Nov kompjuter - nov problem?!

Moderator: dejankuki

Post Reply
User avatar
SuperStar No.1
Posts: 10
Joined: 24 Aug 2009, 21:02

Nov kompjuter - nov problem?!

Post by SuperStar No.1 » 25 Nov 2014, 00:57

Postovani.
Kada sviram na USB MIDI klavijaturi, za veoma kratko vreme zvuk pocinje da se "gusi"...ikonica od Asio4All drajvera v2.12...iz zelene...prelazi u crvenu sa znakom !...pa opet u zelenu...pa opet u crvenu...zvuk "pucka" u slusalicama...click...krc...click...jednostavno nije moguce svirati normalno! Sta da radim i podesim?
Napominjem i sledece...na starijem kompjuteru se ovo NIJE desavalo!
Stariji kompjuter mi je sledece konfiguracije:

CPU: Intel Pentium 4 630 ( 3.00 GHz/2MB L2 Cache ) Socket 775
RAM: 2GB DDR1 ( 400 MHz )
Audio: Sound Blaster X - Fi Xtreme Audio ( PCI )
Keyboard: ESI KeyControl 49 XT
OS: Win XP SP3 x32
Noviji kompjuter mi je sledece konfiguracije:

CPU: Intel Core 2 Quad Q8200 ( 2.33 GHz/2 x 2MB L2 Cache ) Socket 775
RAM: 4GB DDR3 ( 1066 MHz )
Audio: Sound Blaster X - Fi Xtreme Audio ( PCI )
Keyboard: ESI KeyControl 49 XT
OS: Win 7 Ultimate x64

Nema mi logike i matematike da se sada na ovakvom kompjuteru ovo desava!

Imali neko neki savet? Probao sam sa raznim setovanjima buffer-a u Asio4All...sa kombinacijom 48KHz,96KHz...16bit...24bit...jednostavno zvuk se "gusi"!
U Cabase-u 5 mi snimanje gitara lepo radi...sve je perfektno...zvuk...nema kasnjenja...ali VSTi...i klavijatura...to neradi nikako...Mozda je problem u broju voices-a koji kartica istovremeno moze da "pogura" stvarno nemam pojma! Ono sto je bez ikakvog problema radilo od softvera na starom kompjuteru instalirano je i na novi, a sada neradi!!! :metal:

Hvala!

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Nov kompjuter - nov problem?!

Post by nemanjavelimirovic » 25 Nov 2014, 02:09

A da nije neko setovanje USB-to-midi dela u samom DAW-u? Ne koristim cubase, ali kontam da, kao i svaki daw, ima opcije za input device kalibraciju.
Svakako u nekom momentu mozes prodati tu zvucnu dodati 20-30e i kupiti nesto bas za studijski rad (hardverski asio), to je ipak kartica za slusanje mjuze i za to jeste vrh, ali nije za snimanje... :ziveli:

User avatar
SuperStar No.1
Posts: 10
Joined: 24 Aug 2009, 21:02

Re: Nov kompjuter - nov problem?!

Post by SuperStar No.1 » 25 Nov 2014, 06:30

Neznam ni sam. To mi se isto desava i u standalone aplikacijama tipa XLN Audio Addictive Keys, a tu nema takvih podesavanja. Jedini rezultat na bolje je kada u Cubas-u pokrenem NI Kontakt Player 5, ucitam neki VSTi i onda smanjim onu opciju Voices...na jedno 128...onda bi se moglo reci da radi normalno...ali je instrument nekako "prazan" nema tu punocu...dinamiku...nema na klaviru taj lepi fade-out...stisnes akord na klaviru...sve se predivno cuje par sekundi...klavir krene u fade-out...i onda pocne problem...click,krc...sve se "gusi"...nema sanse da sviras! Nisam se setio da probam da stavim neki stariji Asio4All recimo v2.11, ili 2.10...ko zna :idea:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Nov kompjuter - nov problem?!

Post by dejankuki » 25 Nov 2014, 09:29

mozes da probas da povecas buffer.. da bi u memoriji stavio vise semplova ...

User avatar
SuperStar No.1
Posts: 10
Joined: 24 Aug 2009, 21:02

Re: Nov kompjuter - nov problem?!

Post by SuperStar No.1 » 25 Nov 2014, 23:24

Probao...sve do 2048...i nista znacajnije i drugacije nego na 768 koliko mi je bilo i pre ::ranting::

User avatar
SuperStar No.1
Posts: 10
Joined: 24 Aug 2009, 21:02

Re: Nov kompjuter - nov problem?!

Post by SuperStar No.1 » 27 Nov 2014, 22:56

Hvala svim ljudima koji su zeleli da mi pomognu!
Resenje sam nasao i meni je neverovatno...u Control Panelu sam pod opcijom Power Options kliknuo na High Performance...i stvar je bila odmah resena!!! Nema vise "krckanja" i "gubljenja zvuka"...moje PreSonus-ove slusalice su sada pune zvuka!!!Generalni zakljucak za sve nas ljubitelje muzike i clanove ovog foruma...High Performance...i samo "przzzi"...Yeah!!! :metal: :ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Nov kompjuter - nov problem?!

Post by Cope » 02 Jul 2015, 13:17

Hehe, PC i Windows - đubre...

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Nov kompjuter - nov problem?!

Post by Uncle Moe » 02 Jul 2015, 14:06

Pa da. Samo presveti MAC i nista vise.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Nov kompjuter - nov problem?!

Post by guv'nor » 02 Jul 2015, 18:59

Win je neprevaziđen za igre, nemoj da ste na kraj srca. :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Nov kompjuter - nov problem?!

Post by Cope » 03 Jul 2015, 18:45

guv'nor wrote:Win je neprevaziđen za igre, nemoj da ste na kraj srca. :)
Fakat jeste, ali ima nas koji smo već prevalili četrdesetu i bavimo se ozbiljnim poslom, pa bagovi, zabodi, virusi i sl. umeju dosta da koštaju...

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Nov kompjuter - nov problem?!

Post by andrej] » 03 Jul 2015, 19:36

Realno, ako se ne bavis windows developmentom (VIsual Studio i igrice, prakticno), linux je bez konkurencije. Embedded programiranje, web programiranje, razvijanje sopstvenih dev alata bilo kog tipa,... Nema smisla raditi na bilo cemu osim linux-u.

Audio subsistem (drajveri i sve ostalo) kod MacOS-a (CoreAudio) je podjednako superioran u svojoj konkurenciji, kao sto je Linux u svojoj. Nema smisla raditi audio i video editing (i donekle dizajn) na bilo cemu osim MacOS-u.

Windows ima gomilu ekskluzivnog softvera za razne stvari, od elektronike, preko CAD-a i slicnog, do igrica. Uopste, ima najvise softvera, ali je trom i infleksibilan kao platforma, cak i sa PowerShell-om. Za neke stvari ga prakticno moras koristiti, a za neke stvari je prosto - bolji. Sledi da za igrice nema smisla koristiti ista osim windows-a, browsing mi je isto najudobniji na windowsu, a gomila properietary softvera za razne discipline postoji samo za windows, pa si prakticno zakljucan.

Ja sam presao gotovo iskljucivo na Linux, sklepao sam Wine da mi emulira Proteus (za elektroniku), za embedded i web programiranje je savrsen. Igre svakako ne igram, a sve vezano za audio i dizajn radim na MacOS-u, koji je gotovo 100% kompatibilan na mom Dell n5110...

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Nov kompjuter - nov problem?!

Post by guv'nor » 06 Jul 2015, 17:55

Cope wrote: Fakat jeste, ali ima nas koji smo već prevalili četrdesetu i bavimo se ozbiljnim poslom, pa bagovi, zabodi, virusi i sl. umeju dosta da koštaju...
Nema valjanog razloga protivU jedne particije od 50-ak gb za Win7 i Skyrim!!! :lol: :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest