se razjasnimo, naucimo, skontamo... aman Dule. Nisam bre ni ja sveznalica...
Nemo' me opet stavljas u dilemu da li kompletno citas moje ionako retke i kratke postove .... bre!



:ziveli: :ziveli: :ziveli:


evo i za Dedu jedno :ziveli:
:ziveli: Kad se već toliko kucaš mogao bi i da častiš neko pivo :mrgreen:

Xter
Posts: 15
Joined: 12 Apr 2012, 02:28

Re: Mackie Onyx 1200F

Post by Xter » 23 Nov 2012, 03:06

e ljudi hvala puno na odgovorima i na trudu da mi malo pojasnite stvari,ziveli :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest