Externa muzicka kartica do 150e

Moderator: dejankuki

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by bancika » 23 Mar 2017, 19:09

pa nije suprotno, svakome smeta veca latencija :)

btw, proverio sam kako je na Komplete i tamo je 4.4/6.3ms, znaci ukupno 10.7ms i moj usporeni mozak to ne moze da detektuje :)

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by komil » 24 Mar 2017, 15:13

Biće da je bancika rekao gde je srž nesporazuma za brojke.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by metalstringer » 24 Mar 2017, 15:37

Kod mene u Reaperu stoji 3/3 znaci oko 7 ukupno ( stoji 3, nesto / 3, nesto :D )

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by MIKI-DJORDJE » 27 Mar 2017, 18:17

Dobro znači USB 2 završava posao...tih par mili seknudi mi nije frka , što reče ovaj Čeh kada se svira u živo ta latenca je još veća...Ja ću maks koristiti 2 kanala ...nego sada taj scralet 2 generacije ili ovo Bančika što si preporučio drugaru http://www.player.rs/studio/native-inst ... 6/pro/3625

i šta je sa ovim npr?, cena je provala mala čini mi se da su nekoga iskopirali i više nemaju problem sa drajverima, mnogi ih hvale....bem li ga....https://www.thomann.de/gb/behringer_u_p ... c204hd.htm

ili ovo https://www.thomann.de/gb/presonus_audiobox_itwo.htm

ili taj Scarlet...
https://www.thomann.de/gb/focusrite_sca ... nd_gen.htm ako sam ja skontao cena posle Scraletu raste zbog više priključaka i po kojoj dodatnoj zezalici ali latenca je ista ia za ovaj solo i za neku bolju iz te serija ? npr ova https://www.thomann.de/gb/focusrite_sca ... nd_gen.htm

U opšte ne ptaim od firme, eto slobodno predloži neku, to znači i ako je bheringer super ☺ znam da ako mi se ne svidi tu mena prodaje ali koliko vidim isti je đavo kao i ovi ostali, tačnije daje više... Ako nije problem napiši mi napišite mi 1, 2 i 3 po listi vašeg izbora bio bih Vam zahvalan...
Šta mi je cilja da se snimuckam kući, programi propratni mi U OPŠTE NISU VAŽNI! to mogu da dobijem šta poželim ništa krekovi i buranije već oriđinale, tako da ako ovaj nudi 5 programa a neki ni 1 nije mi važno, onaj koji ću ja koristiti za snimanje je free i onako a pedala i gitara Bogu hvala imam...
Sa njim razmenih poruku ok je lik. 3 meseca Neo je OK lik, njemu su preporučili sličnu zezalicu a koliko vidim izvikani FX je poslao u penziju, tako da i ja idem na varijantu lampaš samo u mom slučau je Palomino friziran i shure 57 i neki od ovih interfejsa... iskreno digitalne skupe procesore i FX nisam nikada ni imao....Zato mi ovi propratni kabineti i digitalne igrečke nisu toliko važne tipa 100 pojačala i 1000 efekata...hvala puno u svakom slučaju drugari šta drugao da kažem....osim Danke Danke Danke THx i hvala https://www.youtube.com/watch?v=pWOoZxjY1Rw ebiga ništa bez lampaša....
Last edited by MIKI-DJORDJE on 27 Mar 2017, 18:29, edited 1 time in total.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by MIKI-DJORDJE » 27 Mar 2017, 18:20

kad smo kod snimanja jel znate za neku pri džabalesku varijaciju koja nadmašuje shure? ipak su to matori mikrofoni garant ima nešto bolje sa dalekog istoka ili iz Švabije...hvala. :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by bancika » 27 Mar 2017, 18:44

hoces jos jednu raspravu o kinezima, samo sad za mikrofone? :)

ovaj je provereno dobar, kvalitetno napravljen i zvuci relativno slicno kao 57mica, mada ne bas isto. Kostao je do skoro 25$, sad su provalili da ide dobro pa digli cenu.
https://www.amazon.com/GLS-Audio-Instru ... B001W99HE8

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by MIKI-DJORDJE » 27 Mar 2017, 20:20

Strava! ma jok ovo za Kinu taman posla...pogrešio sam ja sam hteo da delim ushićenje dobrih stvari, a totalno sam se fokusirao na gitare, gitarski hardver, pedale i pojačala, snimanje sam potpuno zapostavio živeo sam u nekom svetu kako ću to ja u studiju kad zatreba ponovo i totalno nisam bio svestan momenta da se sve promenilo...tako da people nema frke ništa od rata nacija :) .

Hvala ti za ovaj link biće naručeno . Video sam da su hvalili neke jeftine mikrofone sa thomana njihova ova generčka firma i onda kada sam pitao par drugara preko koji imaju daleko više opreme od mene kažu stvarno dobri, a za onim HB gitarama odavno vlada pomama..Tako da sam ja još negde od početka 2000te potpuno prestao da se obazirem na brendove, naravno ne preporučujem niti to zagovaram... Hvala , odižiću se eto dugujem piće i koji dobar link za hardver , živ bio :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by bancika » 27 Mar 2017, 20:26

Np. Ako hoces da probas pre kupovine, mogu da ti pozajmim moj na par dana.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by ProfessorBaltazar » 27 Mar 2017, 21:16

Apropo matorih mikrofona, sedesmo bro i ja i kao ma sta Nojman, sto sad ratzq Nojman, to bre predratna tehnologija a i de si cuo da je Nemacka imala rokenrol u to vreme, whatever. Mora da su Ameri smislili to bolje, dzez, bluz, big bendovi, rokenrol...

Onda se ortak zamisli, pa kaze...

Al Svabo je to, mikrofon je bitan. Razglas je bitan. Dodje Svabo u novi grad u novoj zemlji, okupira, i napravi novi dnevni red i sve to mora da se obnaroduje. Svabo nije glup pa to ne lepi po zidovima da ruzi grad (a i mos se neko vadi da je nepismen) nego 'emituje'. Radio ili brate lajv sa Trga, 4x100 vata. Da skratim, tu mikrofon mora da radi besprekorno i ergo Nojman.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by MIKI-DJORDJE » 27 Mar 2017, 21:39

bancika wrote:
27 Mar 2017, 20:26
Np. Ako hoces da probas pre kupovine, mogu da ti pozajmim moj na par dana.
o pa to bi bilo lepo, ne moraš da mi pozajmiš voleo bih samo da vidim eventualno kako izgleda. Ja čekam da mi stignu neki blokovi iz USA nešto novo niko nema još u EU sem 2 Nemaca :) pa taman možemo to da uklopimo da vidiš o čemu se radi pre nego li ga ugradim u gitaru, čovek je ponudio 2 bloka ali me je bilo blam te sam skromno rekao da je 1 OK. Ne znam koliko vremena treba da stigne iz USa poslao pa ima par dana, ne znam da li je brodom ili avinom...doduše nije frka ako kasni pozvaću te kada stigne. ništa posaću ti br. u private. Hvala!

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by MIKI-DJORDJE » 27 Mar 2017, 21:44

ne sumnjam ja u Nemačku tehnologiju. Mada su oni prvi u Evropi prigrlili gitare i prozvode sa dalekog istoka, Japan i Korea, da ne menjam temu ali neke Krenakse gitare se kod njih rangiraju iznad meksičkih fendera itd...Ja sam naučio tu lekciju i par Solton stvari od kojih su naši zazirali sam se prijatno iznenadio, jer su ih radili često Japnski giganti a smo pisali Solton jer je to uvoznik...naravno bilo je i kršina.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by dejankuki » 27 Mar 2017, 21:50

Soltoni su mazge... i naravno zicani reverb u nj...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by MIKI-DJORDJE » 27 Mar 2017, 22:14

bravo neko se seća Solotna...super...treba biti pažljiv ali ima tu opasnijeh sprava, sada krenuh da guglam pa firma je još živa i koliko vidim za razglas se opasno visoko kotira..bravo Soltone... :D PS stvarno sam mislio da su oni odavno prestali da postoje... :bambi: žilavi Nemci neće da se predaju :ziveli:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by komil » 27 Mar 2017, 23:30

ProfessorBaltazar wrote:
27 Mar 2017, 21:16
Apropo matorih mikrofona, sedesmo bro i ja i kao ma sta Nojman, sto sad ratzq Nojman, to bre predratna tehnologija a i de si cuo da je Nemacka imala rokenrol u to vreme, whatever. Mora da su Ameri smislili to bolje, dzez, bluz, big bendovi, rokenrol...
Krenuli ste pogrešnim putićem. Trebali ste krenuti putem Ludwig van, Bach, Strauss, Haydn, Wagner, Brams itd. itd. i bilo bi jasno šta je Nojman. Kod rokenrola su nesavršenosti pojačala, zvučnika, mikrofona deo kreacije zvuka. Kod klasike jok.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by ProfessorBaltazar » 28 Mar 2017, 01:13

Treba ti nesto skoro savrseno da bi verno zabelezio to nesavrseno.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest