Externa muzicka kartica do 150e

Moderator: dejankuki

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by bancika » 16 Nov 2016, 22:46

ne tako, treba i input i output da ti ide preko nje, inace koristis pola kartice :)
Ne treba ti direct output, to ti vraca signal koji imas na ulazu u interface, znaci bez efekata. Pretpostavljam da ti hoces da cujes procesiran zvuk.

I da, monitori moraju da budu aktivni.

Krenuo sam da pisem neki tutorial za pocetnike ali nikako da zavrsim :)

ovo ti je najprostije povezano. Moze umesto sluski i aktivni monitori.

Image

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by metalstringer » 17 Nov 2016, 16:02

bancika wrote:ne tako, treba i input i output da ti ide preko nje, inace koristis pola kartice :)
Ne treba ti direct output, to ti vraca signal koji imas na ulazu u interface, znaci bez efekata. Pretpostavljam da ti hoces da cujes procesiran zvuk.

I da, monitori moraju da budu aktivni.

Krenuo sam da pisem neki tutorial za pocetnike ali nikako da zavrsim :)

ovo ti je najprostije povezano. Moze umesto sluski i aktivni monitori.

Image
Ja sam povezao ovako: Muzicka-usb u laptop- a aktivni 2.1 sistem u laptop gde je output za sluske. Znaci to nije ok? I jos nesto, u Reaperu sam prvo odabrao asio i iTrack pa input i output iTrack i nista nisam mogo da cujem. Tek kada sam odabrao asio4all i input od externe a output od interne dobio sam procesiran zvuk na 2.1 zvucnicima koje sam povezao na output na laptop. Znaci ne valja i ne treba 2.1 da povezujem u output laptopa? Ako povezujem 2.1 na muzickoj gde je output za sluske trebace mi adapter- reducir posto je mala bananica od 2.1
Zbunjuje me sve to i stvarno mi nije bas sasvim jasno i ako izgleda kao prosto :hmm:
I jos jedno pitanje, ako bi hteo da povezem studijske monitore gde oni treba da se povezu, da li na output iza muzicke kartice ili na mestu gde je output za sluske? Ne znam kakve kablove imaju ti monitori i kakve jack-ove.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by bancika » 17 Nov 2016, 16:14

Front panel

1 microphone input - XLR
1 Instrument input ¼’ unbalanced
2 Gain knobs
2 Gain halo signal indicators
48V Phantom power switch
Direct monitor switch
Large monitor level dial (controls headphone and line level outputs)
USB Connection LED indicator
Headphone output ¼’ TRS Jack

Rear panel

2 unbalanced monitor outputs - RCA Phono
DEVICE LINK port (to connect iTrack Solo to iPad)
USB 2.0 Port
Kensington Lock slot
Prosto je. Zaboravi na trenutak da imas integrisanu karticu i u nju ne guraj nista i nju ne podesavaj nigde da radi bilo sta. Naravno da se ne cuje ako ti gurnes zvucnike u integrisanu karticu a pustis output da ide preko eksterne.

Treba pozadi na ova dva RCA Phono da vezes monitor. Za to ti treba RCA na 3.5mm stereo kabl. Nesto ovako.

Image

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by metalstringer » 17 Nov 2016, 16:50

bancika wrote:
Front panel

1 microphone input - XLR
1 Instrument input ¼’ unbalanced
2 Gain knobs
2 Gain halo signal indicators
48V Phantom power switch
Direct monitor switch
Large monitor level dial (controls headphone and line level outputs)
USB Connection LED indicator
Headphone output ¼’ TRS Jack

Rear panel

2 unbalanced monitor outputs - RCA Phono
DEVICE LINK port (to connect iTrack Solo to iPad)
USB 2.0 Port
Kensington Lock slot
Prosto je. Zaboravi na trenutak da imas integrisanu karticu i u nju ne guraj nista i nju ne podesavaj nigde da radi bilo sta. Naravno da se ne cuje ako ti gurnes zvucnike u integrisanu karticu a pustis output da ide preko eksterne.

Treba pozadi na ova dva RCA Phono da vezes monitor. Za to ti treba RCA na 3.5mm stereo kabl. Nesto ovako.

Image
Hvala bancika! Kupicu ovaj kabal i povezati monitore na rear panel, tj. pozadi. Nije mi se svidelo da aktivne monitore povezujem na front panel na outputu za sluske. E sad, se tice reapera podesicu sve na iTrack da stoji i probati asio iTrack a ne asio4all. A za windows podesavanja u control panelu pa audio e tu sam isto cackao a mozda nije trebalo.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by bancika » 17 Nov 2016, 17:02

windows podesavanja nemaju veze, to je za WMD, ne za ASIO.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by metalstringer » 17 Nov 2016, 17:25

A da li je moguce povezati od line outs na rear panelu kabal sa dva cinca na pojacalo posto moj amp ima aux in? Hteo bih da probam da sviram preko vst ampa

http://cdn4.bigcommerce.com/s-qmkmkpbc/ ... 80.gif?c=2

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by bancika » 17 Nov 2016, 17:29

moze

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by metalstringer » 17 Nov 2016, 19:41

bancika wrote:moze
:1:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by metalstringer » 17 Nov 2016, 19:44

Evo jedne probe iTrack Solo sa Le456 i Lecto i red wire impulsima:
https://cdn.fbsbx.com/v/t59.3654-21/151 ... 0B885&dl=1

Potrebno je preimenovati fajl:
audioclip-1479315047.jpg u
audioclip-1479315047.wav

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by metalstringer » 27 Dec 2016, 17:22

Danas sam popizdeo nacisto. Muzicka kartica koju sam skoro kupio Focusrite iTrack solo ima mic i instrument input od plus 10 db do plus 55 db gain potove. Pitam se samo za koji moj su je uopste pravili i cemu moze sluziti? :x

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by bancika » 27 Dec 2016, 17:42

metalstringer wrote:Danas sam popizdeo nacisto. Muzicka kartica koju sam skoro kupio Focusrite iTrack solo ima mic i instrument input od plus 10 db do plus 55 db gain potove. Pitam se samo za koji moj su je uopste pravili i cemu moze sluziti? :x
cek, imas je mesec dana. Sta se danas desilo izuzetno sto te iznerviralo? :)

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by Uncle Moe » 27 Dec 2016, 18:32

Ne djentuje? xD :bambi:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by metalstringer » 28 Dec 2016, 21:23

bancika wrote:
metalstringer wrote:Danas sam popizdeo nacisto. Muzicka kartica koju sam skoro kupio Focusrite iTrack solo ima mic i instrument input od plus 10 db do plus 55 db gain potove. Pitam se samo za koji moj su je uopste pravili i cemu moze sluziti? :x
cek, imas je mesec dana. Sta se danas desilo izuzetno sto te iznerviralo? :)
Ah, da bi dodao gaina na 11 sati i dobio zvuk koji hocu moram volume pot na gitari da smanjim bas dosta da ne klipuje a toliko to ubije sviranje da izludi. Nema ni sustain nit moz brze da sviras a da to zvuci kvalitetno... Ton je ok samo ako sviras rifove ala smouk on d votr

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by Rockatansky » 16 Mar 2017, 19:09

Znam da se svega izmenjalo u ovoj temi, ali ajde da ne otvaram jos jednu...

Sta mislite o M-Audio Fast Track?
Ima trenutno 2 na KP, za OK pare :) (ne znam koliko su para nove, ne vidim da ih negde ima)...

Drugo pitanje, kada bih prikljucio bolu koju takvu eksternu kartcu i hocu da snimam gitaru, da li mogu da koristim signal koji je izasao iz pedala? Voleo bih da ne moram da koristim nikakav dodatni softver, zelim da sa mojih pedala dobije zvuk, snimim audio zapis i imam to sto hocu? Jel moguce to? Jel glupo pitanje?
(Cak razmisljam i da snimam pre mikrofonom sa pojacala, posto hocu i taj zvuk takav kakav je, nego da koristim neke programe za simulaciju. Ne mislim uopste da su ti rpogrami lis, super su, ali sam malo lenj za novine... :oops: )

I sta smo rekli koja je najbolja alternativa za Focusrite, posto imam AMD? Za 100-150 evrica?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Externa muzicka kartica do 150e

Post by bancika » 16 Mar 2017, 19:30

novi focusrite (2nd gen) nema problema sa AMD.

M-Audio Fast Track je previse star model, suludo je ulagati u to. Ima ga drugar koji je skoro kupio kao moj NI Komplete 6 da zameni Fast Track. Toliko mrzi fast track da bi radije snimio YT video kako je lomi macolom nego da je proda :) Ako sam ga dobro razumeo, hardverski je i OK (mada je plastikaner) ali su driveri su neki od pre 100 godina i stalno se glave i sl (a ima ubica gamerski comp, sigurno nije do toga).

I da, mozes da snimas sta 'oces...direktno, pedale, mic...ili sve u isto vreme :) Ako snimas direktno pedale zvucace ruzno, treba ti neki amp sim ili u najmanju ruku cab sim da bi zvucalo ok.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest