Konfiguracija za kućno snimanje...

Moderator: dejankuki

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Konfiguracija za kućno snimanje...

Post by komil » 18 Jan 2016, 23:27

nebojsak wrote:
komil wrote: Nemoj Kingston SSD, uzmi Samsung, pa makar duplo manji..
Kingston SSDNow, po jedan u Meku i jedan u pecejcu, best baj, evo već dve godine drka se hevi 2D i 3D, kao i hevi audio. Ko satić.
Nek radi još 100 godina, ja sam prosto dao moju preporuku, zasnovanu na ograničenom ličnom iskustvu i iskustvima koje sam čuo u mojoj okolini. Problem sa SSD-om i uopšte hard diskovima je da su prirodne katastrofe napravile čistku u tom delu sveta, i ostala su manje više oko dva igrača koji proizvode hard diskove. Svi ostali ili ne postoje više, ili su pridruženi, ili nisu baš proizvođači nego petljaju nešto. Kingston budži nešto po ovom pitanju. Moj poznanik kojem jako puno verujem po pitanju audio produkcije mi je rekao da bežim od Kingstona jer je u NS-u u malom vremenskom razmaku pocrkalo čak 3-4 diska ljudima koji su upravo radili audio i video produkciju. Slučajnost, loš izvor... nemam pojma i nažalost nemam život da istražujem, a moji podaci su obično vredniji od nešto malo eura razlika između jeftinog i skupljeg hard diska. Elem, Samsung spada u igrače. Ako negde grešimk, ispravite me.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Konfiguracija za kućno snimanje...

Post by nebojsak » 19 Jan 2016, 01:02

To sam i ja slušao po internetima maltene kao aksiom. Onda mi jedan kolega preporučio to pre par godina u firmi u kojoj sam frilensirao, ja mu reko šta se piše, on reko pusti to i probaj. Ja pitao drugara koji se bavi komponentama, on kaže nije imao pritužbi do sada, al evo probaj pa ako ne valja menjaćemo. Ja zabo prvo u jedan pece, tu se pokazalo skroz ok, onda zabo i u jedan Mac Pro, i evo u obe mašine radi srećno i normalno već par godinica. Dakle, dva iskustva iz prve ruke, da zanemarimo savete drugara.

User avatar
Mancha
Posts: 141
Joined: 03 Nov 2007, 00:07

Re: Konfiguracija za kućno snimanje...

Post by Mancha » 19 Jan 2016, 07:32

ssmc wrote:
Koja je praktična razlika između ova dva?
Evo (kao i većina drugih SSD-ova na tržištu) one deklarisane performanse ima samo sa podacima koje je moguće kompresovati, što je za većinu uporeba sasvim ok, ali ne važi za audio i video fajlove, pa realne performanse budu solidno niže, mada naravno i dalje brže od hard diska.
Pro ima deklarisane performanse bez obzira na tip fajla, pa je zato poželjan u AV konfiguracijama.
Lično koristim jedan od onih običnih (Silicon Power) jer nisam želeo baš da dajem više para za Pro.

Daka
Posts: 64
Joined: 21 May 2011, 10:16

Re: Konfiguracija za kućno snimanje...

Post by Daka » 19 Jan 2016, 13:49

Poštovani drugari & drugar'ce...

Hvala još jednom na pomoći. Međutim, mislim da sam trebao u startu biti malčice određeniji...

Istina. Bavim se snimanjem muzike, glasa itd. Međutim, sav moj dosadašnji "opus", od 2004. pa na ovamo, sniman je uz pomoć SoundBlaster Creative 5.1 kartice (konstanta od 2004. do ovog trenutka).
Reč je o, bukvalno, hiljadama džinglova, reklama, originalnih songova ali i grafičkih i video radova.
Sve to što sam radio emitovano je i prezentovano kako u programima nacionalnih emitera u zemlji i regionu tako i od strane loklanih radio i TV, kako naših tako i susedskih.

Pored kartice, takođe od 2004. pa do danas, konstanta su mi i:
- kondenzatorac (ček', moram da pogledam kako se zove :)) Stagg MCO 5W. Po performansama, ispod prosečan, kažu igračka. Po učinku - sjajan!
- mikser (i to moram da pogledam...) Behringer Eurorack UB1622FX-Pro. Kažu - igračka a meni verno služi i zadovoljava potrebe.
- Squier Strat. Opet igračka :) a radi :)). Štaviše, kad čuju snimke, pitaju me da li je "custom" :).
- kojekakve ozvučene akustare.
- monitore mi "glume" dva Neo SWG25 zvučnika. Oni su tek za priču!! :) A rade pos'o.
- za editing koristim prastaru verziju SF koju sam sticajem okolnosti tada uspeo da pazarim i dan danas je koristim (štaviše, mnogo mi je praktičnija stara verzija od novih)
- za multitrack mi je poslužio GW i sve sam uspevao, sa lakoćom, da realizujem.

Konfiguracije koje sam imao bile su uvek više nego skromne i, takođe, nisam imao većih problema. Sa početnih 256 RAM, samopregornim radom i zalaganjem, dogurao sam do vratolomnih 2GB DDR2 :)).
Za SSD sam juče prvi put čuo i to upravo ovde, na forumu :).

Sada, nakon godina rada u zoni malog preduzetništva, rešio sam da iskoristim priliku i obnovim mašineriju. Imam tih oko 1000€ na raspolaganju i bitno mi je samo da to što kupim radi lepo, bez "štucanja". Da se lepo uklopi jedno sa drugim. Ne brinem se ni najmanje da li će ta mašina moći da istrpi ovo što ja radim. Ako su stare konfiguracije podnosile, ova će podneti to sa lakoćom. DO SADA NISAM IMAO PROBLEM SA LATENCOM. Molim i da na to obratite pažnju pa da me posavetujete ako će neka od dole navedenih komponenti praviti problem u tom pravcu.

Stoga, molim, pomozite mi još kojim savetom u vezi sklapanja konfiguracije...

SSD SATA3 240GB Kingston V300 450/450MB/s, SV300S37A/240G (može i Samsung)
i5-4460
Gigabyte GA-Z97P-D3
Focusrite Scarlett 2i2
Behringer DIBOX GI100 Ultra-G
TRANSCEND H3P SERIES 2.5" 1TB USB 3.0 BLACK/PURPLE
Zvučnici/monitori: KRK Rokit 5
Zanima me i izbor napajanja i kućišta.

Da li mislite da je ovo dobar izbor laptopa?
Lenovo IdeaPad Z50-70 59421916 Intel-Core i3-4010U 1.7GHz 4096MB 1TB DVDRW 15.6'" LED WXGA Intel HD VGA FreeDOS

HVALA!!

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Konfiguracija za kućno snimanje...

Post by nebojsak » 19 Jan 2016, 14:21

Ako mene pitaš, za soma bi uzeo polovni MacBook Pro, i da pevaš.

Daka
Posts: 64
Joined: 21 May 2011, 10:16

Re: Konfiguracija za kućno snimanje...

Post by Daka » 03 Feb 2016, 17:49

Rešena konfiguracija!
Gigabyte GA-P85-D3 rev.2.0
INTEL Core i5-4460 4-Core 3.2GHz (3.4GHz) Box
KINGSTON DIMM DDR3 16GB (2x8GB kit) 1600MHz HX316C10FK2/16 HyperX Fury Blue
KINGSTON 240GB 2.5" SATA III SV300S37A/240G 7mm SSDNow V300 series
SEAGATE 1TB 3.5" SATA III 64MB 7.200 ST1000DM003 Barracuda
ASUS AMD Radeon R7 240 2GB 128bit R7240-2GD3-L
ASUS DRW-24F1MT DVD±RW crni
MS ARMOR midi tower

Jedino me zanima da li je napajanje Chieftec GPS-500A8 500W dobar izbor?
Ako nije, imate li sugestije? Treba li jače napajanje ili ovo zaista garantuje realnih 500W? Hvala unapred.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest