Za sladokusce .... iskljucivo, oni sa slabim srcem..hmm

Moderator: dejankuki

Post Reply
mecco
Posts: 8
Joined: 16 Nov 2007, 17:01

Za sladokusce .... iskljucivo, oni sa slabim srcem..hmm

Post by mecco » 04 Apr 2008, 20:25

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
inace ... ovaj zadnji se nalazi u kombiju i mobilan je ....

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: Za sladokusce .... iskljucivo, oni sa slabim srcem..hmm

Post by vbraca » 05 Apr 2008, 19:43

Sve je to lepo, ali je to PROKLETO mnogo kanala...Definitivno toliko kanala nikom nece trebati.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Za sladokusce .... iskljucivo, oni sa slabim srcem..hmm

Post by dejankuki » 05 Apr 2008, 21:58

Hmmmmislis, Ko ima pare da kupi jednu ovakvu mashinu taj ne radi home recording.

Ovo se upotrebljava u profi studijima gde se brate trazi kvalitet. Zamisli jedan film, jos bi 64 kanala bilo malo ili 128.

Uh, jos nesto... ovo se ne kupuje za cashe, kreditna katrica i otplata na desetine godina. skuplje nego auto...

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Za sladokusce .... iskljucivo, oni sa slabim srcem..hmm

Post by zolideathmetal » 06 Apr 2008, 11:34

To su svi SSL stolovi? :S Cujem da jedan kanal kosta preko 2000e....+ automatizacija se placa. prepuno para :D

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Za sladokusce .... iskljucivo, oni sa slabim srcem..hmm

Post by Tiki the Boyler » 06 Apr 2008, 20:15

Koliko ja vidim to je sve jedan isti SSL! Instaliran na razlicitim lokacijama...

A što se broja kanala tiče... teško da može biti viška... Ja rutinski trošim po 40-50 kanala! (virtuelnih doduše, ali...)

mecco
Posts: 8
Joined: 16 Nov 2007, 17:01

Re: Za sladokusce .... iskljucivo, oni sa slabim srcem..hmm

Post by mecco » 07 Apr 2008, 13:18

@Tiki je dobro primjetio ..... sve ove slike prikazuju jedan model SSL-a sa varijacijama na razlicitim lokacijama ...ima jos tih slika, ali me mrzi brate ....

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Za sladokusce .... iskljucivo, oni sa slabim srcem..hmm

Post by zolideathmetal » 07 Apr 2008, 18:31

Ja iskreno mislim da je dosta, ni nemoj da trazis :D

m@T@
Posts: 274
Joined: 14 May 2007, 23:09

Re: Za sladokusce .... iskljucivo, oni sa slabim srcem..hmm

Post by m@T@ » 12 Apr 2008, 16:11

e mozda jesam glup ...ali zasta sluze ove stvari

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Za sladokusce .... iskljucivo, oni sa slabim srcem..hmm

Post by Rocket Roll » 12 Apr 2008, 16:27

m@T@ wrote:e mozda jesam glup ...ali zasta sluze ove stvari
Kako glasi jedna replika iz filma "Paket Aranžman": "Pa to utakneš u to, pa svira!" :D

To na slici je - po upotrebnoj vrednosti - vrhunac "analogije", i otprilike može da uradi sve što može da uradi ProTools (ili Nuendo, ili Sonar). Svaka traka može da se rutuje u svaku drugu, moguće je stvarati grupe i podgrupe, svaka traka ima svoj EQ, svoj kompresor, fleksibilan ruting unutar same sebe (EQ pre kompresije, kompresija pre EQa, "Sendovi" i "Returnovi") itd. itd...

Da imaš taj sto, vrlo bi ga brzo popunio, veruj mi... Prvih dvadeset kanala bubanj (sa podgrupama koje idu "napolje" na reverbe i vraćaju se unutar stola, pa onda duplirane trake kako bi na jednoj bila kompresija a na drugoj ne, i sve te lepe zezalice), onda pet-šest kanala za bas (paralelni miks više kanala, od kojih je svaki ili druga gitara ili drugi efekti na suvoj traci), još dvadesetak kanala za gitare (duplirane gitare, signali sa različitih mikrofona koji su pred kabinetima, "posebni tretmani" na zasebnim kanalima), pa onda "egzotika" - perkusije, klavijature, specijalni efekti, "tepisi", "začini"...

...i sve to pre vokala.

Čak je i Bob Marli na "Catch a Fire" imao pedesetak kanala, a to je njegov prvi album! Kanala nikad dovoljno - vrhunska produkcija nije "okači par mikrofona na bubnjeve i po jedan na pojačala, pa bež' što dalje možeš!"

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest